Ursula
4.7.2019
Kategorie: Společnost

Kdo je Ursula von der Leyen?

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

Výsledek dlouhých hodin politického vyjednávání je tady: Evropskou komisi povede současná německá ministryně obrany Ursula von der Leyen. Ruku pro ni nakonec v kruhu premiérů a prezidentů zvedli všichni – kromě německé kancléřky, která se zdržela; taková je politika: Angela Merkelová respektovala, že proti paní von der Leyen jsou němečtí sociální demokraté, její koaliční partneři v Berlíně.
.
Ursula von der Leyen je v Německu velmi známá politička, u nás její jméno prakticky nikdo nezná. Co to je, ptají se Češi, zejména té nejstarší generace, Evropě bude vládnout Němka, a ještě se šlechtickým „von“ ve jménu – a ministryně obrany? Tak tedy základní fakta: Ursula von der Leyen se narodila 8. října 1958 v Ixelless/Elsene, což je součást bruselské aglomerace, mluví od dětství německy i francouzsky a chodila do bruselské školy s celodenní péčí, kde prý byla šťastná; její maminka pracovala jako novinářka pro německý tisk. Paní ministryně se nenarodila jako „von“, její rodné jméno je Ursula Gertrud Albrecht, příjmení von der Leyen, získala po manželovi, který také není žádný armádní důstojník, nýbrž lékař, stejně jako ona (a syn lékaře, nikoli důstojníka), nadto profesor ve svém oboru interní medicíny; vzali se hned po promoci, žijí spolu již 33 let a mají – neuvěřitelných – sedm dětí. Řeči o tom, jak se současní západní politici brání dětem, tedy pro paní von der Leyen neplatí.
.
Ursula von der Leyen je dáma s neuvěřitelnou energií. (Ostatně slovo Usrula znamená „malá medvědice“, budiž řečeno na okraj.) V různých ministerských funkcích, dřív vždycky v sociální a rodinné oblasti, ne na obraně, kde zažila nejrůznější peripetie, působí nepřetržitě od roku 2003, nejdřív na zemské dolnosaské a pak na federální úrovni. Předtím pracovala jako lékařka a vědkyně, a to i ve Stanfordu v Kalifornii. Jen tak mimochodem: po příchodu na Ministerstvo obrany našla v depozitáři zapomenutý originál Marca Chagalla, Žena s dítětem a pověsila si ho do kanceláře. Jejím koníčkem je jízda na koni.
Paní von der Leyen je velká bojovnice proti tradičnímu rozdělení rolí mezi mužem a ženou (na rozdíl od bezdětné Angely Merkelové). V červnu 2017 hlasovala (rovněž na rozdíl od Merkelové) pro uzákonění manželství homosexuálů; diskusí před přijetím zákona se (stejně tak jako Angela Merkelová) prakticky neúčastnila.
.
Tak tolik jen stručně, ať víme, s kým máme tu čest.
.
Poznámka PP – Ještě jedno hodnocení z FB, které je možná ještě výstižnější: 
Pro naprostou neschopnost, finanční a personální skandály a genderový aktivismus má být vzhůru do čela Evropské komise vystřelena německá ministryně obrany von der Leyen, žena, za jejíhož současného ministrování došlo k řadě “pozitivních” změn v německé armádě – pro ilustraci: zavedla genderově vyvážený jazyk, rovněž nechala zbudovat zvláštní WC pro genderově fluidní vojáky, nechala genderově přebásnit vojenské pochody, speciálně upravit interiéry tanků, aby se v případě nasazení těhotné vojačky nezranily ostré hrany a samozřejmě pro ně zavedla speciální těhotenské uniformy. 

To, že v době její funkce nebyla ani jedna ze šesti ponorek třídy 212 A funkční, stejně jako že např. ze 128 eurofighterů se bez omezení mohly nasadit pouhé 4, že ze 68 vrtulníků typu Tiger jich bylo plně použitelných 12 a z transportních vrtulníků CH-53 jich mohlo bezpečně vzlétnout pouhých 16 je pouhé smítko na obrazu naší budoucí vládkyně.

Po věčně ožralém primitivním “soudruhu” Junckerovi to nebude zase tak velká změna. Čím hůř, tím dříve se tahle idiokracie konečně rozpadne.

Autor: František Schildberger, fb
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 849,00 Kč
Vybráno 50.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 806 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,04 out of 5)
Loading...
45 komentářů