islamis
8.4.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Kdo zavinil západní terorismus proti muslimům? Islamofobie?

Sdílejte článek:

ALEXANDER TOMSKÝ

Nedávný masakr muslimů (50 zavražděných a na 50 raněných) na Novém Zélandu, který spáchal osamělý střelec Australan Brenton Tarrant, opět rozvířil absurdní veřejnou polemiku o islamofobii.

Za bělošský „rasistický útok“ v mešitě zodpovídají podle 350 protestujících muslimů podepsaných pod manifestem otištěným v britském deníku The Guardian, s nímž radostně souhlasí progresivistická média, kdo jiný než kritici islamismu a islámu čili takzvaná islamofobie. Veškeré zlo světa pochází ze Západu.

Ponechme stranou, že žádná fobie (psychická porucha jako klaustrofobie nebo arachnofobie) vůči muslimům existovat nemůže (lze snad mluvit o nevraživosti nebo nenávisti), ba ani o rasismus přísně vzato nejde, islám totiž není etnikum, natož rasa.

Západní levice odedávna z jakési špatně chápané rovnosti lidí chrání islám i muslimy jako utlačovanou menšinu před kritikou a zpochybněním jejich mírumilovnosti. Po každém islamistickém atentátu tvrdí politici, že jej spáchal vyšinutý šílenec a jeho čin neměl s islámem nic společného. Normální lidé, kteří se právem obávají islamizace Evropy a protestují proti masové imigraci, dobře vědí, že je islám svou podstatou puritánský, sektářský, mizogynní a netolerantní, jsou obviňováni z oné podivné fobie a ozývají se hlasy po vyšších trestech nejen za nenávistný projev, ale i za legitimní kritiku.

Že islám produkuje sebevražedné atentátníky, progresivisté popírají, jako by nikdy neslyšeli o náboženském fanatismu, a kritiky islamismu jako Melanii Phillipsovou (Londonistan, 2006) nebo Douglase Murraye (Podivná smrt Evropy, 2017) nyní po novozélandském atentátu obvinili za vytváření nenávistného prostředí a radikalizaci osamělých rasistů a šovinistů. Pravda to není.

Samozřejmě že i v západní společnosti existují pohrobci hitlerismu, antisemité a šovinisté. Stačí ale letmý pohled na statistiku, abychom pochopili, jak výjimečný je zatím západní vražedný fanatismus. Od památného útoku na Pentagon a mrakodrapy obchodního střediska v New Yorku v roce 2001 (2996 mrtvých) zavraždili na Západě islamisté zhruba tisíc lidí, v Africe a muslimských zemích dokonce 25 tisíc. A teprve v poslední době se objevily odporné vražedné útoky na muslimy a jejich počet ještě nedosáhl „ani“ jednoho sta. Západní civilizace dnes netrpí takovým fanatismem jako arabské země či Pákistán. A přestože novozélandský střelec muslimy fanaticky nenávidí, úsilí zakázat kritiku islámu jako islamofobii má za cíl neuznat fanatickou nenávist islamistů a umlčet oprávněné obavy z islamizace Evropy, kterou vyhlašuje nejen Egyptské bratrstvo, ale nepokrytě i turecký diktátor.

Evropský terorismus proti muslimům je odvetou osamělých jedinců za terorismus islámský a nepřímo i odpovědí na politický diktát islám a islamisty nekritizovat. Phillipsová a Murray mnohokrát varovali, že bez kritiky agresivních názorů a požadavků šířených v muslimských ghettech zcela běžně si zaděláváme sami na problém. Obviňováním kritiků z netolerance muslimskou netoleranci povzbuzujeme a s tím nechtěně i samozvané šovinisty, kteří se pak chápou zbraně na naši obranu. Situace je zlá. Anglická „konzervativní“ vláda zřejmě z pocitu spřízněnosti s Novým Zélandem neprozřetelně hodlá nejen přísněji trestat sebemenší výtku na adresu muslimů, ale dokonce dát mešity pod policejní ochranu. Taková politika může jen vyprovokovat vzájemnou nevraživost a spirálu násilí.

Autor: Alexander Tomský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 050,00 Kč
Vybráno 45.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 469 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
92 komentářů