52_nakupni
23.12.2019
Kategorie: Společnost

Kde se tu vzali?

Sdílejte článek:

J3K

Máme tu Vánoce a den před Štědrým večerem spojeným s dětskými úsměvy, rodinnou pohodou a bohužel smutkem z toho, že ne vždy můžeme být se svými milými a blízkými, bychom si neměli nechat zkazit. Byť je relativně běžný pracovní den, většina z Čechů již odložila své povinnosti na období po Novém roku a užívá si zaslouženě volný konec toho stávajícího. Jako každoročně, i letos začneme bilancovat, co nám uplynulých 12 měsíců přineslo, jak nás kdo zklamal či potěšil. To si však nechme na poslední dny, my se opět pokusíme o každoroční zhodnocení i prognózu. Ale to až těsně před Silvestrem.

Prozatím můžeme konstatovat, že Češi opět utratili více peněz za vánoční dárky, vybílili obchody a zvýšili obrat internetových shopů. Což tradičně způsobilo neschopnost České pošty dodat včas část balíčků a v mnoha případech bude pod stromečkem tak trochu prázdněji. Tato situace nahrává však obchodníkům, protože řada dárců, jejichž zásilky uvízly v sítích poštovních doručovatelů a skladů, narychlo ještě koupí nějaký další prezent, to aby nebylo při rozdávání dárečků trapné ticho. Podobně zkolabovaly platební terminály. Jde o ukázku toho, jak snadné je zabránit Vám k přístupu k Vašim penězům ležícím v bance. Momentálně šlo o prosté přetížení spojení, ale kdybychom to vzali do důsledku, stačí otočit pár vypínači a jste bez možnosti manipulovat s tím, co Vaše jest a na co jste různě dlouho pracovali. Tady už nejde jen o totální kontrolu Vašich příjmů a úspor, zároveň je to skutečně snadný způsob, jak z Vašich peněz udělat státní, případně je vyvést kamkoliv pryč. A jak známo, bez peněz jsme tak trochu v …. Jistě víte kde.

Výše uvedené není ničím překvapivým. Příští Vánoce budou ve směru práce České pošty ještě horší. Vchází v platnost další nařízení Evropské komise týkající se proclívání všech zásilek ze zemí mimo EU, které bude znamenat obrovskou personální zátěž, zároveň ubyde údajně až 5000 pošťáků. Touto problematikou se však musí zabývat politici. Pokud jde o platební terminály a bankomaty, policie, politici a bankéři spoléhají na lenost občanů, pro které je používání platební karet ideálním způsobem, jak se nenamáhat s peněženkou. Přestože registrujeme mnoho varování, proč se hotovosti nevzdávat, lidé jsou pohodlní nejen se bankovkami zabývat, ale zároveň jim dělá problém přemýšlet. Lze pouze doufat, že se podaří vzepřít snahám státu převzít totální kontrolu nad našimi účty.

Další zajímavost zmínili moderátoři večerních zpráv. Týká se to drogových dealerů v Praze. Světe div se, speciální policejní oddíl Krystal zjistil, že většina těchto prodejců v Praze, především v centru, pochází z Afriky. Páni policisté, to my víme už dávno. Jenže černoši neovládli jen trh s narkotiky, ale už se zúčastňují i organizování prostituce, která je s drogami úzce spojená. A aby tomu nebylo dost, Arabové zase sedí v mnoha směnárnách. Takže je na místě několik otázek. Proč to všimnutí si trvalo tak dlouho? Kde se tu všichni ti cizinci vzali, když oficiálně tu máme cca 16 migrantů, kdo jim dal možnost tu být legálně a jak je možné, že nejsou pozavíráni a vyhoštěni? Jejich pohyb v lokalitě Prahy 1 a 2 je dlouhodobý, nic dobrého nepřináší a jestli nám donedávna návštěvníci Prahy něco záviděli, pak to byla všeobecná absence migrantů v českých ulicích. Přestože se ta dobrá situace postupně mění a Afričany lze spatřit už i za volantem taxíků, ale nejen nich, potkáváme je na ulicích společně s Araby, dosud se vše zdálo být v ještě udržitelné podobě.

Nyní se však ukazuje to, co jinde. Migranti se prostě většinou rychle stanou nedílnou součástí podsvětí a účastní se nebývalou měrou na zvýšené závažné kriminalitě. Lokální integrace se tak daří, jen jinak, než jaké byly představy. Policie nahání malé a střední české podnikatele, ale ve směnárnách a drogách se točí mnohonásobně větší peníze, což však příslušné úřady ignorují. Společně s korporacemi, jejichž dceřiné společnosti vyvádí každoročně až 500 miliard Kč do zahraničí, aniž by je zdanily, pak v drogovém a směnárenském byznysu se těch miliard otočí také mnoho. Představit si, kolik opravených silnic, postavených dálnic a zvýšených důchodů by za to mohlo být, není nic těžkého. Dosud však nikdo, upozorňujeme opravdu nikdo, nepřišel s myšlenkou, jak tyto peníze vrátit zpět do této země. Jistě, stát nemůže oficiálně obchodovat s narkotiky, byť skrytě to je běžné (praktiky financování CIA z tohoto obchodu už byly popsány nesčetněkrát), ale pohlídat si směnárny a konglomeráty by mělo být schůdné. Pokud jde o drogy, přísné tresty pro výrobce a dealery, žádná zdravotnická péče hrazená pojišťovnou a důslednost jsou jediným způsobem, jak se aspoň částečně s drogami vypořádat. Pokud jde o marihuanu, tak pro její léčivé účinky je třeba legislativně změnit možnosti jejího pěstování a užívání. Nikoliv však tak, jak si to představuje Bartoš a jeho pirátští spoluuživatelé.

Nechme nyní na pár dní politiku stranou, jsou tu Vánoce a na sledování, kritizování a posuzování práce politiků bude zase času až až. Odpočiňme si a vypusťme na chvilku obavy a strach z budoucnosti. Naberme sílu, kterou budeme od ledna zase potřebovat. Žene se na nás smršť dalších eurounijních směrnic, opět se zvýšily daně a z Milionu chvilek se vytváří lobbistické politické hnutí, které bude nadále otravovat atmosféru svými požadavky, nároky a absencí koncepce, co den poté. Přilepením se na ně ukazují opoziční strany svou slabost, takže i nadále bude vláda dělat to, co si umane, byť to k šetření má tak šíleně daleko. Takže se pořádně najezme, odpočívejme, aktivní ať vyrazí za sportem. A s utahováním opasku počítejme až od ledna. Půjde li vše takto dále, budou ty další Vánoce již více hladové a dokud budou vládnout světu stejní lidé, jejichž vlastní mlaskání už je natolik slyšitelné, že nelze jej nevnímat, nebudou brzy žádné. Letos to ještě jde.

J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 048 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)