ostrava
20.2.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Kdo vám pomůže vyřešit vaše pohledávky nebo i dluhy?

Sdílejte článek:

 

V životě se lehce dostanete do nepříjemné situace, kdy se stane, že budete někomu dlužit peníze nebo naopak nebude chtít někdo zaplatit vám to, co vám dluží. V tomto okamžiku se dostavuje na chvíli zoufalý pocit, že se jedná o bezvýchodný stav, ale vše má své řešení. Pomoci vám vyřešit tento problém může soudní exekutor, což je soukromá osoba s pověřením výkonu exekuční činnosti, která je velice efektivní ve vymáhání pohledávek. Soudní exekutor má právo vymáhat výkony spojené s exekučními tituly, pokud dlužník včas nezaplatí, věřitel má možnost požádat o nařízení exekuce. Jedná se o povinnost úhrady dlužné finanční částky, ta probíhá např. exekucí bankovního účtu, může dojít k vyklizení bytu či nebytových prostor, v horším případě přichází exekuce nemovitostí.

Jak probíhá exekuce?

Své dluhy nemusíte hned vymáhat soudní cestou, která je velmi zdlouhavá, časově náročná a výsledek je nejistý. Od roku 2001 se lze obrátit přímo na exekutorský úřad. Pokud jste tedy vyčerpali všechny své možnosti a dlužník se stále nechce dohodnout na úhradě svého dluhu, využijte snadnější a rychlejší mimosoudní vyrovnání přes exekutorský úřad Ostrava. Ten se zabývá nejen nucenými exekucemi, ale také zabavováním majetku a jeho případnou dražbou. Tato instituce je určená i pro dlužníky, ti se mohou přihlásit k dobrovolné exekuci majetku nebo získat potřebné informace k oddlužení.

Jaký je postup při vymáhání pohledávek?

V první řadě se obraťte na příslušném úřadě na pověřeného pracovníka, zkušený exekutor Ostrava posoudí předpokládanou úspěšnost a náročnost na výkon exekuce. Následně je podán návrh na exekuční řízení a soud jej musí schválit v 15denní zákonné lhůtě, při oprávněním návrhu je nařízena exekuce. Věřitel složí vratnou zálohu dle výše dlužné částky, soudní poplatek a náklady exekutora hradí vždycky dlužník. Usnesení o nařízené exekuci obdrží povinný poštou.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Petr Zavadil 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Libuše Urubková 400,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 6 536,00 Kč
Vybráno 18.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 27 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.