PRIDE
15.7.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Kdo nepatří do duhové Evropy, bude potrestán

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVID„Evropa nikdy nedovolí, aby byly části naší společnosti stigmatizovány,“ uvedla ve čtvrtek šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová. Tento výrok se týká maďarského zákona o cenzuře informací o homosexualitě a „zónách bez LGBTIQ“ v některých částech Polska, kteréžto akty vyvolaly pobouření v EU.


Předseda poslaneckého klubu FIDESZ v maďarském parlamentu Gergely Gulyas na tiskové konferenci v Budapešti ostře kritizoval bruselské řízení o „nesplnění povinnosti“. Zdůraznil, že navzdory útokům na zákon maďarská vláda nezmění svůj postoj. Maďarská tisková agentura MTI ho citovala, když uvedl, že jeho země není připravena nic změnit na skutečnosti, že sexuální výchova je úkolem rodičů. Pokud Brusel požaduje od Maďarska rovnost v sexuální výchově, pak by to v „bruselském jazyce“ znamenalo, že „bychom měli do škol a mateřských škol pustit aktivisty LGTBIQ“. Ministr označil skutečnost, že Brusel v souvislosti se zákonem hodlá zadržovat finanční prostředky z „Fondu obnovy“, pro pomoc Maďarsku, za extrémně negativní jev.

Rakouský web Krone.at píše v souvislosti se zákonem a řízením EU proti maďarskému zákonu: „V Maďarsku vstoupil minulý týden v platnost zákon, který zakazuje „reklamu“ na homosexuály a transsexualitu. To platí také pro knihy nebo filmy o tomto tématu. Von der Leyenová označila zákon za „ostudu“ a vyhrožovala žalobou, pokud Budapešť text neopraví. Maďarský pravicový nacionalistický předseda vlády Viktor Orbán odmítl zákon stáhnout a na oplátku obvinil EU z „bezprecedentní kampaně“ proti jeho zemi. Pokud jde o Polsko, komise zjistila, že země neodpověděla úplně a adekvátně na svůj dotazník týkající se vyhlášení takzvaných „zón bez LGBTIQ“ v některých regionech a obcích. Polsko a Maďarsko mají nyní dva měsíce na to, aby odpověděly na vytýkací dopis Evropské komise. Jinak může Komise věc předložit Evropskému soudnímu dvoru. “Zkratka LGBTIQ pochází z angličtiny a znamená „lesbička, gay, bisexuál, transsexuál, intersex a queer“.“ Tolik Krone.

Je to jako vždy půl pravdy – reklama zaměřená na propagaci sexuality a homosexuality bude zařazena do kategorie „nevhodné pro mládež do 18 let“, nikoli zakázána. Ale tak je to vždy – pravda se přizpůsobí a povyk se spustí na základě upravené pravdy. Tak nějak vypadá budoucnosti EU – všechny státy budou platit příspěvky do EU, nově všichni občané i uhlíkové daně, ale dostávat peníze z EU budou jen ti poslušní. Ti neposlušní mají jen platit. Pohodlné, že? Koloniální systém uvnitř EU ve prospěch „správně smýšlejících“ zajištěn.

Mimochodem, z diskuse pod článkem v Krone i na dalších webech je jasné, že občané Rakouska mají o honbě za duhovou Evropu své mínění. Uvádím 3 příklady:

  • „Myslím, že EU je zde na špatné cestě. Maďaři chrání svůj lid, co se tu děje?“
  • „Je nepochopitelné, že se jedná o prioritu v EU, existují mnohem důležitější otázky, jako je ochrana hranic a migrace.“
  • „Vidím možnost, že by se EU kvůli LGBTIQ mohla rozpadnout.“…

O sankčním řízení hlasuje Evropský parlament a Rada, až nám to Evropská komise předloží, budu stejně jako celá naše frakce Identita a demokracie (ID) hlasovat proti.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 917 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)