bidenchina
20.3.2021
Kategorie: Politika

Kdo se tu vlastně vměšuje?

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVIDZatímco palcové titulky západního mainstreamu popisují ruské vměšování do amerických voleb loni v listopadu – nebýt tohoto „vměšování“, mohl zřejmě Joe Biden dostat hlasy 90 % amerických voličů – zpráva části členů americké zpravodajské komunity naznačuje, že ve skutečnosti to byla Čínská komunistická strana (ČKS), která se pokoušela zabránit znovuzvolení bývalého prezidenta Donalda Trumpa ve volbách v roce 2020.

Oficiální zpráva Národní rady pro zpravodajství zveřejněná 10. března a široce citovaná, uvádí, že Rusko se snažilo očernit prezidenta Joe Bidena a podpořit Trumpa během voleb v roce 2020, a že Čína „nevyvinula úsilí v oblasti interference a nevyvinula úsilí zaměřené na změnu výsledek prezidentských voleb v USA“. Zpráva dále tvrdí, že Čína „usilovala o stabilitu svých vztahů se Spojenými státy americkými a nepovažovala ani jeden volební výsledek za dostatečně výhodný pro to, aby mohla riskovat vměšování“, odvozují zpravodajští úředníci, že „Peking pravděpodobně věřil, že tradiční vliv a nástroje, primárně cílená ekonomická opatření a lobování u klíčových jednotlivců a zájmových skupin, jsou dostatečné k dosažení cíle formování politiky USA bez ohledu na to, kdo volby vyhraje. Nezjistili jsme, že se Čína pokouší zasahovat do volební infrastruktury nebo poskytovat financování žádným kandidátům nebo stranám.“ Zpráva však také naznačila, že někteří američtí představitelé zpravodajských služeb věří, že se ČKS pokusila Trumpovy šance podkopat.

Je tu ale i menšinový názor: „Vysoký úředník zpravodajské služby (The National Intelligence Officer – NIO) pro kybernetiku vyhodnotil, že Čína podnikla alespoň některé kroky k podkopání šancí bývalého prezidenta Trumpa na znovuzvolení, zejména prostřednictvím sociálních médií a oficiálních veřejných prohlášení a médií,“ uvádí se ve zprávě v sekci menšinového pohledu. ” NIO souhlasí s názorem zpravodajských služeb, že Peking se primárně zaměřil na boj proti protičínské politice, ale soudí, že některé snahy o vliv Pekingu byly vedeny snahou přinejmenším nepřímo ovlivnit americké kandidáty, politické procesy a preference voličů, což odpovídá definici ovlivňování voleb vliv použité ve zprávě zpravodajské služby. Hodnocení označilo volební vliv jako aktivity „určené k přímému nebo nepřímému ovlivnění voleb“ a považovalo rušení za „pokusy zaměřit se na technické aspekty voleb“, jak uvedl Washington Examiner.

V loňském roce tehdejší ředitel národní zpravodajské služby John Ratcliffe uvedl, že Čína se vměšovala do federálních voleb v roce 2020, a dále tvrdil, že zpravodajství o čínských volebních interferencích bylo potlačeno vedením CIA, které vyvíjelo na analytiky tlak, aby tato vyhodnocení nezveřejňovali.

Je zajímavé, že zatímco Biden vyhrožuje Putinovi dalšími sankcemi kvůli ruskému vměšování do voleb, uvedly tento týden ve společné zprávě ministerstvo spravedlnosti, FBI a ministerstvo pro vnitřní bezpečnost i jeho agentura pro kybernetickou bezpečnost, že „nemají žádné důkazy o tom, že by některý ze zahraničních vládních subjektů“, jako je Rusko, Čína nebo Írán „Zabránil hlasování, změnil hlasy nebo narušil schopnost sčítat hlasy nebo včas předávat výsledky voleb, změnil jakýkoli technický aspekt volebního procesu nebo jinak narušil integritu informací o registraci voličů u jakýchkoli hlasovacích lístků odevzdaných během federálních voleb 2020 . “

Ratcliffe mezitím prohlásil, že podporuje „uvedený menšinový názor – založený na všech dostupných zdrojích zpravodajských informací, s důsledně uplatňovanými definicemi a dosaženými nezávisle na politických úvahách nebo nepřiměřeném tlaku -, že se Čínská lidová republika snažila ovlivnit federální volby v USA v roce 2020. “

  • Ivan David, NR
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 349,00 Kč
Vybráno 55.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 443 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)