9.3.2015
Kategorie: Společnost

Kdo nám utahuje šrouby? Zase “oni”…

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ 09|03|2015

Minulý týden přinesl několik zajímavých zpráv. Jedna paní se oběsila, když byla předtím několikrát vyšetřována a souzena kvůli pěstování několika kytek konopí, z kterých si vařila masti na bolavé nohy. Pan Kapitán nic nevyjednal v Norsku a naši dva čeští občané – bratři Michalákovi – zůstávají u cizích lidí, aniž by věděli, že o ně jejich rodina zoufale bojuje. V parlamentu proběhl seminář o očkování, kam nebyl pozván ani jeden oponent připravovaného tvrdě represivního zákona. A Česká televize chce peníze i od těch, kteří televizní přístroj nemají.

Člověk je z takových zpráv skoro vyděšen. Co se to s naší zemí děje? Neurvala se nám ta státní moc tak nějak ze řetězu? Zákony už dnes máme skoro na všechno – není v lidských silách je všechny znát. Tak je všichni porušujeme jak na běžícím pásu. Marihuanu si pěstuje každá druhá babička na vesnici. Proč tedy dovolíme, aby si nějaký aktivistický státní zástupce honil své ego na nějaké babce, co si vaří masti? Proč proboha máme takové pokrytecké zákony, které jsou akorát k legraci? Nejspíš to bude proto, že máme legrační politiky. Oni asi nežijí v reálném světě. Je docela možné, že se s normálními lidmi ani nestýkají. Jiné vysvětlení neexistuje. Už tady zase máme ONI a MY. A kdo jsou ti ONI?

ONI jsou ti, kteří žijí z našich daní a za naše peníze nám kafrají do našich životů. Všichni ti novodobí paraziti, kteří za celý den nepřeloží křížem slámku, ale mlátit tu prázdnou umí excelentně. Všichni ti nabubřelí “podnikatelé”, jejichž “podnikáním” je vysávání veřejných rozpočtů. Všichni ti, kteří si nechtějí špinit své životopisy skutečnou prací. Ti všichni mají jeden společný rys – opovrhují těmi, z kterých si víc než slušně žijou. Koho z nich zajímá nějaký malý hospodský, který bude muset po přijetí zákona o zákazu kouření ten zákon porušovat a bude doufat, že ho někdo neudá? Koho z nich zajímá nějaká babička, která se ze zoufalství oběsí, protože ji státní moc popotahuje kvůli třem rostlinám trávy? Koho z nich zajímají nějací rodiče, kteří mají postižené dítě očkováním a to další už chtějí poškození uchránit? Nu což – když se kácí les, létají třísky! Co je pár zkažených životů, pár zoufalých až k smrti, pár postižených, proti kolektivnímu blahu?

pig18small

Tihle ONI jsou novodobou třídou rozežraných boháčů, kteří mají bohatství jen a jen z toho, že se uměli někde protlačit na kandidátku nebo se s někým správným vhodně kamarádit. A je jich čím dál víc. Kdo by snil o tom, že se vyučí řemeslu a bude dělat slušnou práci a díky tomu bude žít slušný život? Ne, dnes chce každý být jako ONI. Nic nedělat, sedět někde na úřadě, kde nikdo nemá za nic odpovědnost, do všeho kafrat a bez rizika si přijít na slušné peníze… Tahle novodobá šlechta ale mezi sebe jen tak někoho nepustí. Politici si hlídají volitelná místa na kandidátkách jako ostříži, získat místo na úřadě je nejtěžší a nejvíc je sedět někde, kde se rozdělují granty. Takový pocit moci je nenahraditelný. A aby si tu svoji převahu nad námi dokazovali, ponižujou nás kde můžou. Omezujou nás, dirigujou nás, zakazujou… Dělá jim to dobře.

A proti nim stojíme MY. Lidi, kteří se někde pinoží od nevidím do nevidím, aby vydělali na ten poživačný život všech těch mondénních politiků, státních umělců a všehoschopných poradců a konzultantů. Lidi, kteří fakt nemají čas posedávat po kavárnách a filosofovat o úloze Západu a Východu. Lidi, kteří nemají čas po večerech sledovat všelijaké politické debaty a studovat nezávislé zdroje informací. Kdepak, my večer padáme do postelí zcela utahaní tím, jak si čím dál hůře vyděláváme každou jednu korunu. A ještě z ní půlku musíme předat těmhle žvanilům, kteří místo toho, aby nám pomáhali, hážou nám klacky pod nohy a ještě se nám vysmívají za to, že nejsme na úrovni. Kdo proboha je schopen kousat ruku, která ho živí? Jen absolutní pitomec.

Nedá se nic dělat, nastal čas, abychom se MY všichni, z jejichž práce stát žije, spojili a něco s tím udělali. Nejsou všichni politici špatní, ostatně někdo tu politiku dělat musí, někdo se o veřejné věci postarat musí. Ale nechť je to ten, který si lidí a jejich práce váží. Ten, který ví, že vydělat peníze tím, že něco skutečně vyrobím a pak to prodám, je neskutečně těžké. Ten, který svým rozhodováním naši práci neustále neničí a nekomplikuje. Ať je to ten, který bere vážně potřeby lidí a nenutí jim své vidění světa.

Myslím, že si to začínáme uvědomovat a proti všem těm útlakům se začínáme bouřit. A ONI to vidí, tak nás začínají vytlačovat do disentu. Proto nám utahují šrouby čím dál víc. Abychom přestali kopat, abychom se zařadili. Je nás v tom disentu už docela dost.

Jsou to ty babky vařící si masti z marihuany, bylinkáři, kteří nemůžou nikde říkat, že bylinky jsou léčivé, maminky, které chtějí uchránit děti před přehnanou vakcinací,… A taky pravičáci, kteří chtějí volný trh – těch ubývá opravdu geometrickou řadou – nebo lidi, kteří chtějí zachovat naši kulturu a tradice a nejsou připosraní z multi-kulti bojovníků za smrtící toleranci. Nebo lidi, kteří ještě vědí, co je to opravdová osobní svoboda a ještě si nenechali vymýt mozky všudypřítomnou propagandou. To všechno jsme MY a naše vládnoucí třída dělá vše proto, aby nás zesměšnila a znevěrohodnila. Za vydatné pomoci veřejných médií.

Ale stejně se jim to nepodaří. Čím víc totiž těch disidentů vytvoří, tím rychleji se spojí proti nim. Já doufám, že už to bude hodně brzo!

 

ZDROJ: Eva Hrindová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2020: *****

Václav Tykvart 200,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ivan Domkář ml. 300,- Kč, Vladimír Rozinek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jana Skřenková 150,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Otakar Kohoutek 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Hruška 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libuše Polášková 500,- Kč, Stanislava Ekartová 100,- Kč, Oldřich Lhoták 1000,- Kč, MUDr. Eva Niemcová 100,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jiří Hejhálek 2000,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miroslav Meder 650,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milan Sobotka 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Jan Sabo 1000,- Kč, Martin Dřímal 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Jiří Linhart 300,- Kč, Miroslav Splítek 200,- Kč, Mgr. Luděk Tesatčík 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 18 831,00 Kč
Vybráno 53.80%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 32 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.