PRASATAPOLITIKA
28.2.2019
Kategorie: Politika

Kdo se dostává v české politice nahoru? Ne pracovití a inteligentní, ale poslušní a ovladatelní vůdcem stáda

Loading...
Sdílejte článek:

RICHARD NOVÁK

Politik je člověk zkušený a inteligentní , s vlastním názorem a respektující program strany, kterou reprezentuje …

Pokud sledujeme, jací politikové za uplynulých 30 let jsou u nás , jak jsou například vybíráni ministři , pak člověka napadá, že většinou nerozhodují skutečné kvality toho kterého politika, ale jeho tzv. poslušnost a ovladatelnost šéfem té které partaje.

Ministryně Nováková patří klasicky asi do této kategorie, v podstatě není příliš vidět , což se týká i mnoha jejich kolegů ve vládě. Její hláška, že ceny datových služeb jsou odvislé od poptávky a že pokud bude větší poptávka bude se cena snižovat …

Proč se tímto zabývám? Protože se čím dál více ukazuje, že kvalita našich politiků není taková abychom mohli říct , tuto zemi řídí jen ti nejlepší a vybraní a zkušení odborníci. Nezpochybňuji tím všechny členy naší vlády , ale pokládám závěrem jedinou otázku . Kam vlastně skutečně směřuje politika našeho státu? Sleduje zájmy našich spoluobčanů anebo představitelů konkrétních stran resp jejich vůdců?

Už dlouho si říkám , že platí – každá země si zaslouží takovou vládu jakou má a že vláda je odrazem úrovně společnosti.

Je nutné více než jindy si uvědomit a to platí pro každého občana, kdo skutečně vládne a v čí prospěch … Občan – volič se musí konečně přestat vymlouvat, ze nemá koho volit, i když tento argument je částečně pravdivý neboť systém, který vytvořily parlamentní strany, je velmi specifický. Strany a hnutí vytvářejí celek a nepustí mezi sebe nikoho, kdo by chtěl provést skutečné a reálné změny.

Můj názor vychází například z toho, jak se ve skutečnosti bojuje s tématem korupce. Očividně jde jen o slovní hříčky bez skutečného obsahu a efektu. Zkratka současní politikové, ačkoli se dokážou urážet, napadat, tak se jedná jen a jen o hru s námi lidmi.

Samozřejmě tento systém je podporován zájmovým skupinami a pokud nemáte peníze, moc a média, pak se těžko prosazuje něco nového, lepšího a spravedlivého. Naopak se více koncentruje bohatství a moc v rukou vládnoucích stran a i tech opozičních. Jak z toho?

Nechodit k volbám? Anebo podlehnout řečem konkrétních vůdců stran? To je také řešení. Věřit a moc nepřemýšlet nad tím, že některé hlášky politiků jsou vlastně doslova nepravdy.

Tato má úvaha je zamýšlením i nad tím, zda jsou v naši zemi dobří a kvalitní lidé. Ano, jsem přesvědčen , že jsou, a že je jich mnoho. Jsou však tak nějak stranou. Z mnoha důvodů. A je to škoda, protože lidé, kteří ve svých profesích a životech dosahují vysoké profesní úrovně nejsou dnes v této společnosti ani dostatečnými vzory ani autoritami pro mládež. Velice mne zaráží , jak dnes mladí lidé nerespektují ani stáří … nerespektují zkušenost a výsledkem jsou někdy až neskutečné životní postoje mladých … v podstatě jdou na ruku právě těm dnešním mocným. To je škoda neboť naše mládež je popletená a můžeme si za to vlastně všichni.

Závěr … těžko nějaký učinit . Rozhodně však se nikdo z nás nemůže vymlouvat nad tím, že sám nic nezvládne a neprosadí. Poslední příklad – v květnu proběhnou eurovolby. Jsou šancí na změnu politického kursu EU? Zcela určitě jsou. Jenže opět odkazuji na výše uvedené zamyšlení. I dle průzkumů má u nás největší šanci na úspěch hnutí, jehož předseda v duchu PR agentury kritizuje EU, migrační politiku a přitom je hodně lidem jasné, že jeden z největších příjemců eurodotací žádnou revoluci EU provést prostě nechce . A pokud pozorněji sledujete politiku, pak zjistíte, že i včele své eurokandidatky má své další “ministryně Novákové” … dvě pohledná děvčata, která v europarlamentu jednoznačně podporuji současný kurs – daný dvojicí Macron a Merkel.

Pak je tedy na nás lidech, zda prosadíme v nastávajících volbách do EU konečně ty politiky, kteří posílí dnešní šanci o navrácení Evropy do stavu před mnoha lety, kdy prosperovala a západ byl výkladní skříní hospodářského úspěchu, což bylo i pro nás jistým lákadlem a vzorem, jinými slovy, taky jsme se chtěli mít tak dobře.

Mnoho z nás přijalo i rozhodnutí stát se členem EU s nadějí, že se celková životní úroveň za par let srovná se Západem. Realita je jiná. Přidáme se k Salvinimu, Orbánovi, k Polákům, Rakušanům atd. Anebo uvěříme beze sporu kvalitnímu marketingu dnešního vedení naší země?

Pokud nechceme až nesmyslně nadále odvádět peníze do Bruselu jen proto, aby se část z nich zde opět objevila stále u těch stejných podnikatelů, pak bychom měli uvažovat o změně, o alternativní volbě. A možnost volby zde je!

Za posledních pár let i kritizovaný Fb prezentuje stále silnější názorový proud označovaný jako euroskeptikové. A pokud se dnes vytvářejí formace, které konečně dokážou spojit na jednu kandidátní listinu více takto smýšlejících osob a hnutí, je to signál pro občany, že nastal čas a je zde možnost zvolit jiné resp. ty, kteří mají k nám nejblíž neboť jsou naši a pracují pro nás a mezi námi. Ti se rozhodně do politiky netlačí za účelem dotací. Naopak je chtějí velice omezit.

Sledujte prosím pozorně. I ti nejvíce proevropští najednou v sobě objeví přesvědčené vlastence.
Já sám budu volit Alternativu pro Českou republiku a jsem rád, že v jejím čele stojí rodačka z mých brněnských Černých polí, kolegyně Klára Samková. Její dlouholetá práce, pomoc mnoha lidem při řešení jejich těžkých životních situaci, to je pro mne ta nejlepší vizitka. Není dnes na místě se vymezovat proti vlastencům, ale pokud chceme hodnotit a kádrovat, tak začněme těmi o kterých píšu na začátku, pseudovlastenci a milovníky sama sebe a svých šéfů . Tuto hru již mnoho z nás prokouklo. Mé trochu delší zamyšlení končím úvahou a snad i přesvědčením – věřím mým spoluobčanům a této zemi, České republice.

Autor: Richard Novák, fb

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 090,11 Kč
Vybráno 25.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 514 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
74 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.