okamura
12.3.2017
Kategorie: Politika

Kde je problém volitelnosti SPD Tomia Okamury?

Sdílejte článek:

PAVEL OPL

Vážení a milí přátelé, bohužel mnohaměsíční vyjednávání na vlastenecké scéně, zahrnující většinu vlastenecky orientovaných stran, hnutí a nepolitických uskupení, vyšlo vniveč. Je to velká škoda, protože jde o skvělé lidi, kteří správně vnímají vlastenecká témata a hrozby, které naší zemi reálně hrozí a velmi brzy může být velmi zle. Pro naši zem i naše obyvatele.

Dobré je, že obavy o další vývoj v naší zemi neopadají, naopak, a že k volbám půjde více vlasteneckých subjektů. Nyní se odehrává to, že se na menší platformě pilují menší spojení či individuální kandidatury. Myslím, že by v letošních volbách mělo dojít k naprosto zásadnímu přepsání politické mapy v ČR obdobným způsobem, jako se stalo jinde.

A určitě tady je prostor pro více vlastenecky orientovaných subjektů, které by spolu na parlamentní či vládní úrovni měly určitě spolupracovat a prosadit ty naprosto nezbytné změny, které naše země potřebuje. Za moji osobu a všechny příznivce Vize ČR říkám, že samozřejmě z boje neutíkáme. Nyní je potřeba se zorientovat a uvidí se, co dál. Chtěl jsem se skutečně zapojit do velké koalice a také jsem pro to mnoho měsíců intenzivně pracoval, tak uvidím, zda-li přijmu výzvu ke spolupráci nějakých menších subjektů, nebo jen ve finále podpoříme nějaký vlastenecký subjekt. Poznal jsem řadu úžasných lidí ze všech možných stran, se kterými se vždycky moc rád uvidím, třeba “jen” na pivečku.

Stále komunikuji s řadou z Vás a vím i o dalších rodících se projektech, které nebyly přímo zapojeny do tohoto velkého spojení, ale které mají zjevné vlastenecké cítění a chuť do práce na poli politickém. Moc tomu fandím a držím palce, aby se vše dařilo a třeba vymyslíme nějakou spolupráci.

A nyní k SPD. Řada z vás se mne na to ptá, jak to je a posílá mi své osobní zkušenosti a poznámky. Předesílám, že mezi mými přáteli je i řada lidí z SPD a zůstanou jimi bez ohledu na volby a mé případné politické zapojení.

Problém je v tom, že pro řadu lidí je SPD nevolitelná a těch lidí je hrozně moc a i proto si myslím, že je na naší politické scéně prostor pro více vlastenecky zaměřených subjektů. Určitě je to lepší varianta, než aby odpor těchto vlastenců k SPD vyústil k jejich přiklonění se k některé z tradičních stran.

Nyní shrnu to, co mi píšete, že vám na SPD vadí a proč ji nechcete volit. Dlužno dodat, že s řadou věcí souhlasím a myslím si, že pokud by SPD tak agresivně a nepřátelsky nevystupovala vůči ostatním vlasteneckým subjektů, chtěla spolupracovat a nevydírala vlastenecké voliče, mohlo by vše být úplně jinak.

Vaše argumenty pro nevolitelnost SPD :

1/ Jde o naprosto sólistickou stranu jednoho muže a partičky jeho věrných, která prezentaci vlastenectví využívá pouze jako vějičku na voliče, protože jde jenom o mocenské uspokojení osobních ambicí “pár vyvolených” z SPD.

2/ Nejde o stranu demokratickou. Členové čekatelé jsou “za voly”, kteří platí příspěvky a musí pracovat. A zjevně není ochota je pustit do strany, aby mohli být voleni na stranické pozice atd. Skutečných členů, oproti členům čekatelů (těch méněcenných), je minimum.

3/ SPD vydírá všechny vlastenecky zaměřené voliče, že oni jsou ti jediní a kdo nebude volit je, je nepřítel, kterého se snaží ukřičet.

4/ Ochota spolupráce SPD s kýmkoliv dalším na férové domluvě je nulová.

5/ Řada lidí má osobní negativní zkušenosti z panem Okamurou a “vyvolenými” z SPD a to již z doby, kdy SPD ještě nebyla.

6/ Pan Okamura tuneloval Úsvit a spolčil se s Bártou. Však také řada poslanců za Úsvit bylo z Věcí veřejných.

7/ Z veřejných vyjádření Babiše i Okamury je zřejmé, že počítají se vzájemnou spoluprací po volbách a to řada lidí vnímá jako zradu, protože vlastenec by nikdy nemohl spolupracovat s Babišem.

Závěr:

Každý vlastenecký subjekt je lepší, nežli jakákoliv ze stran, která se kdy od roku 1989 podílela na vládě a přivedla naši zemi do stavu, ve kterém je. SPD vnímám jako spřátelený vlastenecký subjekt a mohu si jen přát, aby se zamyslel sám nad sebou.

Věřím, že ve volbách uspěje více vlasteneckých subjektů, které následně zásadně změní dění v naší zemi. Já a Vize ČR jsme stále připraveni se aktivně zapojit do vlasteneckého politického dění.

pavel-opl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 193 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 2,79 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.