kscsoc
16.2.2017
Kategorie: Politika

Kdo chce socialismus, ať má jen, co si zaslouží

Sdílejte článek:

JAN JÍLEK

Pustil jsem si po dlouhé době dva filmy. „Sedm samurajů” a „Sedm statečných. ” Z roku 1960. Ten druhý jak známo opisoval od toho prvního, ale nijak mi to nevadilo, protože na oba se dá koukat. Ani jeden není politicky korektní, černoch tam v zájmu vyváženosti a politické korektnosti nehraje hlavní roli. Ne že bych měl něco proti černochům v hlavních rolích, jen si prostě myslím, že tolik nadřízených černých, případně bojovných žen. Není v žádném povolání v USA, jako v amerických filmech současnosti.

Ale nakonec, proč ne? Mají-li tu potřebu si dokazovat jak jsou tolerantní, nechť tak činí. Nakonec v Čechách a na Moravě se v devatenáctém století, stejně jako ve dvacátém a ani dnes žádný zvláštní rasismus nepěstoval.

Sluníčkáři a neomarxisté, plus genderisté a feministky vidí rasismus a útlak žen všude. Těm to nikdo nevysvětlí. Tedy já s nimi už dávno přestal diskutovat. Když je někdo hnědý, černý, nebo žlutý, ženská, prostě je tím čím je, a není v tom konstatování žádný urážlivý podtext z mé strany. Nepochybuji, že někteří v předchozí větě ten rasismus nepochybně najdou. Ale ti jsou mi celkem ukradení.

Stejně jako si myslím už dlouho, že střídavá péče o děti se nakonec obrátí proti těm dětem samotným. Ale pochopitelně mnozí muži, kteří po ni tak touží, případně mnohé ženy, co s ní souhlasí, jednají proti těm dětem. Nakonec, dvě „milující matky” jsem potkal, co zabránili mým dětem jim i mě, se setkávat. Obávám se, že svým dětem neprospěly.

Nic, vrátím se k těm filmům. Jsou krásné, mají silný náboj a ukazují mnohým mužům cestu, jak by se ve vypjatých chvílích měli chovat muži. Sice romantizované, nadsazené, leč přesto ve chvílích potíží, se chlap může bát, ale jsou chvíle, kdy je nutné strach překonat. Položit si otázku, za co stojí jít do války?

Jo, to jsou takové ty obyčejné věci, které se už dnes moc nenosí. Snad vyroste generace, která se bude cítit natolik ohrožená, že se bude chtít bránit. Bude mít čest. Chápu, že dnes jsou pro mnohé hrdinové různí jiní, jejichž hrdinství spočívá v tom, že se nebojí okrást své bližní a dostat se tak do balíku.

Ale zase si myslím, že těch pro které ti balíkáři hrdiny nejsou, těch je víc. Mnozí jsou naivní, mají pocit, že přijde nějaký spasitel s koblihou, co to dá pořádku, a tak se jim uleví. Neuleví, ale na to budou muset přijít, až když si toho spasitele vyberou. Pak budou zírat. Netuší, že kdo se nepostará sám o sebe, nikdo se o něj nepostará. A pokud postará, bude za tu starost platit cenu, která se mu nebude ani trochu líbit.

Socanská starost, to je starost, vedoucí ty, o které se starají, cestou do pekel. Peklo zcela určitě existuje. Tady na zemi a bolševik v kombinaci se socanem to peklo umí skvěle zařídit. Dějiny nás o tom poučily. A koho nepoučily, ten si je prožije zas. Akorát v trochu jiném provedení, se stejným výsledkem. V tom nejlepším případě, budeme všichni stejně chudí.

Ti, co si dnes naříkají na chudobu, budou ji mít v tom opravdovém provedení. Nakonec. Bohatá Venezuela, je tak chudá jak nikdy předtím nebyla. Nikoliv, že tam byla válka, nebo živelná katastrofa. Něco mnohem horšího. Zavedli tam socialismus. Podobně jako na Kubě. Podle toho to dopadlo. Země vyvážející ropu, s obrovským nerostným bohatství, které znárodnily, a ejhle, socialismus dokázal to, co nedokázaly všechny generace vykořisťovatelů předtím. Stačí si jen najít heslo „Venezuela.” A začíst se. O Kubě škoda mluvit.

Vždy, když začnu přemýšlet o těch místních spasitelích, dostávám kopřivku. A když slyším jak někdo konečně udělá pořádek, protože nepotřebuje krást, tak se nestačím divit naivitě některých lidí. Jeden socialistický pořádek jsem zažil. Pořádek pro koho? Rozpadlá města, nedostatek čehokoliv, a to jsme prý byl rozvinutý socialistický stát. Jak by asi vypadal ten nerozvinutý?

Doufám, že většina lidí vezme rozum do hrsti a nedopustí ten návrat k těm metodám, co nám je chtějí prodat. Pokud ano, pak budou mít ANO a přesně jen, co si zaslouží. Jo jo.

ZDROJ: Jan Jílek
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 69 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...