01migrants-web-master768
23.4.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Kdy bude konečně korektní se ptát: A co Evropan?

Sdílejte článek:

JITKA PŘIKRYLOVÁ

Myslím, že africká invaze do Evropy má jen dvě řešení, aby i Evropan přežil. Obě budou nepopulární, v očích dobrotrusů nehumánní a budou fungovat pouze dovedeny do tvrdých důsledků.

Soft varianta je, nechat Afriku a celý Blízký Východ na pokoji. Úplně. Do puntíku. Stáhnout všechny armády i s jejich “mírovými” operacemi, ale stejně tak všechny neziskovky. Nechat Afriku, ať sama najde balanc, vůli žít, budovat, zajistit sami sobě potravu a naučit se učit se, vzdělávat a pracovat na tom, aby se měli generaci po generaci líp. Nebo, holt, být součástí toho, čemu se vznešeně říká přírodní výběr. Pokud pořád ještě budou radši válčit mezi sebou a plodit devátého, dvanáctého, dvacátého potomka, pak Bůh s nimi, ale nejspíš ne na dlouho, že. Bude to africká cesta.

Drsnější variantou by mohlo být ten pořádek jim tam opravdu udělat. Vyčistit Afriku od násilí. Vybombardovat všechny vrahy, ať už se hlásí k povstalcům nebo vraždí ve jménu nějaké idei či jména. Nebo proto, že se dva kmeny rubaly mezi sebou po generace. A z dalších důvodů, které ani nechci odhadovat. Tohle všechno ukončit.

Provždy.

Udělat to pořádně a bez milosti. Budou mezi nimi i takzvané civilní oběti? Rozhodně ano. Bude jich více, než kolik byť hrubým odhadem tihle vrahové zabili za poslední dekády? Rozhodně ne.

Až bude každý s puškou, kulometem či mačetou v ruce v pánu, pak by měla přijít pomoc. Opravdová, konkrétní a efektivní. Žádné posílání peněz na kreditky nebo rozdávání jídla. Z peněz bohaté Evropy a dalších zemích postavit Africe síť základních škol. Odborných učilišť. Univerzit s převážně technickými obory. Zemědělské podniky, co úrodnou půdu změní na úrodu. Továrny produkující stoly a židle a domy, ale také chléb a vepřovou kýtu. Firmy, kde ti, co dostali vzdělání, budou mít možnost budovat hodnoty v IT, stavět mosty nebo auta.

Evropské řešení pro Afriku.

Neptat se, jestli se jim chce do škol a do práce. Pokud by rádi evropský blahobyt, ten se nedá exportovat, kdyby ano, tak všechny ty stovky neziskovek za posledního půl století už museli porozdávat, co se rozdat dalo.

Zatímco evropský blahobyt se nedá darovat, evropské (a americké, australské, japonské, čínské…) know how se darovat dá. Ale to se musí chtít něco jiného, než jen nastavit ruku. Evropan a Američan to v Africe pořádně pohnojil kolonizací, ale když jim vrátili svobodu, posrali to ještě víc. Naučili je, že úplně stačí tu ruku nastavit a bílý se postará. Víc už jsme jim ublížit fakt nemohli.

Samozřejmě, možné je i pokračovat v tom, co nezafungovalo posledních cca 70 let. Nechat Afriku zahálet u potravinových balíčků, ještě několikrát znásobit počty obyvatel Afriky a trvat na právech každého Afričana zaplavat si do Evropy. Protože je přece přirozené, že člověk chce něco lepšího, než co má.

Pokud v tomhle sebevražedném altruismu pomineme otázku, co se stane s Evropany, je jasné, co přijde. Pochopitelně, dnešní sluníčkové duše budou pořád mít na mysli především blaho typického mladého, silného, nicméně povětšině negramotného tmavého týpka, co si přijde v houfu říct o svůj přídel evropského blahobytu. A co pak? Až zmizí z evropských ulic bílá barva kůže, nahrazena kompletně Afrikou?

Doslova.

Nejen africkým obyvatelstvem, mentalitou, ale africkou civilizací a úšklebek si nechte od cesty. Války, nemoce, milióny lidí na pochodu a všudypřítomný hlad. Spálená města, na polích místo obilí jen krev. Bavíme se tu o evropských městech, evropských polích, evropských domech, evropských školách. V Evropě. Už nebude, kdo by posílal peníze a potravinové balíčky.

V ten moment už přestane být rasistické se ptát a co Evropan? Co Evropské děti?

I když, odpověď bude spíš lakonická. Teoretická.

Jaký Evropan?

 

jitka-prikrylova8629960_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 255,00 Kč
Vybráno 13.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 11 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.