merkel-850x550migr
22.2.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Kdo může za masakr v Hanau?

Sdílejte článek:

MIROSLAV ŠTROP

Teror v německém Hanau? Po celý den se převážně veřejnoprávní média zabývají střelbou do přistěhovalců, kteří ve dvou barech poklidně pokuřovali z vodních dýmek. A neustále dokola slyšíme, že motivací masakru byly rasismus, xenofobie a nenávist vůči cizincům na straně pachatele německého původu, který se údajně hlásil k pravicovým extremistům.

O tom, kdo držel zbraň a mačkal spoušť, není pochyb. Ale bylo by chybou pokládat za jediného pachatele střelce, který popravil deset bezbranných obětí. Stejné, ba ještě větší zavinění na této tragédii leží na bedrech těch, kdož připustili, aby vznikla situace, která vedla k radikalizaci některých lidí, kteří by jinak vedli klidné a spořádané životy, pokud by do nich nezodpovědní politici nezasáhli způsobem, jímž je rozvrátili.

Přestože násilí jako jeden ze způsobů řešení složitých či konfliktních situací nelze schvalovat, na druhou stranu se nabízí otázka, proč do té doby celkem bezúhonný občan sáhl po zbrani a i za cenu sebeobětování vlastního života projevil svůj nesouhlas s migrační politikou své vlády a Evropské unie právě prolitím krve lidí, které vlastně ani neznal a jež odsoudil k smrti podle jejich původu a vzhledu?

Obávám se, že spoluviníky masakru v Hanau jsou všichni ti, kdož nejen připustili, ale dokonce podporují příval milionů ilegálních migrantů do Německa (a tím do celé EU), aniž by žádali veřejnost o souhlas, aniž by reflektovali námitky a protesty podstatné části občanů, a aniž by dokázali zaručit, že program integrace vesměs obtížně integrovatelných cizinců, zejména těch, kteří jsou muslimy, bude úspěšný.

Merkelová a spol. postavili německou veřejnost a celou Evropu před hotovou věc a rozhodli se provést experiment, jaký od časů stěhování národů po pádu Římské říše neměl v Evropě obdoby, čímž ohrozili existenci původních evropských národů, budoucnost evropské civilizace a v neposlední řadě také demokracie (neboť islám je s demokracií ze samé podstaty neslučitelný). Za této situace lze pochopit nesmírnou frustraci mnoha Evropanů, jimž nikdo nenaslouchá, jejich protestní hlasy jsou ,,elitami” ignorovány nebo bagatelizovány, a oni sami jsou osočováni a ostrakizováni coby údajní extremisté.

Lze také porozumět hněvu méně majetných občanů, kteří obtížně přežívají ze dne na den a ani při největším vypětí nejsou schopni zajistit pro své děti vše, co potřebují, jestliže se dozvídají, že miliardy euro plynou na pomoc cizincům, kteří se o Německo či Evropu nijak nezasloužili a kteří svou pouhou přítomností dramaticky mění jejich životy, obvykle k horšímu. Rozumím zlosti těch, kteří sledovali vystoupení evropské komisařky pro vnitřní záležitosti a z jejích úst slyšeli slova o tom, že solidarita s (fiktivními) uprchlíky musí být pro všechny členské země EU povinností bez ohledu na to, zda jejich vlády a občané s migrační politikou EU souhlasí. Přitom by paní eurokomisařce postačovalo k tomu, aby se vyvarovala hloupého a nebezpečného blábolu, otevřít jakýkoli slovník, nalistovat termín “solidarita”, aby se dozvěděla, že solidarita znamená obvykle dobrovolnou společenskou soudržnost mezi rovnými, ochotu ke vzájemné pomoci a podpoře v rámci nějaké skupiny. Člověk je solidární s nějakou skupinou, pokud ji podporuje a její úspěchy i neúspěchy pociťuje jako vlastní.

Solidarita vždy musí být dobrovolná, nelze si ji vynucovat; je opakem vztahu nadřízenosti a podřízenosti, tedy onoho vztahu, který již delší dobu EU uplatňuje vůči některým členských zemím. v současných poměrech, jaké vládnou v EU od temné éry předsedy (či spíše diktátora) Junckera, je už pro EU obtížné nepřekročit hranici, za kterou se solidarita jako nástroj sblížení a vzájemné pomoci proměňuje v prostředek nekompromisního prosazování dílčích skupinových zájmů na úkor ostatních. Ano, v Hanau vzala do ruky zbraň a střílela do bezbranných obětí konkrétní osoba, takže pokud jde o pachatele, všichni mají jasno.

Ale nyní nastává čas poukázat na osoby, které mu svou nezodpovědnou migrační politikou způsobily těžké psychické trauma a vmanipulovaly ho do takového rozpoložení, že už neviděl jiné východisko než vzít do ruky zbraň a spáchat čin, jakého by se za normálních okolností nikdy nedopustil – na prvním místě Angela Merkelová, Juncker, Macron, ale také například kapitánka Racketeová, papež František a všichni ostatní multikulturalisté, kteří pohrdají tisíciletou evropskou civilizací a stabilizovanou bílou Evropu touží proměnit v muniční sklad nacpaný barevnými rachejtlemi. Obávám se, že smrtící střelba v Hanau je jen prvním výstřelem etnické války (resp. konfliktu civilizací), která vypukne mezi původním obyvatelstvem Evropy a masami přistěhovalců neevropského původu. Ale současní političtí lídři si na rozdíl od biblického Piláta nebudou moci tak snadno opláchnout zakrvácené ruce…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2020: *****

Václav Tykvart 200,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ivan Domkář ml. 300,- Kč, Vladimír Rozinek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jana Skřenková 150,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Otakar Kohoutek 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Hruška 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libuše Polášková 500,- Kč, Stanislava Ekartová 100,- Kč, Oldřich Lhoták 1000,- Kč, MUDr. Eva Niemcová 100,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jiří Hejhálek 2000,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miroslav Meder 650,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milan Sobotka 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Jan Sabo 1000,- Kč, Martin Dřímal 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Jiří Linhart 300,- Kč, Miroslav Splítek 200,- Kč, Mgr. Luděk Tesatčík 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 18 831,00 Kč
Vybráno 53.80%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 487 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
62 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.