zemanrouska2
28.2.2021
Kategorie: Politika

Kdo je dementní, pane presidente?

Sdílejte článek:

KAREL ÁBELOVSKÝ

bloger_581Je potřeba dementovat slova prezidenta … jak jistě víte, on není z titulu své funkce zodpovědný, tedy se logicky ani za své výroky nemusí nikomu omlouvat. Jinými slovy, zvykejte si; tedy vy, s nějakou morálkou, etikou, s páteří, co jste si na to už dávno nezvykli.

Staré moudro praví, že “podle sebe, soudím tebe” a řekněme si pravdivě, že na tom něco je. Jaké jiné lepší měřítko k jednání druhých, vlastně máme k dispozici? Samozřejmě, také se vždy můžete přiklonit k většině, pak si vystačíte klidně i bez názoru. Budete-li ve společnosti velmi vzdělaných lidí, a budete-li mlčet, a třeba jen souhlasně přikyvovat hlavou, velmi pravděpodobně vás budou mít za moudrého, i kdyby jste nic neznal a ničemu nerozuměl. Ovšem nyní si uvědomuji, že tím jsem se dostal na velmi tenký led, ale o tom snad někdy příště. Každopádně Milouš Zeman, tuto příležitost opět promeškal.

Inu, “náš-váš” pan prezident, a prezident spodních 10 milionů, svého času také důchodce z Vysočiny a možná jediný světoznámý objímač stromů, zřejmě právě podle sebe usoudil, že někteří občané jsou lehce dementní, když prý odmítají vakcinaci; no, má už jistě jednak nárok být na tom obdobně a prohlašovat tak podobná moudra, stejně jako má nárok jako každý jiný, ze sebe udělat kdykoli pitomce. Nic moc výjimečného, občas se nám všem jistě zadaří, přiznejme si to. Jednoznačně tak ale promrhal už po několikáté příležitost mlčet, aby mohl být pokládám za moudrého. A nejen to, promrhal i příležitost ukázat jednou v životě pochopení pro obavy a strach lidí jeho věku, obyčejných starých lidí, z těch spodních 10 milionů, kterých chtěl být kdysi prezidentem, a kteří na rozdíl od něj, nemají celé týmy lidí, kteří by je informovali o všem možném, i nemožném. Ti se pak totiž právě proto velmi snadno stávají kořistí jakýchkoliv účelových zpráv, informací, a tedy tím spíš lží a dezinformací, díky nimž jediným, je i on sám prezidentem této země! Alespoň tolik moudrosti, by mohl tento člověk vykazovat, aby si právě toto uvědomoval. Nu, ale jak se říká, kde nic není, tam ani smrt nebere.

PS: Popravdě neznám asi jinou zemi, tedy pominuli Severní Koreu, možná Čínu, svého času asi Filipíny, Venezuelu, případně jiné komunistické či autokratické a nelidské režimy, například někde v Africe, případně v Asii a Jižní Americe, kde by byl prezidentem země stejně samolibý, stejně nesoudný a stejně hloupý jedinec, zaměstnávající zbytečně soudy a statní úředníky jen díky své aroganci; a který navíc, nejenže pohrdá vlastním obyvatelstvem, ale dokonce a především svými vlastními voliči! A ta jeho vyjádření směrem k lidem, médiím, třeba o počtu alkoholiků, imbecilů, idiotů a nebo nyní o jakési lehké demenci, jsou toho všeho zcela zřejmým a jasným dokladem, stejně jako jsou dokladem úvodních vět tohoto blogu. Nejsem si ale jist, že se snad chceme a máme srovnávat s výše zmíněnými zeměmi, kde to je, nebo by to jen bylo teoreticky také možné.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 831 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 3,56 out of 5)
Loading...
politicon.cz
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)