6.3.2013
Kategorie: Politika

Kde šetřit? Je čas začít “kosit” parazity …

Sdílejte článek:

STANISLAV JANSKÝ 06/03/2013

Stále se diskutuje o “reformách” a pláče nad neklesajicim schodkem rozpočtu,,,,, kde šetřit a jak ozdravit veřejné finance. Všichni se upnuli k řešení  zvaném “omezení korupce”. Předhánějí se v návrzích na odposlechy, agenty provakéry a další “řešení”, bohužel nikdo nenavrhuje omezení přerozdělování, což je jediný skutečný lék na korupci. Nikdo a překvapivě ani “pravicové” strany také nemluví o rušení nesmyslných “programů”, podpory obskurdních NGO, či úřadů, jejichž smysl nechapou snad ani jejich zaměstnanci. Tohle všechno je totiž financováno z veřejných prostředků , tedy našich daní! A já si myslí, že ty peníze potřebujeme dnes upně na jiné věci.

Ono možná nejde o velké miliardy, ale rozhodně jde o princip. Také, kdo neumí ušetřit malé peníze, neumí ušetřit ani ty velké, zní jedna stará moudrost:

1) Zrušení těchto obskurdních institucí, či zánik různých podivných NGO a nesmyslných úřadů a ústavů (bez veřejných penez zaniknou) bude úsporou již navždy.

 

2) Zřetelně se ukáže, že to bez oněch parazitů jde uplně stejně dobře, ba dokonce lépe, když nám různé agentury “pro sociální” začleňování, či “genderovou”rovnost, či extremistická ekologická hnutí  neotravují život, navíc ještě za naše peníze. To bude inspirace k hledání dalších “spolků na zrušení” a odstranění podobných nesmyslů z naší společnosti.

 

3) Vyšle to positivní signál dalším generacím mladých Čechů, Jednak, aby získali vzdělání v oborech, které jsou ostatním k něčemu užitečné. (a to prostě třeba genderová studia prostě nejsou!) a také to společnosti nastaví zrcadlo a ukáže správné vzory. (tj opět začne obdivovat skutečné hrdiny a né třeba “přitepleně vypadající hrdiny reality shows” , kteří celý večer plácají prázdné plky) Práce pro ostatní (charita) začne být opět osobní cností a nikoliv (mnohdy příjemným) zaměstnáním.

4) Jistě propukne PC-multikulturní povyk těch, kteří si z podobných programů udělali výnosný business, nebo příjemné zaměstnání. Ale máme opravdu povinnost živit tyhle lidi? Proč by se neměli živit také oni normální prací jako všichni ostatní? Já si také za své zábavy (třeba hraní golfu) nenechávat platit od ostatních občanů, to proč by na tom měl být nějaký radikální levicový extremista jinak…:-)

 

Pro inspiraci připojuji zajímavý návrh “úřadů na zrušení”, ani jsem netušil, že podobné věci existují….no práce tu bude dost a dost….:-) jen je potřeba konečně začít!

 

http://www.nechtenasbyt.cz/urad/

 

P.S.

Také nějak zapadlo omezení zvláštních penzí prominentů bývalého režimu, to by byla nejenom úspora, ale i důležitý společenský signál. Ti lidé by měli mít penze bud žádné, nebo uplně nejnižší!

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 34 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.