061-Goldman2016_Eu_Caputova-ONLINE
31.3.2019
Kategorie: Politika

Kdo a proč volil Čaputovou … a co Slováky čeká

Sdílejte článek:

JOZEF PORUBAN

Na Slovensku máme novou prezidentku. Zcela novou. Tuto ženu, Zuzanu Čaputovou, která včera vyhrála volby, totiž ještě před několika měsíci nikdo neznal. Dokonce před několika týdny se jí stále ještě nikdo ani nezabýval. Vezla se tiše v závěsu Roberta Mistríka, který byl favoritem neomarxistů a liberálů a do světla reflektorů se dostala až po tom, co se Mistrík, po chabých výsledcích a následných špatných procentech, v předvolebních průzkumech vzdal kandidatury v její prospěch.

Na Zuzanu Čaputovou se tak nestihly zacílit reflektory jejich oponentů, které by vynesly na světlo, kdo tato žena skutečně je a co všechno má na triku.

Voliči, kteří jí dali hlas si tak zvolili pouze její mediální a marketingový obraz, který jim předkládal, během krátkého šturmu, kdy se stala favoritkou kampaně, její štáb. Fakta, která začala postupně vycházet na povrch, jako například, že nebyla v týmu právníků, kteří řešili přesun Pezinské skládky do Sence a tudíž se o přesun skládky ani málo nepřičinila, už kvůli jisté společenské informační setrvačnosti nestihla dobýt hlavy voličů.

Voliči, kteří si zvolili Čaputovou volili stejně jako před pěti lety, když zvolili Kisku. I nyní volili pouze mediální obraz a také nyní budou muset stejně jako u Kisky vystřízlivět.

Před pěti lety, kromě toho, že tito lidé byli schopni volit někoho o kom nic nevěděli, volili hlavně proti Směru, proti Ficovi, dnes volili stejně proti Směru, za změnu a je trochu smůlou nás všech, kdo nesdílíme liberální pohled na svět, že jejím protikandidátem byl Smerák Šefčovič.

V podstatě tito lidé, pro svou volbu potřebují dva základní elementy – příslib změny, protože nesnášejí Roberta Fica a jeho politiku a potřebují být ujištění, že volí slušného kandidáta.

To, že je kandidát slušný a čistý jako lilie se pro tyto voliče dosáhne tak, že se vytáhne někdo nový, o kom se za pár měsíců kampaně ani nepodaří zjistit, co je zač.

Pak to zjišťujeme postupně dalších 5 let, tak jako v případě Kisky, když se z mediálního Dobrého anděla, jehož obraz si tito voliči zvolili, protože mám pocit, že to jsou ti samí lidé, vyklubal člověk, který má problémy z daněmi, u kterého jsou podezření, že byl zapojen do činnosti pozemkové mafie v Popradu, který svou kampaň vedl nečestně a nyní má kvůli tomu problémy s daňovým úřadem atd.

Jednoduše se z Dobrého anděla vyklubal morálně i trestněprávní velmi problematický člověk.

Navíc jeho prezidentování bylo také velmi problematické, když v paláci s nechutí trávil tři dny v týdnu a výsledkem bylo i to, že se v konečném důsledku během svého prezidentování nesetkal s jediným významnějším státníkem.

I u Čaputové budou muset projít její voliči katarzí jejího poznávání. Že z jejího života na ně vypadne ještě několik kostlivců je jasné.

Pro tyto voliče to však nemusí být problém. Za 5 let budou i tak rádi hlasovat za nový slušný a čistý marketingový produkt a pouze oponent a jeho charisma může zabránit tomu, aby si znovu nezvolili takový PR produkt s překvapením.

Volič Čaputové je v tomto směru nepoučitelný. Je zásadně ovlivňován médii hlavního proudu a nedokáže sám zvážit argumenty pro a proti. Zásadní je pro něj emoce, kterou vytvoří PR agentury a která v tomto případě byla, pojďme bojovat proti zlu.

Samozřejmě Zuzana Čaputová nebude ve funkci proti žádnému zlu bojovat. Právě naopak, bude škodit Slovensku neboť sama je zlo. Neziskovkové liberální zlo. Ale může to vadit její voličům?

Jedné části ne, neboť přibližně 25% společnosti vždy tvoří lidé mentálně nastavení podobně jako ona. Ale druhá část voličů, která se pravděpodobně spíše chytila na emoci boje proti Směru, může být postupem času ze své volby znechucená. To však neznamená, že by příště volili zodpovědněji.

Čeká nás 5 let s prezidentkou, která bude své extremistické liberální postoje přes váhu své funkce přenášet do společnosti. A v tom je mnohem nebezpečnější než Kiska, který šel raději lyžovat.

Lidé, kteří zůstali doma, protože se jim zdál Šefčovič stejně problémový jako Čaputová časem zjistí, při různých drobnostech, kde se projeví rozhodovací pravomoci prezidentky, jako například při jmenování ústavních soudců, neboť nyní dostanou přednost liberálně nastavení kandidáti, že svou pasivitu měli raději potlačit a dojít k urnám.

V nejbližší době nás čekají Eurovolby. Co způsobuje liberalismus, který momentálně ovládá EU, na Slovensku vidíme. Je důležité, aby v těchto volbách nezůstal nikdo doma. Aby to nedopadlo jako v prezidentských, že liberální menšina si znovu navolí své. V EU volbách se nikdo nebude moci vymlouvat, že neměl koho volit. O hlasy se uchází 31 stran.

Volební maratón završíme přesně za rok, kdy se budou konat volby do NR SR. A pak budou karty rozdány úplně.

Autor: Jozef Poruban, hlavnespravy.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 685 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
politicon.cz
104 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.