ELEKTRARNADUKOVANY
9.9.2020
Kategorie: Politika

Kdo to bude?

Sdílejte článek:

VIDLÁK

V pondělním vydání Práva vyšel úplně geniální článek Jana Kellera ohledně otravy Navalného. Je tak dokonalý a všeříkající, že ho zde musím přetisknout. Škoda jen, že Keller svou úvahu nedomyslel až do konce. Ale od toho jsme tu my, abychom jeho opomenutí napravili. Než ale budeme pokračovat, zde je zmíněný Kellerův článek: 

 

O látce zvané novičok toho již víme opravdu hodně. Její vlastnosti nejpregnantněji vystihl bezpečnostní analytik Jan Schneider. 

  • Je to látka dvojsložková, k její účinnosti však není zapotřebí vždy obou složek. 
  • Je to plyn, který se dá dobře mazat na kliky.
  • Je tak extrémně prchavý, že vydrží na tomtéž místě působit celé týdny. 
  • Účinkuje vždy okamžitě s výjimkou těch případů, kdy účinkuje až po nějaké době. 
  • V malém množství působí automaticky smrt, v množství větším se však dá přežít.
  • Pozná se zcela bezpečně podle toho, že v některých případech zasahuje i osoby, které po něm pátrají, jindy je pro všechny, kdo se vyskytnou v okolí, naprosto neškodný.

 

K této analýze můžeme dodat snad ještě jeden poznatek. Novičok patří spolu s ricinem do skupiny vysoce toxických chemických látek, které Rusko používá ve třech jasně definovaných případech.

Za prvé tehdy, když má pocit, že minulé sankce, které proti němu byly přijaty, jsou příliš slabé, ztrácejí svoji účinnost a potřebovaly by zdůraznit.

Za druhé Rusové k některé z těchto látek sahají, když mají dojem, že jejich diplomatické vztahy s jinou zemí jsou jakžtakž uspokojivé, takže je nutno je náležitě vyostřit a zdramatizovat. Za tímto účelem se někdy spokojují pouze s fingovanou hrozbou, kterou se snaží široce medializovat s pomocí těch nejvěrohodnějších mediálních kanálů.

Nejběžnější je třetí případ, kdy sahají k novičoku proto, aby zhatili některý z projektů, na němž s partnerskou stranou léta spolupracovali a od něhož si slibují velký ekonomický přínos. V posledním případě šlo o to, že Rusové potřebovali, aby v Německu vznikl odpor proti plynovodu Nord Stream 2, který je právě před dokončením. Protože Německo zůstávalo hluché vůči americkým výhradám proti tomuto energetickému projektu, museli Rusové sáhnout k novičoku, aby měli odpůrci rusko-německé spolupráce v oblasti energetiky silnější argumenty.

Jestliže o novičoku zcela spolehlivě toto všechno víme, měli bychom být s předstihem připraveni na to, že ho Rusové opět použijí, aby se vyřadili z možné účasti na dostavbě Dukovan. Otázka je, jak jim v tom zabránit.

Já  bych se chtěl zaměřit na Kellerův poslední odstavec a dokončit to, co on začal. Kohopak nám “bude muset Putin otrávit”, aby se konečně  definitivně Rosatom vyřadil z tendru na Dukovany? 

Zeman nedávno prohlásil, že mu Pompeo sice loboval za Westinghouse, ale Zeman ho poslal do prdele. Ještěr z Hradu si zřejmě může ve svém věku dovolovat i na amerického soudruha protektora, ale Babiš to má samozřejmě horší. Má peníze, má moc a bude se snažit, aby mu to zůstalo. Zcela jistě se s kamarády američany bavil o tom, že Rusko vyřadí, pokud dostane dobrý argument. 

Bylo by to několikanásobné plus. Stačí “aby Putin poslal nějakého vrahouna”  na nějakého významného babišova odpůrce a je to. Rosatom je vyřazený, Babiš se zbaví nebezpečného nepřítele a kdo ví, jestli se nějaký Temelín či Dukovany vůbec bude stavět. A tak už od rána přemýšlím nad seznamem vhodných kandidátů na “ruskou otravu.”

Nejprve zkusme definovat, jak by měl takový otrávený kandidát vypadat. Musí být výrazně protiruský, ba nejlépe rusobijec první kagegorie. Musí být všeobecně mediálně známý, aby jeho fotky pronikly snadno do každé domácnosti. Musí to být někdo, o kom už v této republice každý slyšel. Měl by být také přiměřeně pohledný, aby jeho strhané rysy řádně zapůsobily. Musí mít za sebou nějakou významnou protiruskou akci, aby měl Putin řádný motiv. 

Musí se významně angažovat i proti Babišovi, aby se celá ta habaďůra dala propojit i s naším Andrejem. Aby ten musel politicky výrazně konat, aby ze sebe smyl ten stín podezření. Měl by být ženatý, protože pláč vdovy a její pomstychtivost dělá velmi slušné PR a dá se to mediálně dobře využít. 

A samozřejmě musí být blbej jako studebaker, aby neprokoukl, co se na něj chystá.   Dále by neměl mít žádného mocného ochránce, který ho má lidsky rád, protože mocný politik/mafián může ze žalu dělat nečekané věci. 

Jistě nějaká jména napadnou i vás, ale já bych to viděl na Řeporyjce… Udělal pomník Vlasovcům, vysmíval se reportérům v ruské televizi, zároveň je známý tak moc, že každý v této republice vidí, kdo je. Zároveň je přiměřeně politicky neúspěšný, protože to sie dotáhl na starostu, ale na šéfa ODS už ne a to kandidoval proti blbečkovi Fialovi. Jeho tatínek je jednou nohou na Pravdě Boží a nemá tak dlouhé prsty, aby se mohl míchat do vyšetřování jeho otravy.  Zároveň by se všem ve vládě i v parlamentu hodilo, aby tenhle magor zmizel. Mladý Novotný ovšem vypadá jako prase, takže mezi zdravým a otráveným bude jen minimální rozdíl. 

Na druhém místě bych viděl mladého Koláře, který je rovněž dostatečně blbej a odstranil Koněvovu sochu. Putin má nádherný motiv. Tady mi úplně nesedí jeho otec, který je hlavou protiruského postoje u nás a nejsem si jistý, zda by synáčka obětoval a pokud by mu nic neřekli, zda by to neprokoukl. Mladý Kolář je přiměřeně hezký, takže bolestné grimasy jeho obličeje by krásně fungovaly. 

Na třetím místě bych viděl náš senátorský postrach králíkáren – Drahoše. Ten se ukázal také dostatečně tupým i přes vědeckou kariéru. Je řádně proamerický a pase ho rusobijec senátor Fišer. Drahoše zná každý v republice, má manželku, která je ambicióznější než on, takže jako truchlící vdova udělá kupu mediální práce. Zároveň se Drahoš nechává krásně vodit na vařené nudli, takže nebude problém ho domanipulovat na to správné místo, kde mu dají čuchnout Novičoku.  Jsem trochu na vážkách, jestli na třetí místo nepatří právě ten senátor Fišer, ale ten je příliš inteligentní, aby se nechal zabít a není tak mediálně známý. Většině lidí by jeho smrt nijak neutkvěla. 

Je to vaše vážení čtenáři. Vůbec jsem nezmínil, kdyby došlo na nějakou přiměřeně pěknou holku… třeba Pekarová Adamová by vypadala v rakvi velice vhodně. Ale ta také není příliš známá. Kalousek je podle mě mimo nebezpečí, protože jeho smrt by této republice příliš prospěla. 

Takže… jaké máme další vhodné kandidáty na otravu novičokem, abychom mohli Rusko včas a definitivně vyřadit z tendru na Dukovany? 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Vladimír Menšík 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Richard Kovaříček 250,- Kč

Celkem za měsíc: 20 505,00 Kč
Vybráno 58.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 788 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (58 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.