ostrava
20.2.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Kdo vám pomůže vyřešit vaše pohledávky nebo i dluhy?

Sdílejte článek:

 

V životě se lehce dostanete do nepříjemné situace, kdy se stane, že budete někomu dlužit peníze nebo naopak nebude chtít někdo zaplatit vám to, co vám dluží. V tomto okamžiku se dostavuje na chvíli zoufalý pocit, že se jedná o bezvýchodný stav, ale vše má své řešení. Pomoci vám vyřešit tento problém může soudní exekutor, což je soukromá osoba s pověřením výkonu exekuční činnosti, která je velice efektivní ve vymáhání pohledávek. Soudní exekutor má právo vymáhat výkony spojené s exekučními tituly, pokud dlužník včas nezaplatí, věřitel má možnost požádat o nařízení exekuce. Jedná se o povinnost úhrady dlužné finanční částky, ta probíhá např. exekucí bankovního účtu, může dojít k vyklizení bytu či nebytových prostor, v horším případě přichází exekuce nemovitostí.

Jak probíhá exekuce?

Své dluhy nemusíte hned vymáhat soudní cestou, která je velmi zdlouhavá, časově náročná a výsledek je nejistý. Od roku 2001 se lze obrátit přímo na exekutorský úřad. Pokud jste tedy vyčerpali všechny své možnosti a dlužník se stále nechce dohodnout na úhradě svého dluhu, využijte snadnější a rychlejší mimosoudní vyrovnání přes exekutorský úřad Ostrava. Ten se zabývá nejen nucenými exekucemi, ale také zabavováním majetku a jeho případnou dražbou. Tato instituce je určená i pro dlužníky, ti se mohou přihlásit k dobrovolné exekuci majetku nebo získat potřebné informace k oddlužení.

Jaký je postup při vymáhání pohledávek?

V první řadě se obraťte na příslušném úřadě na pověřeného pracovníka, zkušený exekutor Ostrava posoudí předpokládanou úspěšnost a náročnost na výkon exekuce. Následně je podán návrh na exekuční řízení a soud jej musí schválit v 15denní zákonné lhůtě, při oprávněním návrhu je nařízena exekuce. Věřitel složí vratnou zálohu dle výše dlužné částky, soudní poplatek a náklady exekutora hradí vždycky dlužník. Usnesení o nařízené exekuci obdrží povinný poštou.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 52 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.