temple-mount-jerusalem-israel
20.3.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI?

Sdílejte článek:

HANA LUKEŠOVÁ

I v roce 2019 navštěvuje Stát Izrael mnoho turistů, mezi nimi jsou i mnozí křesťané, kteří většinově vyjadřují sympatie k Izraeli. Nejvýznamnějšími křesťanskými skupinami podporující Izrael patří ICEJ (Mezinárodní křesťanské velvyslanectví v Jeruzalémě), Bridges for Peace , či americká křesťanská organizace CUFI (Sjednocení křesťané pro Izrael) vedená pastorem Johnem Hageem.

Nicméně existují i křesťané, kteří i v současnosti vyznávají ryze antisemitské postoje, skrývající se samozřejmě za antisionismus, přijali za svou tzv. „teologii osvobození“, učení, které přijalo mnohé neomarxistické ideje. Jednou z nich je organizace Světová rada církví, na kterou je úzce navázána další pochybné uskupení tzv. EAPPI (Ecumenical accompaniers Programme in Palestine and Israel/Ekumenický doprovodný program v Palestině a v Izraeli), která pod rouškou ekumenismu šíří ryze protižidovskou propagandu podporující islám. Takoví „užiteční idioti“ palestinské propagandy.

Dne 29.1.2019 Světová rada církví (SRC) oznámila, že kvůli „bezpečnostním obavám“ stahuje své „ekumenické doprovody“ z Hebronu. Tyto delegáty posílá SRC, aby „monitorovala a hlásila porušování lidských práv“. Tito delegáti jsou napojeni na krajně levicové protiizraelské nevládní organizace B´Tselem a Breaking the Silence. Členové EAPPI sami sebe prezentují jako „poutníky“, ovšem místo aby navštěvovali posvátná místa, jak by se od křesťanů dalo očekávat, tak místo toho se potulovali kolem židovských komunit v Judeji a Samaří a obtěžovali její obyvatele. V jednom hlášeném incidentu tito „poutníci“ spolu s již zmíněnými radikálními levicovými organizacemi obtěžovali během židovského svátku odpočinku šabatu židovskou rodinu v Hebronu.

Podle výpovědi svědka, měli tito „poutníci“ v rukách mapy, o kterých tvrdili, že jsou to turistické, ve kterých jsou zachycená posvátná místa, ale při bližším zkoumáním vyšlo najevo, že na mapách jsou ve skutečnosti zaznamenaná místa, kde stojí židovské domy a že sbírají informace o izraelských vojenských operacích. V Izraeli jsou tyto aktivity nezákonné. V důsledku svého počínání byli „poutníci“ vypovězeni z Hebronu.

Také vyšlo najevo, že aktivisté ze sdružení EAPPI poté na sociálních sítích šířili extrémní antisemitskou rétoriku a propagandu. Program je plně financován evropskými vládami a některými církvemi. Zmínění „poutníci“ také podporují terorismus. Odstrašujícím příkladem budiž nám návštěva „poutníků“ rodiny palestinského teroristy Omara Al Abeda, člověka zodpovědného za vraždu Yosefa Solomona, dvou dětí (dcery a syna) v oblasti Halamish v průběhu července 2017.

Takže není divu, že se palestinští teroristé neustále dopouštějí vražd Izraelců, jsou totiž povzbuzováni některými lidmi zaštiťujícími se křesťanstvím, nevládními organizacemi financovanými fondy EU a samozřejmě mainstreamovými médii. I letošní březen je ve znamení násilí, zmaru a prolité krve. Palestinští teroristé páchají desítky teroristických útoků týden co týden, tak z palestinského hlediska k úspěšnému útoku došlo dne 17.3.2019, během kterého palestinský terorista usmrtil jednoho Izraelce, další dva zranil.

První z obětí se stal Gal Keidan (19), kterého ubodal k smrti v oblasti Ariel Junction. Druhou obětí byl rabín Ahiad Ettinger (47), otec 12 dětí, je významnou osobností v národním náboženském sektoru, sloužil jako děkan Oz V´Emunah hesder ješivy v oblasti Neve Sha´nan na jihu Tel Avivu. Pozdější vyšetřování ukázalo, že terorista pobodal Keidana, ukradl mu zbraň a postřelil posléze rabína Ettingera, který je nyní v kritickém stavu. Poté vjel automobilem na křižovatku Gitai Avisar v Arielu, kde zranil dalšího vojáka a unikl do oblasti Barkan.

Autor: Hana Lukešová


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 136,00 Kč
Vybráno 6.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 496 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.