zlodej319
24.3.2019
Kategorie: Ekonomika

Kdo nekrade, není Čech

Sdílejte článek:

VIKTOR PONDĚLÍK

V České republice se krade jako o závod. Což není nic nového pod sluncem, protože se na toto téma mluví třeba už i ve Švejkovi jako o docela běžné praxi.

Ovšem kam se na nás současníky hrabe Švejkova éra!

Našinci prý v současnosti nakradou v obchodech, velkých stejně jako malých, zboží za deset miliard korun ročně. A abychom nekřivdili zákazníkům, stojí prý za osmdesáti procenty těchto krádeží sami zaměstnanci, kteří v oněch obchodech pracují.

Lidé tak ukradnou zboží v hodnotě asi jednoho procenta tržeb obchodníků. Mizí prý hlavně drahé potraviny (alkohol, luxusní cukrovinky, exkluzivní káva a drahé salámy) a také kosmetika a oblečení.

Organizovaně prý kradou hlavně pracovníci se znalostí interních procesů, kteří zpravidla napáchají větší škody fiktivním převzetím zboží či úmyslným nenamarkováním něčeho; neorganizovaní zloději spíše napáchají škody nižší, a to ve formě vynášení zboží z obchodů přes pokladny ve speciálně upravených zavazadlech či oblečení, ovšem zase je jich víc a souhrnné škody jsou tak také značné.

Obchody se brání, jak to jenom jde. Zejména se soustavně vylepšuje ochrana před jejich vlastními lidmi, protože na zloděje přicházející zvenčí už jsou obchodníci připraveni obstojně.

Aby externí zloději uspěli, nechávají jíst děti cukrovinky třeba už během nákupu, vkládají dražší alkohol do obalů od alkoholu levnějšího, nosí si na nákup vlastní čárové kódy, jimiž ty pravé přelepují, používají se i dvojité kapsy, kleště pro odstranění bezpečnostních prvků, odstíněná zavazadla.

A mizí hlavně zboží, které lze rychle zkonzumovat nebo podloudně zpeněžit.

Je tomu prostě tak. Takoví jsou ti naši obyčejní lidé.

Zatímco ti „neobyčejní“? Tedy vedoucí politici?

Ti jsou daleko lepší.

V poctivosti? Ale kdeže!

Ti už se neobtěžují ani s tím, aby si pořídili nějaké odstíněné zavazadlo nebo dvojitou kapsu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Anonym 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 9 050,- Kč
Vybráno 25.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 538 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 3,73 out of 5)
Loading...
65 komentářů