Article_Details_18_600x300
10.1.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Každý z nás má geneticky zakódovaný obranný systém proti nemocným lidem

Loading...
Sdílejte článek:

Zpráva, již přinesly v posledních dnech odborné kruhy, možná málokoho překvapí, ale dovede více vysvětlit, proč si z různých důvodů více všímáme lidí, kteří mají viditelné i méně viditelné projevy nemoci. Suchý kašel, posmrkávání, rozšířené zorničky, povlak na jazyku, atypický zápach, nemocná kůže – to vše jsou průvodní znaky lidí trpících nějakým závažným či méně závažným onemocněním. Odborníci vědí, že již odpradávna se lidé k takovým lidem stavěli buď přezíravě, ostražitě, či naopak vstřícně – chtěli pomáhat.

Jako prevence před virózou mnohdy platí: hygiena nade vše

KASELTen, kdo si v prostředku městské hromadné dopravy odsedá od člověka, jehož evidentně trápí suchý kašel, rýma provázená hlasitým pčíkáním a smrkáním, se za své projevy nemusí stydět. Vždyť jen pouze chrání sebe, potažmo své kolegy v práci nebo rodinné příslušníky před nákazou „chycenou“ na veřejnosti. Odmalička také učíme své děti, aby si při kašlání dávaly ruku před ústa. A už malá dítka vědí, že to dělají proto, aby se nákaza neroznášela dál.

Na virózy, kašel i rýmu platí jak babské rady, tak pomoc moderní medicíny

Kdo už si domů nějakou virózu „přinese“, v rámci slušného chování k ostatním i pro dobro své vlastní by se měl informovat jak na suchý kašel. Léčba je vždy rychlejší a méně úporná, pokud se s ní začne včas a nepropukne v závažnější onemocnění. Exponovanými obdobími, kdy se záněty horních i dolních cest dýchacích projevují častěji a ve zvýšené míře, jsou doby jarních a podzimních plískanic, eminentní výkyvy teplot, časté přechody ze zimy do vytopených místností a již zmíněný pobyt mezi lidmi s již probíhající nákazou. Babské rady, doporučení lékárníků, ale i důsledné dodržování hygieny a omezení pobytu na veřejnosti jsou stále opakovanými radami k nezaplacení.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 893,00 Kč
Vybráno 22.55%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 470 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.