hrib
5.7.2020
Kategorie: Společnost

Kde se Piráti inspirovali?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝPřestavba Prahy v nepoužitelné město pokračuje. Již několikrát jsme kritizovali minulé i nynější vedení města, kde primátoři především s dopravním odborem a tím, které se stará o životní prostředí, ruku v ruce dělají vše proto, aby se městem nedalo projet. Přibývají zpomalovací retardéry, nástupní ostrůvky se mění v chodníkové poloostrovy s rozměry blížícími se na výšku Krkonoším a plochou Šumavskému národnímu parku. Zatímco úhel nájezdu nově budovaných pevných retardérů předem diskriminuje především sportovní automobily, kterým láme přední spojlery, pak výrobci těch šroubovaných vymýšlí, jak udělat co nejostřejší hrany a i u vozidel s kvalitním podvozkem vymlátit jejich majitelům zuby.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na klasické hřiboviny připomínající moravské cypoviny. Ostatně z míst, kde se tento pojem používá, asi stávající primátor pochází. Jestliže se dosud snažili pražští úředníci především zpomalit pražskou dopravu, nyní přechází do útoku a pokouší se jí prostě utnout. Uzavírka kusu nábřeží je pouhým začátkem diskriminace motoristů a Pražanů. Ne všech, samozřejmě se najde pár nadšenců, kterým se tento způsob ,,očisty‘‘ města líbí, nicméně chcete li zadusit organismus, skřípněte mu tepny. Místo mohutného tlaku na budování zbytku obchvatu Prahy se neustále opravuje Jižní spojka či Štěrboholská radiála, vytváří se zátarasy uprostřed města a některé řešení cyklostezek a pruhů přidělených autobusům a vozidlům taxislužby opravdu vyrazí dech i těm, kteří si mysleli, že dosud viděli vše a nic je nemůže překvapit. Jak hluboce se umíme mýlit.

Dlouho jsme přemýšleli, kam asi tak chodili Piráti, a před tím ANO, pro inspiraci. Našli jsme to místo a je třeba konstatovat, že by se Hřib s Hlubočkem a Čižínským měli ještě co doučovat. Na vlastní kolo bylo objeveno ještě mnohem vyšší podélné zvýšené vymezení jízdního pruhu, samozřejmě v bílé barvě na první pohled připomínající pouhou čáru, než dokázali instalovat v Praze například na Vinohradské či na Sokolovské ulici. Český vynález tvaru poloviny válce schopný zabít motorkáře přilepený k asfaltu patří k tomu nejhoršímu, co kdy mohl dopravní expert schválit. Francouz šel ještě dál a tento výplod idiocie zvednul o 15 cm a bez nájezdového úhlu. Za něj umístil jakýsi náznak cyklistické stezky, ovšem tak, že začátek byl schován za popelnici a stezka dle předmětů na ní nepatřila k používaným cyklisty, ale pouze jako odkladiště. Navíc tento typ obrubníku vytyčil úzký koridor, kterým projet bez zvýšené pozornosti nebylo tak snadné, zvláště když se vedle Vás snaží prosmýknout krásně čokoládová dívka na zběsilém skútru. Úhybný manévr nepatřil k nepovedeným, promáčknutí blatníku se zabránilo, přední kolo to odneslo.

Pražský primátor Hřib by měl v rámci své snahy navštívit Nice. Množství kruhových objezdů výjezdy připomínajících bodlák ohraničených ultravysokými obrubníky, které jsou dle stop po pneumatikách často atakovány, retardéry překračující všechny myslitelné normy a skutečně úzké uličky lemované množstvím zaparkovaných vozidel často napadených silničním lišejem, to vše by mu mohlo být inspirací. A přidáme li zpoplatněné brány při sjezdu či nájezdu na místní dopravní tepnu, jeho srdce by zaplesalo. Méně už oko řidiče vnímajícího následky kontaktu některé části kola s důmyslným stavebním doplňkem silniční sítě. Chvilka nepozorností a létají buď plastové úlomky nebo kovové špony. Je zvláštní, jak moc lidé potřebují auta, v případě, že je momentálně nemají, jsou často skutečně nešťastní a jakoby beznozí, ale přesto existuje takové množství idiotů, kteří dělají vše proto, aby řidičům ztrpčili život a udělali jim škody. A to je třeba ještě poukázat na to, že Nice a v podstatě celé Azurové pobřeží jsou plné nádherných dívek a žen, takže někdy je ta pozornost snadno rozptýlitelná.

Je třeba si přiznat, že motorismus je pro nynější elity nástrojem k omezování občanů všude napříč většinou světa. Tažení proti něčemu tak krásnému, jako jsou automobily a motocykly, postrádá logiku. Lidé milující tu krásnou techniku a mechaniku přichází o to, co jim dokáže udělat svět krásnějším. Jak dlouho si necháme vše líbit? Tedy aspoň u nás.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 111,00 Kč
Vybráno 48.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 813 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,52 out of 5)
Loading...
politicon.cz
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.