VODICKA
16.2.2019
Kategorie: Historie

Kdo jsou soudruzi z ČSBS?

Sdílejte článek:

COM/JIŘÍ C. JADRNÝ

V týdnu probleskla zpráva, že pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS), Praha mu ani nezapůjčí sál. 

Svaz v poslední době čilí kritice například kvůli tomu, že ocenil komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, který se jako policista podílel v roce 1989 na potlačování demonstrací. „Pokud Český svaz bojovníků za svobodu ocení člověka, který mlátil v roce 1989 studenty požadující demokracii pendrekem, nemůže očekávat moji záštitu a zapůjčení sálu. Nechápu, že si to dali na pozvánku ještě předtím, než dostali zamítavou odpověď. Člověk občas nevychází z údivu,“ uvedl primátor. 

Kromě udělení medaile Ondráčkovi se ČSBS dostal do středu pozornosti také třeba po projevu svého předsedy Vodičky na tryzně v Terezíně. Židovské obce označily Vodičkovy výroky o uprchlících za xenofobní. Svaz musel také řešit problémy ve vedení, když na funkci místopředsedy rezignoval válečný veterán Pavel Vranský. Sdružení jako důvod uvedlo jeho vysoký věk, ale Vranský rezignaci zdůvodnil ztrátou důvěry ve správné vedení svazu. Další potíže svaz řešil v souvislosti s převzetím vedení lidické organizace političkou Janou Bobošíkovou. Kvůli ní z tamní pobočky odešly tři poslední žijící dospělé svědkyně lidické tragédie.

Část samospráv v reakci na opakované kontroverze uvedla, že nechce svaz dále dotovat. Týká se to například Hradce Králové, Jihlavy nebo Královéhradeckého kraje. Plzeň dotaci svazu výrazně snížila. Premiér Andrej Babiš (ANO) už loni prohlásil ve Sněmovně, že nepodpoří návrh, aby ČSBS dostal v letošním roce z vládou schválené předlohy státního rozpočtu 6,3 milionu korun. Od Prahy loni svaz žádnou dotaci nedostal.

Kdo jsou tedy ti dnešní “bojovníci za svobodu”?

.

Předseda ÚV ČSBS soudruh Jaroslav Vodička – několikanásobný člen KSČ, někdejší pohraničník a konfident SNB-VB, byl skutečně vyhozen z ČSLA jak tvrdí, ovšem již nedodává, že tam byly čachry s pohonnými hmotami a rozkrádání vojenského materiálu ve velkém. Častěji než na oslavách pořádaných Milošem Zemanem už je jen na ambasádě RF. Účastník cesty prokremelských kolaborantů na Krym.

Soudruh Kulfánek, dnes 1. místopředseda ÚV ČSBS, člen KSČ, plukovník socialistické ČSLA, který pracoval po roce 1989 na Ministerstvu obrany a v letech 2002 – 2004 měl na starosti vydávání osvědčení příslušníkům odboje. V době jeho působení na MO získal osvědčení bojovníka či odbojáře každý z žadatelů a téměř na počkání, ovšem pouze v případě, že šlo o komunistického odbojáře ( m.j. např. členové tzv. RG aj.) nebo příslušníka východních jednotek. Zatímco osvědčení “západních” bojovníků a odbojářů, působících v nekomunistickém odboji, bylo “prověřováno dlouhou řadu měsíců a jeho získání se mnoho těchto odbojářů, vzhledem k pokročilému věku, už ani nedočkalo… Soudruh Kulfánek později také obdržel k důchodu”trafiku” v podobě průvodcovství a správy památníku “Pečkárna”. Kdo se jeho výkladu měl možnost zúčastnit, nestačil se divit.

Soudruh Milan Andres, člen KSČ, rovněž vysoký důstojník ČSLA, působící ve službách VKR (Vojenská kontrarozvědka, tzv. “kontráši”), kde koordinoval a řídil rozsáhlou síť konfidentů – práskačů a udavačů. VKR byla složkou SNB (3. správa) a byla koordinovaná a de facto podřízená Státní bezpečnosti – Stb,

A pak tu máme řadu okresních bolševických šmejdů. Možná až polovinu poboček ČSBS řídí ve funkci předsedů nebo místopředsedů někdejší socialistické “gumy” – důstojníci ČSLA a členové KSČ, někteří z nich původně vojenského ideologického zařazení = tzv. politruci a pod. ČSBS rovněž prostřednictvím celé řady svých členů a poboček oficiálně spolupracuje s politiky KSČ, SPD, SPOZ a dalšími obskurními hnutími a spolky (Národní odpor, Českoslovenští vojáci v záloze za mír a proti NATO, Klub českého pohraničí atp.) které jsou v dlouhodobém hledáčku BIS a označované jako bezpečnostní riziko. Zcela standardní je spolupráce a poskytování rozhovorů a zveřejňování příspěvků v Haló novinách, Aeronetu, Parlamentních listech…

Pro příklad jen namátkou několik příkladů za všechny: Soudruh PhDr. Jiří Jaroš Nickelli, předseda OV ČSBS Boskovice, pravidelně vystupující na akcích OV KSČM Břeclav a na akcích KSM, prezentující se jako “renomovaný historik” a zvláště v PL jako “odborník na dějiny”. Specializuje se na “nenažrané revanšistické sudeťáky” nebo na “zločiny katolické církve v Čechách“ a podobná vlastenecká témata. S oblibou publikuje básně v tzv. Českých národních listech a diskutuje na internetovém Svobodném vysílači (xenofobní, proruská, dezinformační média, šířící Kremelskou a komunistickou propagandu)

Soudruh František Kubálek, kromě jiného řečnící např. na KSČ(M) pořádané “Konferenci za mír a proti NATO” (v roce 2016) v prostorách Senátu ČR (!) a šířící teze o “teroristické a zločinecké organizaci NATO”

Soudruh srdcem i duší (ač dnes patrně spíše horlivý příznivec SPD přip. i SPOZ – po vzoru svého předsedy UV soudruha Vodičky, který za tyto šmejdovské strany sedí v zastupitelstvu Ústí n/L), PhDr. Vladimír Pelc – místopředseda OV ČSBS Benešov. Pravidelný autor příspěvků a rozhovorů v PL Haló novinách. Proruský kolaborant, falsifikátor dějin 2.pol. 20. stol., velký odpůrce III. odboje. O protikomunistickém odboji prohlašuje, že šlo o “obyčejné teroristy, vrahy a zloděje, řízené a spolupracující s agenty západních, imperialistických mocností, toužících vyvolat válku se Sovětským svazem a proti Československu…”

Soudružka učitelka na ZŠ Jitka Gruntová ,, údajná „historička“ z OV ČSBS Brno, předsedkyně Historicko-dokumentační komise ÚV ČSBS. V senátních volbách roku 2000 kandidovala neúspěšně do horní komory parlamentu za KSČ(M) Ve volbách v roce 2002 byla zvolena do poslanecké sněmovny jako bezpartijní za KSČM (volební obvod Pardubický kraj). Ve sněmovně jako poslankyně do roku 2006. V dalších volbách nezvolena, ve sněmovně působila dál jako asistentka komunistických poslanců Josefa Šenfelda a Kateřiny Konečné. „Proslavila“ se řadou rozhovorů pro komunistické Haló noviny a zpochybňováním záchrany více než 1.200 Židovských osob Oskarem Schindlerem. Zfilmovaný příběh podle skutečné události, drama Habermannův mlýn označuje za lživý a “Landsmančaftem zaplacený” propagandistický film, atp…

Je třeba pokračovat?

Autor: Jiří C. Jadrný, fb

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 156,00 Kč
Vybráno 29.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 951 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 3,34 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
122 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.