ZEMANRUBL
27.12.2018
Kategorie: Doporučujeme, Politika

Kdo není s námi … je proti nám

Sdílejte článek:

JAN PALUSKA 

Jestli mě něco v životě rozčilovalo a rozčiluje, tak je to snaha vměstnat mnoho vrstvou věc do úzkého, černobílého narativu. “Kdo je proti Zemanovi, ten je pro Drahoše”, nebo “Kdo je proti Babišovi, ten chce Globální pakt o migraci”. Jak bychom řekli u nás na Vinohradech: Leda hovno vole!

Babiš není politik, Babiš je hochštapler. Marketingová, prázdná bublina s charakterem prodejné šlapky a morálními zábranami pouličního zlodějíčka. Nemá vlastní názory ani autenticitu. Proto je schopen na jedné straně bojovat proti globálnímu paktu OSN a na druhé vládou jednomyslně schválit globální pakt o uprchlících. Dnes neví, co bude dělat zítra, a zítra popře, co dělal včera. Nemůže kázat o práci, protože v životě nepracoval, boj o dotace totiž není práce. Nemůže kázat o rodině, protože je schopen tu svou tahat do podvodů. A nakonec nemůže kázat ani o hodnotách, protože sám žádné nemá, možná kromě vlastního prospěchu. A to je na premiéra zatraceně málo. Spojovat kritiku jeho osoby s nějakým konkrétním krokem je flagrantní nepochopení toho, proč lidem vadí. Jeho reálné politické kroky jsou jen odrazem jeho pokřiveného charakteru. Fízlovat, udávat, podvádět, lhát a když mě chytí, tak se chovat podle hesla zloděj křičí chyťte zloděje. Ano, i zloděj může občas udělat něco dobrého. Na celku to ovšem moc nemění.

A Zeman? Zeman je prostě špatný prezident, tečka! Jeho jediným cílem je vlastní sebeprezentace a to navíc stylem, který dávno postrádá jeho dřívější humor a glanc. Umí už jen urážet, zákeřně se mstít a rozdělovat. Neslouží svému úřadu, slouží sám sobě. Jeho mocenský pakt s Babišem, kterému by měl být spíše protiváhou, už nemůže přehlídnout ani slepý. A jako bonus kryje na hradě partu hajzlíků, kteří tam nikdy neměli ani vkročit. Po Havlovi a Klausovi je to pro mě takový propadák dolů, že níže už to klesnout vážně nemohlo. Buranství se špetkou jedu. Drahoše jsem nevolil a ano, jsem rád, že tam není. Považuji za chybu, že se Zemanovi nenašel důstojný kandidát. A stejně tak považuji za chybu, že vůbec přímou volbu prezidenta máme. Ale nic z toho není důvodem k oslavě někoho, kdo prezidentskému úřadu dělá jen ostudu.

Zbožšťovat si politika (nebo ho démonizovat) a pak polykat vlastní důstojnost u toho, jak se snažíme omluvit jeho neomluvitelné kroky, to je přímá cesta do pekel. Kritika je základ logického myšlení, tak na ní prosím nerezignujme.

Autor: Honza Paluska 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Petr Zavadil 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Libuše Urubková 400,- Kč

Celkem za měsíc: 6 336,00 Kč
Vybráno 18.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 160 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 3,10 out of 5)
Loading...
loading...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.