061-Goldman2016_Eu_Caputova-ONLINE
31.3.2019
Kategorie: Politika

Kdo a proč volil Čaputovou … a co Slováky čeká

Loading...
Sdílejte článek:

JOZEF PORUBAN

Na Slovensku máme novou prezidentku. Zcela novou. Tuto ženu, Zuzanu Čaputovou, která včera vyhrála volby, totiž ještě před několika měsíci nikdo neznal. Dokonce před několika týdny se jí stále ještě nikdo ani nezabýval. Vezla se tiše v závěsu Roberta Mistríka, který byl favoritem neomarxistů a liberálů a do světla reflektorů se dostala až po tom, co se Mistrík, po chabých výsledcích a následných špatných procentech, v předvolebních průzkumech vzdal kandidatury v její prospěch.

Na Zuzanu Čaputovou se tak nestihly zacílit reflektory jejich oponentů, které by vynesly na světlo, kdo tato žena skutečně je a co všechno má na triku.

Voliči, kteří jí dali hlas si tak zvolili pouze její mediální a marketingový obraz, který jim předkládal, během krátkého šturmu, kdy se stala favoritkou kampaně, její štáb. Fakta, která začala postupně vycházet na povrch, jako například, že nebyla v týmu právníků, kteří řešili přesun Pezinské skládky do Sence a tudíž se o přesun skládky ani málo nepřičinila, už kvůli jisté společenské informační setrvačnosti nestihla dobýt hlavy voličů.

Voliči, kteří si zvolili Čaputovou volili stejně jako před pěti lety, když zvolili Kisku. I nyní volili pouze mediální obraz a také nyní budou muset stejně jako u Kisky vystřízlivět.

Před pěti lety, kromě toho, že tito lidé byli schopni volit někoho o kom nic nevěděli, volili hlavně proti Směru, proti Ficovi, dnes volili stejně proti Směru, za změnu a je trochu smůlou nás všech, kdo nesdílíme liberální pohled na svět, že jejím protikandidátem byl Smerák Šefčovič.

V podstatě tito lidé, pro svou volbu potřebují dva základní elementy – příslib změny, protože nesnášejí Roberta Fica a jeho politiku a potřebují být ujištění, že volí slušného kandidáta.

To, že je kandidát slušný a čistý jako lilie se pro tyto voliče dosáhne tak, že se vytáhne někdo nový, o kom se za pár měsíců kampaně ani nepodaří zjistit, co je zač.

Pak to zjišťujeme postupně dalších 5 let, tak jako v případě Kisky, když se z mediálního Dobrého anděla, jehož obraz si tito voliči zvolili, protože mám pocit, že to jsou ti samí lidé, vyklubal člověk, který má problémy z daněmi, u kterého jsou podezření, že byl zapojen do činnosti pozemkové mafie v Popradu, který svou kampaň vedl nečestně a nyní má kvůli tomu problémy s daňovým úřadem atd.

Jednoduše se z Dobrého anděla vyklubal morálně i trestněprávní velmi problematický člověk.

Navíc jeho prezidentování bylo také velmi problematické, když v paláci s nechutí trávil tři dny v týdnu a výsledkem bylo i to, že se v konečném důsledku během svého prezidentování nesetkal s jediným významnějším státníkem.

I u Čaputové budou muset projít její voliči katarzí jejího poznávání. Že z jejího života na ně vypadne ještě několik kostlivců je jasné.

Pro tyto voliče to však nemusí být problém. Za 5 let budou i tak rádi hlasovat za nový slušný a čistý marketingový produkt a pouze oponent a jeho charisma může zabránit tomu, aby si znovu nezvolili takový PR produkt s překvapením.

Volič Čaputové je v tomto směru nepoučitelný. Je zásadně ovlivňován médii hlavního proudu a nedokáže sám zvážit argumenty pro a proti. Zásadní je pro něj emoce, kterou vytvoří PR agentury a která v tomto případě byla, pojďme bojovat proti zlu.

Samozřejmě Zuzana Čaputová nebude ve funkci proti žádnému zlu bojovat. Právě naopak, bude škodit Slovensku neboť sama je zlo. Neziskovkové liberální zlo. Ale může to vadit její voličům?

Jedné části ne, neboť přibližně 25% společnosti vždy tvoří lidé mentálně nastavení podobně jako ona. Ale druhá část voličů, která se pravděpodobně spíše chytila na emoci boje proti Směru, může být postupem času ze své volby znechucená. To však neznamená, že by příště volili zodpovědněji.

Čeká nás 5 let s prezidentkou, která bude své extremistické liberální postoje přes váhu své funkce přenášet do společnosti. A v tom je mnohem nebezpečnější než Kiska, který šel raději lyžovat.

Lidé, kteří zůstali doma, protože se jim zdál Šefčovič stejně problémový jako Čaputová časem zjistí, při různých drobnostech, kde se projeví rozhodovací pravomoci prezidentky, jako například při jmenování ústavních soudců, neboť nyní dostanou přednost liberálně nastavení kandidáti, že svou pasivitu měli raději potlačit a dojít k urnám.

V nejbližší době nás čekají Eurovolby. Co způsobuje liberalismus, který momentálně ovládá EU, na Slovensku vidíme. Je důležité, aby v těchto volbách nezůstal nikdo doma. Aby to nedopadlo jako v prezidentských, že liberální menšina si znovu navolí své. V EU volbách se nikdo nebude moci vymlouvat, že neměl koho volit. O hlasy se uchází 31 stran.

Volební maratón završíme přesně za rok, kdy se budou konat volby do NR SR. A pak budou karty rozdány úplně.

Autor: Jozef Poruban, hlavnespravy.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč


Celkem za měsíc: 10 864,60 Kč
Vybráno 31.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 603 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
104 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.