cor_TITVIRPENIÍZE
3.3.2021
Kategorie: Ekonomika

Kdo na covidu dokáže vydělat?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝDoba covidová sebou přináší množství osobních tragédií, bankrotů a ztrát, což se týká většiny lidí pracujících v soukromé sféře. Některé i dosud výdělečné společnosti s výjimkou stále otevřených obchodních řetězců propouštěly ve velkém, občas dokonce ukončily existenci. A nešlo o neznámé značky. Další omezovaly v průběhu roku činnost, což se týkalo obchodních i výrobních firem, také služeb všeho možného druhu. O dopadu na střední a malé subjekty včetně živnostníků není třeba ani hovořit, je katastrofální a likvidační.

Oblastí poškozenou ,,pandemií“ je kultura. Řada umělců se ocitla bez práce a možnosti živit svým uměním, většina se musela pustit do něčeho, co nikdy nedělala. Ne, že by to některým uškodilo, ale nepřejme nic zlého těm, pro které je kultura skutečnou obživou bez politických ambicí. Bohužel řada herců se ohne pro každý bakšiš a za peníze udělají všechno. Takže je vidíme i v reklamách, které propagují to, co mnoho z nás zásadně odmítá. Například vakcíny. Na druhou stranu i oni musí pečovat o své děti, platit hypotéky. Přesto spíše politujme například většinou mladé zpěváky z tolik populárních muzikálů než protřelé harcovníky po politikou nasáklých prknech pódií na Václaváku či na Letné.

Vzhledem k omezování mezilidských kontaktů přechází mnoho jedinců do virtuálního světa. Zlem je televizní vysílání, především zpravodajské pořady. Ten, kdo u nich tráví dlouhé hodiny, musí být vyděšen k smrti. Kanonáda z obrazovek chrlící na nás často až tragikomické výlevy odborníků z jednoho břehu, čísla potvrzující potřebu držet nás na krátkém řetězu a téměř uplakané tváře politiků, z nichž se jen trochu vymyká Babiš se svým ,,Nikdy neustoupím“, stále neustává, spíše se stupňuje. Naprosto se přehlíží dění ve světě. Bohužel ani sociální sítě se covidu zbavit nedokážou a zdá se, že se nic jiného neděje. Což není pravda. Bidenova administrativa se připravuje na válku, přičemž začala bombardováním v Sýrii. Samozřejmě pokračuje všeobecný tlak na Rusko, které není ochotno podvolit se Deep State, zároveň je schopno dodávat vakcínu, po které už řada států sáhnula. Ještě nedávno na Slovensku zněly nenávistné hlasy, včera však přistálo letadlo se Sputnikem V, vakcinace jím může začít. Ukazuje to na nulovou vyspělost nové liberální generace politiků.

Přesto existují lidé, kteří dokázali vytěžit z této doby doslova bohatství. Na prvním místě to jsou ti politici, kteří se účastní na výběrových řízeních na nákup čehokoliv, především zdravotnického materiálu. Extrémně korupční prostředí není určeno každému, přestože vlků by bylo hodně. O Babišovi je známé, že je velmi opatrný a nerad se dělí, Hamáček tuší, že to je jeho poslední štace, Prymula dokáže být bezedný. To jsou největší hráči, přidat by šel jistě ještě věčný potížista se zastáním prezidenta Vratislav Mynář. Lze jen těžko předpokládat, že by si Hrad nechal uniknout všechny zisky plynoucí z dlouhého nouzového stavu, který umožňuje manipulace se státním rozpočtem. Rozutíkané miliardy už se objevit nepodaří, část z nich končí v kapsách vládních úředníků, něco v daňových rájích, ukousne si kde kdo.

Navýšení tržeb se týká supermarketů. Zavřením malých obchodů tak přešli i ortodoxní zastánci nákupů v oblíbených krámcích k nadnárodní konkurenci. Potvrzuje to i srovnání z let 2019 a 2020. Což opět přináší odliv kapitálu do zahraničí. Ani tady Babiš neprodělal, je velkým dodavatelem do supermarketů. Jedinou konkurencí se těmto kolosům staly eshopy. Jejich boom je obrovský, dotknul se jak potravin, tak i ostatního zboží. Což může v důsledku zavřít navždy mnoho kamenných obchodů. Naopak to nahrálo všem zásilkovým službám, dále rozvozním službám a ukázalo se, že Česká pošta není zdaleka jediná, kdo může na tomto poli fungovat ve velkém. Což stálo místo řadu zaměstnanců.

Ten, kdo objevil díru na trhu, mohl nyní uspět. Dále vydělávají ti, jejichž finanční rezervy jsou natolik dostatečné, že jim umožňují skupovat torza ještě před rokem vydělávajících společností a také to, co se nyní nabízí na trhu díky situaci, kdy se prodávající dostali na samotné dno. Ať už jsou to restauratéři, obchodníci, hoteliéři, podnikatelé ve službách, cestovním ruchu, dokonce i stavebnictví (bez zahraničních dělníků došlo k poklesu obratů řady firem). Tím se dostáváme k tomu, že na stávající situaci se sice dalo vydělat, ale rozhodně více lidí je na druhé straně a doplácí na všechna ta dosud neúčinná opatření vlády podřízené covidovému evropskému diktátu. A to ještě nejsme na konci.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 911 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
politicon.cz
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)