PRAHA
19.7.2018
Kategorie: Společnost

Kdo krade Prahu?

Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ

Takřka na poslední chvíli se rozhodoval Andrej Babiš, kdo povede jeho kandidátku v hlavním městě Praze. Nakonec se včera rozhodl, že změní kandidátní listinu pro souboj o znovudobytí pražské radnice.

Původně nominovaného Patrika Nachera Babiš tzeď nahradil méně známým Petrem Stuchlíkem.

V Praze dosud vládne za ANO a primátorka Adriana Krnáčová. Ta se sice nejdříve k opětovné kandidatuře přihlásila, ale po zásahu Andreje Babiše svoji kandidaturu stáhla.

Poté se konaly pražské primárky, které měly být potvrzením toho, že hnutí ANO není jen projekt plně v rukou Andreje Babiše, ale plnohodnotná politická strana, ve které fungují tradiční demokratické principy a volby.

Nu, dopadlo to přesně opačně. Andrej Babiš změnil jedničku na pražské kandidátce ANO, ačkoliv stranická buňka již odsouhlasila její jinou podobu. Nachera, který od roku 2014 zasedá v pražském zastupitelstvu a od loňska je i poslancem, v čele kandidátky nahradil Stuchlík.

Komplikace při výběru kandidáta na primátora mělo ANO v Praze i před posledními komunálními volbami v roce 2014. Kandidátku v Praze měl původně vést bývalý primátor Jan Kasl, další variantou byla podnikatelka Martina Schopperová. Pak se krátce mihla v pozici kandidátky vdova po arc hitektu Janu Kaplickém Eliška Fuchs Kaplická. Nakonec byla jedničkou Adriana Krnáčová, která se po vítězství ve volbách ujala postu primátorky. Kaplická se stala předsedkyní výboru pro kulturu a cestovní ruch. Krnáčová letos kandidovat nebude.

„Nacher je určitě dobrý kandidát, ale hnutí potřebuje také nové tváře,“ komentuje své rozhodnutí Andrej Babiš.

„Rád bych vrátil Prahu Pražanům, aby se jim tady dobře žilo,”říká Stuchlík. Z jeho slov vyplývá, že někdo zřejmě Prahu Pražanům odcizil. Ale kdo, když čtyři roky předtím se usadilo ve vedení pražské ranice hnutí ANO v čele s Krnáčovou? Chce tedy Stuchlík vyrvat Prahu ze spárů hnutí ANO a vrátil ji …. do spárů hnutí ANO?

Těžko tedy takovému kotrmelci věřit. Spíš se zdá, že jde, jak tomu v hnutí Andreje Babiše je zvykem, o prázdné volební heslo, předvolební frázi jako byly před čtyřmi roky sliby, že Krnáčová svěří řízení Prahy do rukou odborníků.

Říká se tomu házení písku do očí.

Čtyři roky působení Krnáčové a spol. na pražské radnici byly jednou velkou lží. A to by měli teď voliči Babišovi spočítat. To, že shání„nové tváře“,které se budou tvářit, že s tím, co se dělo čtyři roky na pražské radnici, nemají nic společného stačit nebude. Samozřejmě potřebuje „nové tváře“,protože ty „staré“se dostatečně zdiskreditovali za předešlé čtyři roky.

Ale„nové tváře“to nezachrání, protože se hnutí ANO už dostatečně zdiskreditovalo samo.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
2 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.