babissmich
20.9.2020
Kategorie: Politika

Kdo by tady zasloužil?

Sdílejte článek:

VIKTOR PONDĚLÍK

V České republice se kvapem blíží volby. A tak vláda ANO a sociálních demokratů s podporou od komunistů, jak je již dobrým zvykem, korumpuje voliče.

I když je vlastně jedno, že se volby blíží, protože by tato vláda voliče korumpovala, i kdyby byly volby daleko za horami. A jestli se dá něco o této korupci říci, pak je to to, že jsou hlasy voličů laciné, až je z toho člověku do pláče.Nejprve vláda slíbila důchodcům, tedy těm, o něž se opírá především, protože jde o nejsnáze ovlivnitelnou skupinu lidí, že jim přidá na důchodech více, než jí ukládá zákon, a mnohem více, než si republika může se svým katastrofálně deficitním rozpočtem dovolit.

Ale pak, když euforie odezněla, změnila vláda názor a raději prý dá starobním, invalidním a pozůstalostním důchodcům namísto prve slíbeného zvýšení důchodů jednorázově pět tisíc korun. Nikdo z vládních politiků to samozřejmě nepřizná, ale zjevně tím dokazují, že jde o korumpování loajálních voličů. Protože pět tisícovek naráz ovlivní smýšlení naivního člověka daleko více, než mizerných průběžných pár stovek měsíčně, a zároveň se tím vláda zříká zodpovědnosti za to, že kdyby nyní zvýšila důchody, jen těžko na ně bude po volbách shánět peníze. Když už jenom letos zadluží každého Čecha průměrně padesáti tisíci korun.

A čím je ta výše zmíněná pětitisícová „štědrost“ vysvětlována? Logicky ne snahou zalíbit se voličům, ale výmluvou na to, že absolvovaná koronavirová krize znamenala pro důchodce zvýšené náklady.

Zmíněné pětitisícové „rouškovné“ se ale veřejnosti nelíbí. A to z logických důvodů. Ne že by mladší ročníky důchodcům nepřály, ale byli to totiž právě důchodci, kdo byli jako část společnosti poškozeni zmíněnou krizí nejméně. Protože i v oné složité době měli své příjmy — tedy důchody — jisté, na rozdíl od lidí, kteří nemohli vykonávat svoji profesi nebo v nejlepším případě přišli o část příjmů.

Mnozí Češi tak zastávají názor, že pokud už se má onen pětitisícový příspěvek někomu dát, měli by to být lidé, kteří v době restrikcí přišli o práci, respektive chudší domácnosti s dětmi. Protože to jsou ti, kdo by potřebovali pomoc nejvíce. To jsou ti, kdo museli, musí a budou muset omezovat své výdaje daleko častěji než podpoření důchodci.

Ale česká vládnoucí „elita“ na toto kašle. Ta podpoří z toho nic, co má, právě důchodce. Z logického, ale nikdy nevyřčeného důvodu. Že jsou to právě důchodci, kteří vyjádří svůj vděk ve volbách. Ti se na peníze navíc nejsnáze uloví. Možná i proto, že se děti a vnoučata oněch penzistů málokdy zeptají: „Vážně vám to ničení naší budoucnosti stojí za to?“

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 705,00 Kč
Vybráno 42.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 002 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 3,35 out of 5)
Loading...
politicon.cz
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.