pompeo
12.8.2020
Kategorie: Politika

Kdo je Mike Pompeo? Zajímavá zjištění z jeho životopisu, po kterých budete rádi, že nás navštívil

Sdílejte článek:

COM/IVAN BLAHO

Americký ministr zahraničí včera přiletěl do Prahy, kde začalo jeho středoevropské turné. Od 11. do 15. srpna navštíví postupně Prahu, Plzeň, Lublaň, Vídeň a Varšavu. Představme si ho tedy trochu blíže.

Mike Pompeo se narodil v roce 1963 v Orange v Kalifornii. Po skončení střední školy v roce 1982 nastoupil na vojenskou akademii ve West Pointu, kde ukončil studium v ​​roce 1986. V armádě sloužil od roku 1986 do roku 1991. Po odchodu z armády vystudoval právnickou fakultu na Harvard Law school a začal pracovat pro právnickou firmu Wiliams and Conolly. Později se svými bývalými spolužáky z West Point, Ulrichem Brechbulom, Michaelem Stradingerom a Brianem Bulataom založili společnost Thayer Aerospace, která byla dodavatelem dílů pro Lockheed Martin, Gulfstream, Cessna, a dalších výrobců letadel. V roce 2006 společnost prodali. Ta pokračuje v činnosti pod názvem Nex-Tech Aerospace.

V letech 2006-2010 se stal prezidentem Sentry International, společnosti, která dovážela vybavení pro rafinerie. V roce 2010 kandidoval do kongresu v Kansasu. Tehdy se poprvé dostal do sporu s ultraliberály, kteří se pohoršovali nad tím, že během kampaně šířil článek, který jeho protikandidáta indického původu označoval jako “turbanonosiče, který může být hinduista, ale také muslim a bůhví co ještě.” Obama byl zas označen jako muslimský uzurpátor.

“Sluníčkáře” si Pompeo rozzlobil i během další kampaně, když měl billboardy vyzývající volit Američana. Jeho protikandidát byl totiž muslim. Pompea podporoval i americký svaz držitelů zbraní NRA.

Od 2011-2017 byl členem sněmovny reprezentantů za Kansas a obavy ultraliberálů se začaly naplňovat.

Pompeo nazval historicky první případ u Nejvyššího soudu, který potvrdil právo na sňatek osobám stejného pohlaví, za “šokující zneužití moci” a manželství osob stejného pohlaví označil za opak nejhlubších tradic amerického národa. Homosexualitu nazval perverznosti a pro tyto výroky byl i předvolán na slyšení do senátu, kde k tomu uvedl: “Senátor! Vždy jsem měl velmi jasný pohled na to, zda je vhodné, aby dvě osoby stejného pohlaví uzavírali sňatek a nadále si za tím stojím, že ne. “

V kongresu se opakovaně pustil i do muslimské komunity. Po útoku na Bostonském maratonu Pompeo prohlásil, že lídři americké muslimské komunity nesou spoluvinu na těchto útocích, protože nikdy proti nim nevystoupili.

“Když nejhorší teroristické útoky za posledních 20 let v Americe přišly od lidí z jedné víry a byly vykonané jménem této víry, tak spoluvina padá i na ty, kteří jsou lídry této víry. Nepřišla od nich žádná reakce, a tak mlčení dělá z těchto islámských lídrů po celé Americe spoluviníky těchto činů. “

Úplné zděšení u ultraliberální však vyvolalo jeho prohlášení, že nepodporuje žádné důvody potratu, dokonce ani v případě znásilnění.

“Věřím že to dítě, jakkoli počato, je živé a já chci pro ten jeho život, aby mohl pokračovat.”

Dalšími výroky si Pompeo zas rozzlobil lidskoprávní aktivisty. Pompeo byl proti zavření základny na Guantánamu, kde USA zadržují podezřelé z terorismu. Když navštívil vězení v roce 2013, právě tam probíhala protestní hladovka vězňů. Pompeo po návštěvě konstatoval, že se mu zdá, že většina vězňů dříve přibrala.

“Naši muži a ženy, kteří po teroristických útocích zajišťují naši bezpečnost jsou hrdinové, ne pěšáci v liberální hře kterou hraje ACLU (Americká unie občanských svobod) a senátorka Feinstein .” (Senátorka Dianne Goldman Fenstein aktuální přilévá olej do rasových nepokojů a obviňuje policii, že beztrestně vraždí a brutálně zachází s Afroameričany.)

Stejně nepotěšil klimatické aktivisty, když konstatoval, že je tu i mnoho vědců, kteří mají opačný názor na klimatické změny. “Někteří si myslí, že dochází k oteplení, jiní že k ochlazení, další říkají, že za posledních 16 let je to stabilní.”

Pompeo byl největší kritik Hillary Clintonové pro její řízení resortu po útocích na americké zařízení a diplomatů v Benghazi.

V listopadu 2016 Trump jmenoval Pompea za šéfa CIA. Na tomto postu byl Pompeo kritizován pro své vazby v leteckém a ropném byznysu a pro “nenávist k jiným kulturám”. Kritici si však velmi nepomohli. Na jeho místo nastoupila žena podobného ražení Gina Haspelová. V dubnu 2018 se Pompeo stal ministrem zahraničních věci USA.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč

Celkem za měsíc: 14 083,00 Kč
Vybráno 40.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 755 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
politicon.cz
66 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.