sagan1
22.3.2019
Kategorie: Společnost

Kde byli čeští konzulové během soudu s Jiřím Saganem a co pro něj dělá ministr Petříček?!

Sdílejte článek:

JORDANKA JIRÁSKOVÁ

Zatímco krásná, mladá blondýnka, Tereza Hlůšková, která vědomě pašovala devět kilo heroinu přes Pakistán, má veškerou péči a pomoc konzulátu, s prokazatelně nevinným, Jiřím Saganem se ve Francii zachází, jako s dobytkem.

Tereza Hlůšková, která vědomě pašovala devět kilo heroinu přes Pakistán, má od českých úřadů veškerou péči a pomoc. Nevinný český řidič, kterému násilně vniklo do vozu 15 iráckých migrantů, vyfasoval 2,5 roku vězení, bez jakékoliv asistence pracovníků konzulátu ve Francii.

Terezu H., si už několikrát natočila média, pašeračka dokonce tvrdila, že se k ní ve vězení chovají hezky a má schopného právníka. O tom, jak se vede českému řidiči ale nevíme téměř nic, jen to, že sedí ve vězení na samotce, jako vrah. Svou ženu ani jiné členy rodiny nesmí vidět.

Je známo, že ve Fancii lidé za vědomé pašovaní migrantů dostávají běžně vyznamenání. Tak proč se k čekému řidiči, kterému běženci násilně vnikli do chladícího přívěsu, chovají Francouzi, jako k dobytku? A to bez povšimnutí toho nejkompetentnějšího – ministra zahraničních věcí, Tomáše Petříčka. Stejnětak případu nevěnuje větší pozornost ani Česká televize, která raději blaženě informuje, že Českou republiku navštívila Madeleine Albright, aby nás podpořila v boji proti novodobému fašismu. To, že se v současné době jeden ukázkový fašismus odehrává na našem krajanovi, už se ale na ČT nedozvíte. Ona totiž ten fašismus páchá evropská velmoc, vzorová a bezchybná země – Francie.

Kdyby se o případ neprávem odsouzeného řidiče, Jiřího Sagana nezačal aktivně zajímat europoslanec, Tomáš Zdechovský, média a ministerstvo by tuto skutečnost zdatně ututlaly.

Když se novináři před pár týdny zeptali ministra Petříčka na případ Jiřího Sagana, nevěděl o tom zhola nic a raději se tou dobou aktivně zasazoval o přijmutí 15 syrských sirotků.

Na podporu Jiřího Sagana se 4.února uskutečnila demonstrace před velvyslanectvím Francie, kde lidé požadovali Petříčkovu demisi a podepisovali petici za propuštění českého řidiče.

Od té doby se ale nezměnilo vůbec nic. Zločin páchaný francouzskými úřady zřejmě zůstane bez spravedlnosti.

O potupném zacházení s Jiřím Saganem píše ve svých článcích Tomáš Zdechovský.

Úryvek z článku:

V té Čečně Tě hledat nebudeme!

Celníci, kteří před tím potvrdili, že dokumenty i vůz jsou v pořádku a povolili další cestu, ale místo zajištění migrantů, „vzali do želízek“ šokovaného řidiče, který nebyl schopný slova. Z chlaďáku totiž postupně vylezlo hned 15 očividných nelegálních migrantů, jako první žena s pětiletým dítětem v náručí, zbytek muži. Všichni v nepříliš vhodném oblečení a podchlazení. V tu chvíli proto určitě vše muselo být velmi emotivní a zmatené – a někdo to musel odskákat. Řidič „kdesi z východu“ byl pro tento účel ideální, protože jej limitovala neznalost francouzštiny.

Došlo proto k podstatě okamžitému zadržení řidiče, zatímco migranti byli propuštěni na svobodu. Český řidič byl okamžitě označen za pašeráka a mafiána. Následovalo dramatické nasazení pout a zatčení. Zatímco jiné francouzské a španělské řidiče by v podobné situaci nejspíše pustili, zde prohlásili, že jej nebudou nikde v té Čečně hledat a hned ho proto odvedli do vyšetřovací místnosti. V tento moment Jiří Sagan naposledy stihl zavolat velmi krátce domů partnerce Gábině: „Je zle, našli mi tam migranty, vůbec nevím, kdy a jak se tam dostali. Vůbec nevím, co teď bude, jen mi hnusně nadávají do mafiánů…“


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 606,00 Kč
Vybráno 27.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 961 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
58 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.