babiskasc2
20.9.2018
Kategorie: Politika

Kdo stvořil Babiše?

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

Nejvíce se o jeho silnou pozici zasloužila ODS, která zlenivěla a přestala mít tah na branku. Její politici se pohodlně zabydleli v placených funkcích a postupně se odstřihli nejen od své členské základny, ale i od voličů. V čemž ostatně úspěšně pokračují…

Před minulými volbami si Václav Klaus posteskl, že jediná strana, která akcentuje důležité problémy dneška, je SPD. Podobně mluvil a mluví i Miloš Zeman. Jediný, kdo se z toho poučil je Babiš.

ODS místo toho, aby s ním po volbách šla do vlády a převálcovala ho svými aktivními politiky (které ale vlastně nevidím) – stejně jako to udělal Salvini v Itálii – zalezla do kouta a poštěkává z rohu svá stará a vyčpělá hesla o antikomunismu a hrozbě Ruska. Stačí jí to, svých 10 – 15% má jistých, což pro pár elitních politiků znamená dobrý džob na další volební období. No, pravicový volič se v tom jaksi ztratil…

Jak by na tom tato kdysi slavná strana mohla být, kdyby v koalici s Babišem přebrala silná témata a ukázala, že je odhodlaná je řešit? Mladý Klaus by možná udělal pořádek ve školství a vymetl by ze škol všechny multikulti neziskovky, zrušil by vymývání mozků a podpořil učitele, kteří chtějí učit a ne vychovávat. Někdo další by mohl zatočit s EET až k totální vyprázdněnosti a postupně Babiše přesvědčit, že to opravdu nebyl dobrý nápad. To by ale ODS muselo jít o lidi, ne o ega svých prominentních politiků, kteří dnes nikoho nezajímají. Velká politika se tak dnes už dělá jinde, než v hlavní kanceláři ODS. Svoji velkou šanci kdysi pravicová strana fatálně propásla.

Babiš není pitomec, viděl nástup Sebastiana Kurze, nástup Salviniho, popularitu Orbána a nárůst preferencí dalších realistických stran v Evropě. K tomu, aby se stal skutečným lidovým vůdcem orbánovského typu mu chybí jen stejně naladěné okolí, které by mu dalo lepší noty. Přece jen se z počátku své politické kariéry obklopil lidmi z řad pražské kavárny, což je dobře vidět především na jeho europoslancích. Nepochybuju o tom, že se podle toho ale časem zařídí.

Nemám z toho radost, i když jsem pochopitelně ráda, že Česká republika na mezinárodní úrovni vystupuje jednotně s V4 a náš premiér nebojuje s prezidentem a konají ve shodě proti zničující migraci. Pan Babiš pro mě není tím dobrým politikem se silnou vizí, kterou umí prosadit – není to Orbán ani Salvini. Nesouhlasím s jeho EET, protože ničí malé a střední podnikání a dává nás všanc nadnárodnímu kapitálu a korporacím. Ale je to standardní demokratický politik, kterého se dá zbavit jedině tím, že ho někdo porazí ve volbách. Zatím hnutí ANO preference rostou a nevypadá to, že by někdo ten růst dokázal zastavit.

O to směšnější jsou zavilí kritici Andreje Babiše. S fanatismem v očích omílají stále dokola jeho “estébáctví” a jakousi dotaci, kde evidentně pochybil spíše vyhlašovatel dotačního řízení, než příjemce dotace. Ale fakta “antibabišovce” nezajímají. Nezajímá je ani to, že se stávají ve společnosti marginálními a jejich svatý boj už nikoho nezajímá. A tak Babiš vlastně díky tomu nemá ani žádnou pořádnou opozici. Nikdo neposuzuje jeho konkrétní politiku na ministerstvech, nikdo nepřinesl nezaujatou analýzu fungování EET.

Babišova kritika, a to i na půdě sněmovny, je dětinská, směšná, iracionální a je zcela bez šance na to, aby oslabila pozici lídra hnutí ANO u veřejnosti. Naopak – oslabuje spíš s právě jeho kritiky a to zcela evidentně. Kdo by volil politiky, kteří jsou tak zoufale mimo? Politiky, kteří absolutně nedokáží číst v náladách společnosti a neumí na společenské pohyby reagovat? Do Evropy se valí miliony kolonizátorů, kteří s sebou nesou brutální totalitní ideologii a jsou připraveni ji za pomoci cizích mocností vnutit Evropě, ale naši “demokrati” se zacyklili v nostalgii roku 1968 a svou odvahu ukazují na plivancích směrem k vlastnímu demokraticky zvolenému prezidentovi a v burcování proti Rusku, které nás má totálně na háku. Jestli někdo omezuje naše svobody, tak je to EU a provozovatelé sociálních sítí. Rusko to opravdu není.

Lidi nejsou pitomí, vidí to a pokud si mají vybrat, podpoří toho, kdo je realitě nejblíž. Dnes to je jen SPD a Babiš, který silou za sebou táhne své hnutí. Nikdo jiný – kromě pár jednotlivců bez vlivu ve svých stranách – šanci ve velkých volbách nemá. Nejásám, netěším se z toho, ale to je tak vše, co s tím my občané můžeme dělat. Můžeme jen doufat, že SPD se bude držet svého programu a Babiš své současné rétoriky a přizpůsobí jí své konání. Pokud se migraci ubráníme, můžeme důležité ekonomické a společenské problémy řešit potom, dnes to není podstatné.

Přestože nejsem fanoušek pana Babiše a nikdy jsem ho nevolila a volit ho budu jen ve stavu nejvyššího zoufalství, musím mu jedno uznat. Setsakramentsky dobře se učí a jde si za svým. Což je oproti ostatním politikům dost velká změna. Babiš bude poražen, až tu vznikne nová politická síla. Protože ti, kdo ho stvořili, ho z logiky věci nemohou zničit.

Autor: Eva Hrindová

eva-hrindova

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,17 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.