babiskasc2
20.9.2018
Kategorie: Politika

Kdo stvořil Babiše?

Loading...
Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

Nejvíce se o jeho silnou pozici zasloužila ODS, která zlenivěla a přestala mít tah na branku. Její politici se pohodlně zabydleli v placených funkcích a postupně se odstřihli nejen od své členské základny, ale i od voličů. V čemž ostatně úspěšně pokračují…

Před minulými volbami si Václav Klaus posteskl, že jediná strana, která akcentuje důležité problémy dneška, je SPD. Podobně mluvil a mluví i Miloš Zeman. Jediný, kdo se z toho poučil je Babiš.

ODS místo toho, aby s ním po volbách šla do vlády a převálcovala ho svými aktivními politiky (které ale vlastně nevidím) – stejně jako to udělal Salvini v Itálii – zalezla do kouta a poštěkává z rohu svá stará a vyčpělá hesla o antikomunismu a hrozbě Ruska. Stačí jí to, svých 10 – 15% má jistých, což pro pár elitních politiků znamená dobrý džob na další volební období. No, pravicový volič se v tom jaksi ztratil…

Jak by na tom tato kdysi slavná strana mohla být, kdyby v koalici s Babišem přebrala silná témata a ukázala, že je odhodlaná je řešit? Mladý Klaus by možná udělal pořádek ve školství a vymetl by ze škol všechny multikulti neziskovky, zrušil by vymývání mozků a podpořil učitele, kteří chtějí učit a ne vychovávat. Někdo další by mohl zatočit s EET až k totální vyprázdněnosti a postupně Babiše přesvědčit, že to opravdu nebyl dobrý nápad. To by ale ODS muselo jít o lidi, ne o ega svých prominentních politiků, kteří dnes nikoho nezajímají. Velká politika se tak dnes už dělá jinde, než v hlavní kanceláři ODS. Svoji velkou šanci kdysi pravicová strana fatálně propásla.

Babiš není pitomec, viděl nástup Sebastiana Kurze, nástup Salviniho, popularitu Orbána a nárůst preferencí dalších realistických stran v Evropě. K tomu, aby se stal skutečným lidovým vůdcem orbánovského typu mu chybí jen stejně naladěné okolí, které by mu dalo lepší noty. Přece jen se z počátku své politické kariéry obklopil lidmi z řad pražské kavárny, což je dobře vidět především na jeho europoslancích. Nepochybuju o tom, že se podle toho ale časem zařídí.

Nemám z toho radost, i když jsem pochopitelně ráda, že Česká republika na mezinárodní úrovni vystupuje jednotně s V4 a náš premiér nebojuje s prezidentem a konají ve shodě proti zničující migraci. Pan Babiš pro mě není tím dobrým politikem se silnou vizí, kterou umí prosadit – není to Orbán ani Salvini. Nesouhlasím s jeho EET, protože ničí malé a střední podnikání a dává nás všanc nadnárodnímu kapitálu a korporacím. Ale je to standardní demokratický politik, kterého se dá zbavit jedině tím, že ho někdo porazí ve volbách. Zatím hnutí ANO preference rostou a nevypadá to, že by někdo ten růst dokázal zastavit.

O to směšnější jsou zavilí kritici Andreje Babiše. S fanatismem v očích omílají stále dokola jeho “estébáctví” a jakousi dotaci, kde evidentně pochybil spíše vyhlašovatel dotačního řízení, než příjemce dotace. Ale fakta “antibabišovce” nezajímají. Nezajímá je ani to, že se stávají ve společnosti marginálními a jejich svatý boj už nikoho nezajímá. A tak Babiš vlastně díky tomu nemá ani žádnou pořádnou opozici. Nikdo neposuzuje jeho konkrétní politiku na ministerstvech, nikdo nepřinesl nezaujatou analýzu fungování EET.

Babišova kritika, a to i na půdě sněmovny, je dětinská, směšná, iracionální a je zcela bez šance na to, aby oslabila pozici lídra hnutí ANO u veřejnosti. Naopak – oslabuje spíš s právě jeho kritiky a to zcela evidentně. Kdo by volil politiky, kteří jsou tak zoufale mimo? Politiky, kteří absolutně nedokáží číst v náladách společnosti a neumí na společenské pohyby reagovat? Do Evropy se valí miliony kolonizátorů, kteří s sebou nesou brutální totalitní ideologii a jsou připraveni ji za pomoci cizích mocností vnutit Evropě, ale naši “demokrati” se zacyklili v nostalgii roku 1968 a svou odvahu ukazují na plivancích směrem k vlastnímu demokraticky zvolenému prezidentovi a v burcování proti Rusku, které nás má totálně na háku. Jestli někdo omezuje naše svobody, tak je to EU a provozovatelé sociálních sítí. Rusko to opravdu není.

Lidi nejsou pitomí, vidí to a pokud si mají vybrat, podpoří toho, kdo je realitě nejblíž. Dnes to je jen SPD a Babiš, který silou za sebou táhne své hnutí. Nikdo jiný – kromě pár jednotlivců bez vlivu ve svých stranách – šanci ve velkých volbách nemá. Nejásám, netěším se z toho, ale to je tak vše, co s tím my občané můžeme dělat. Můžeme jen doufat, že SPD se bude držet svého programu a Babiš své současné rétoriky a přizpůsobí jí své konání. Pokud se migraci ubráníme, můžeme důležité ekonomické a společenské problémy řešit potom, dnes to není podstatné.

Přestože nejsem fanoušek pana Babiše a nikdy jsem ho nevolila a volit ho budu jen ve stavu nejvyššího zoufalství, musím mu jedno uznat. Setsakramentsky dobře se učí a jde si za svým. Což je oproti ostatním politikům dost velká změna. Babiš bude poražen, až tu vznikne nová politická síla. Protože ti, kdo ho stvořili, ho z logiky věci nemohou zničit.

Autor: Eva Hrindová

eva-hrindova

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 090,11 Kč
Vybráno 25.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 65 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,17 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.