KARL-marx-620x350
21.12.2020
Kategorie: Společnost

Kdo jsou neomarxisté

Sdílejte článek:

ZDENĚK TRMOTA

Nedávno jsem dostal od jednoho kamaráda překvapivý dotaz: „Kdo je vlastně ten neomarxista?“ Otázka padla z toho důvodu, že vedle něho jedna taková zfanatizovaná neomarxistka právě seděla a zuřivě diskutovala a nadávala do extrémní pravice každému, kdo s jejími politickými vývody nesouhlasí.
Kdo je tedy tím neomarxistou? A proč jsou neomarxisté dnes spojováni především s Piráty, popřípadě s TOP09, ČSSD nebo některými výhonky „Demobloku“?


Neomarxista je především ignorant hodnot. Nestará se o to, kde se bere bohatství země a prosperita. Je mu jedno, kdo pilně a poctivě pracuje, a to od školních lavic až po podnikání či zaměstnání. Nevadí mu znehodnocování měny, včetně smrtící inflace, protože nebohatne z poctivé a užitečné práce, ale z bezúčelného přílivu peněz do ekonomiky v podobě dotací na zbytečné a mnohdy až absurdně škodlivé projekty. Od stupidních workshopů neziskovek ve školství, přes dotace na propagaci změny pohlaví až po granty na zkoumání toho, že když lidi bolí hlava, tak se jim hůř dívá na televizi. Jeho největším strašákem je deflace, protože pak by nebyly peníze na jeho nesmyslnou obživu. Má rád vysoké zdanění obyvatelstva a velké přerozdělování finančních zdrojů, sebraných těm, kteří se na ně nadřeli.

Když je krize, nevadí mu, že laserové tiskárny tisknou stohy ničím nekrytých peněz a že banky poskytují úvěry kryté pouze virtuálně, aniž by měly tolik peněz v hotovosti. Když tak se přece natisknou nové peníze a bankám se rozdají, jako to udělal Západ v roce 2008. Co na tom, že část hrubého domácího produktu, která se týká reálně vytvořených a konzumovatelných hodnot, klesá, zatímco celkový objem hrubého domácího produktu roste. Vždyť ono se to zboží vždycky nakonec odněkud doveze. Deficit platební bilance, astronomický státní dluh ani čím dál výraznější kolaps trhu pracovních sil ho netrápí. On stejně nikdy doopravdy pracovat nebude.

Je to tedy také parazit.

Neomarxista miluje průměr a nesnáší všechno, co nějak vyčuhuje. Proto popírá existenci všeho hloupého, ošklivého a neschopného, zakazuje o tom mluvit a vytváří politickou korektnost. Potírá také všechno nadprůměrně, krásné a schopné, neboť je posedlý absolutní rovností a nesnese, aby měl někdo z důvodu větší píle či schopností lepší podmínky než kdokoliv jiný.

Je tedy také nekompromisním cenzorem názorů druhých a zarputilý rovnostář. Demokracii by nejradši nahradil diktaturou lidských práv, v níž by i vrah měl tolik práv, že by mu nehrozil téměř žádný postih a vždy by, na rozdíl od svých obětí, dostal další a další šanci. Ve srovnání s klasickým komunistou nebo marxistou předlistopadového typu tyto vlastnosti nechce realizovat jen v ekonomické rovině, nýbrž úplně všude, včetně lidské sexuality. Společně s předlistopadovým režimem je však slepý vůči faktu, že v takovém systému zmizí jakákoliv motivace k tomu něco užitečného dokázat a společnost začne časem rezavět a degenerovat.

Kromě toho je internacionální. Představuje kosmopolitní osobu bez rodinných, spolkových, regionálních či národních kořenů, která zbožňuje globalizaci a nenávidí slova jako národ nebo hranice. EU, OSN, WHO, MMF a všechny ostatní mezinárodní organizace vystupující proti národním zájmům jsou mu tím, čím bývala komunistům Komunistická internacionála. Miluje kulturní pestrost a věří, že i ta nejlínější, nejtupější a nejdivočejší bytost se může stát vysoce kvalitní a žádanou pracovní silou.

Odpověď na otázku v úvodu tedy zní: „Je to ignorant hodnot, parazit, cenzor, rovnostářský diktátor lidských práv, multikulturní fanatik a nepřítel národa a všech, kteří jsou v něčem nadprůměrní. Je to miláček všech podprůměrných, líných, neschopných a abnormálně se chovajících individuí, včetně asociálů a těžkých kriminálníků.“

Až se někdo zase bude ptát, kdo je vlastně ten neomarxista, bude nejlepší, když si přečte tento článek.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 315 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)