29.1.2014
Kategorie: Multikulturní soužití

Kdo chce bít homosexuály?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JIŘÍ HEMERLE 29|01|2013

 

V poslední době se opět rozpoutala debata o homosexuálech jejich postavení ve společnosti a zejména o postavení registrovaného partnerství na úroveň manželství. Možná by bylo dobré ujasnit si některé pojmy hned na začátku. Četl jsem článek, který se ve svém titulku ptal, kdo nemá rád homosexuály, ale celý se zabýval institutem registrovaného partnerství. 

 

 

Homosexualita je v přírodě běžný jev a zdaleka se nevztahuje jen na lidskou rasu. Protestovat proti homosexualitě je stejné jako demonstrovat proti střídání ročních období. Homosexuálové si svou orientaci nevybrali a odsuzovat je či pronásledovat je pro ni, je důkazem tuposti a omezenosti. Mám několik přátel v této komunitě a nikdy mne nenapadlo je podle ní hodnotit. To že je homosexualita minoritou, je fakt, který nemusí nikoho pohoršovat, stejně jako výskyt zrzků, géniů či kohokoliv, kdo se ocitne na začátku či konci Gaussovy křivky.

 

Homosexualismus je jev umělý, vytvořený společně se vznikem dalších pitomých -ismů. Sexualitu většina z nás chápe jako věc intimní a pramálo z nás potřebuje pochodovat v tangách ulicemi hlavních měst a oslavovat naši schopnost kopulovat. A pokud v předchozím odstavci tvrdím, že homosexualitu není třeba odsuzovat, zde si dovolím tvrdit, že ji není třeba oslavovat.

 

Takže tady docházíme k tomu, že je rozdíl „nemít rád“ homosexuály nebo „nemít rád“ homosexualismus jako ideologii. Je stejně stupidní jako biopalivismus (oslavování spalování potravin), multikulturalismus (obohacování tradic imigranty),  globalooteplenismus (boj za ochlazení planety) a další. Číst dětem pohádku Princ a princ jako v Nizozemí považuji za vrchol idiocie, stejně jako nápad nové ministryně vzdělávat malé děti v masturbaci.

 

 

Jsem ten poslední, kdo by chtěl homosexuálním párům odepírat možnost si smluvně stanovit podmínky svého společného soužití. Zásadně však nesouhlasím s tím, aby bylo registrované partnerství postaveno na stejnou úroveň jako manželství. Je k diskuzi, zda má nebo nemá být tato úroveň stejná v otázce právního vztahu, lépe řečeno vztahu ke státu či společnosti. Dost dobře nechápu proč by se stát měl v této věci angažovat. Homosexuální partnerství společensky, či významově, však na stejné úrovni jako heterosexuální nestojí a nikdy ani stát nebude. Toto partnerství nelze nazývat „manželstvím“ a ani „rodinou“.

 

Ten zásadní rozdíl je ve schopnosti přivádět na svět potomky (nositele genetické výbavy rodičů-partnerů). Jen heterosexuální pár je schopen reprodukce a zajistí další existenci společnosti či naší lidské rasy. Ponechávám teď stranou neplodné páry a další výjimky. Takto lze pohlížet i na možnost adopce dětí homosexuálním párem. Připadá mi nesprávné uzákonit právo homosexuálů adoptovat a vychovávat děti. Mám rád negativní výklad práva, namísto – mají právo vychovávat děti, tedy nikdo nemá právo jim bránit vychovávat děti. Pokud tedy dva muži či dvě ženy počnou spolu dítě, nikdo nemá právo jim jej odebrat.

 

Jeden z mých přátel hájící adopci homosexuály se ptal, zda je pro dítě lepší, když vyrůstá v ústavu nebo v takovém páru. Já o tom přesvědčen nejsem a stejně tak se rozchází názory laické i odborné veřejnosti na toto téma. Vycházeje vždy jedna i druhá strana z vlastních dojmů a pocitů. Dělat pokusy na dětech asi nechce nikdo z nás. Mimochodem před řešením adopce dětí homosexuálními páry by nebylo od věci vyřešit nejprve možnost adopce heterosexuálními páry či pěstounskou péči. Zde je přístup státu otřesný a diskriminační.

 

Nebudu tedy bojovat za to, aby homosexuální svazky byly na stejné úrovni jako heterosexuální, ani aby byly nazývány manželstvím či rodinou, nebudu bojovat za nová práva pro homosexuály. Jsem připraven bojovat tam, kde je bude chtít někdo na jejich právech omezit.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

PRAVÝ PROSTOR BYL OPĚT ZABLOKOVÁN NA FACEBOOKU. VELMI TÍMTO PROSÍME O SDÍLENÍ NAŠICH ČLÁNKŮ, NEBOŤ SAMI TO NYNÍ NEMŮŽEME UDĚLAT. DĚKUJEME
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
5 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.