Article_Details_18_600x300
10.1.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Každý z nás má geneticky zakódovaný obranný systém proti nemocným lidem

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Zpráva, již přinesly v posledních dnech odborné kruhy, možná málokoho překvapí, ale dovede více vysvětlit, proč si z různých důvodů více všímáme lidí, kteří mají viditelné i méně viditelné projevy nemoci. Suchý kašel, posmrkávání, rozšířené zorničky, povlak na jazyku, atypický zápach, nemocná kůže – to vše jsou průvodní znaky lidí trpících nějakým závažným či méně závažným onemocněním. Odborníci vědí, že již odpradávna se lidé k takovým lidem stavěli buď přezíravě, ostražitě, či naopak vstřícně – chtěli pomáhat.

Jako prevence před virózou mnohdy platí: hygiena nade vše

KASELTen, kdo si v prostředku městské hromadné dopravy odsedá od člověka, jehož evidentně trápí suchý kašel, rýma provázená hlasitým pčíkáním a smrkáním, se za své projevy nemusí stydět. Vždyť jen pouze chrání sebe, potažmo své kolegy v práci nebo rodinné příslušníky před nákazou „chycenou“ na veřejnosti. Odmalička také učíme své děti, aby si při kašlání dávaly ruku před ústa. A už malá dítka vědí, že to dělají proto, aby se nákaza neroznášela dál.

Na virózy, kašel i rýmu platí jak babské rady, tak pomoc moderní medicíny

Kdo už si domů nějakou virózu „přinese“, v rámci slušného chování k ostatním i pro dobro své vlastní by se měl informovat jak na suchý kašel. Léčba je vždy rychlejší a méně úporná, pokud se s ní začne včas a nepropukne v závažnější onemocnění. Exponovanými obdobími, kdy se záněty horních i dolních cest dýchacích projevují častěji a ve zvýšené míře, jsou doby jarních a podzimních plískanic, eminentní výkyvy teplot, časté přechody ze zimy do vytopených místností a již zmíněný pobyt mezi lidmi s již probíhající nákazou. Babské rady, doporučení lékárníků, ale i důsledné dodržování hygieny a omezení pobytu na veřejnosti jsou stále opakovanými radami k nezaplacení.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.