babis rouska
15.2.2021
Kategorie: Politika

Každý má vládu, jakou si zaslouží…

Sdílejte článek:

MAREK ZEMAN

Zatím to premiérovi vycházelo, totiž ta manipulace s veřejným míněním. Otázka je, jest-li to bude stačit na současnou krizi. A co my na to…?

V situaci, kdy se zemi daří, je vládnutí celkem jednoduché. Prostě ekonomika “šlape” a lidem se daří čím dál lépe, v ČR asi nejlépe za celou naši historii. Stačí to jen udržovat, nedělat hloupá rozhodnutí a nějak to jde. Pak jsou voliči schopni přejít i nějaké ty excesy. Záleží na kultuře a politické zkušenosti celého národa.

V době relativního blahobytu vláda rozdávala seč mohla, i když ne vždy potřebným. Přitom jsme byli přesvědčováni, jak to dělá skvěle, protože HDP každoročně stoupá a my všichni se máme celkem dobře. Přitom bylo zřejmé, že především firmy a jejich zaměstnanci a také celosvětová konjunktura měli lví podíl na hospodářském růstu. Tato doba skončila s nástupem současné pandémie někdy koncem února loňského roku.

Jako by tato změna vládu zaskočila. Samozřejmě, že nám období klidu a prosperity všem chybí. A nejde jen o peníze nebo o pocit, že můžeme skoro všechno. Nejvíce strádají děti, které nemůžou do škol, a to i když tvrdí, že jim to nevadí. Také všichni ti, kteří postupně přicházejí o své živobytí (kompenzace nás nespasí) nebo lidé, kteří každý den trpí odkládáním svých operací či dalších výkonů. Trpíme všichni. O to více bychom čekali, že se naše vláda nějak “vzpruží” a tuto pandémii a s ní spojenou krizi bude nějak rozumně řešit. Místo toho jsme svědky naprostého zmatku, nekompetenčnosti ministrů a nerozhodnosti premiéra a jeho snahy za každou cenu “mediální obraz” případných úspěchů (pokud by byly, rozuměl bych tomu) si přisvojit a případných neúspěchů hodit na jiné. Každý den se každý z nás může přesvědčit, jak něco nefunguje a jak vláda nebo premiér za to nemohou. Vždy je viníkem někdo jiný. My občané, kteří dostatečně nerespektujeme nařízená opatření, očkovací centra, která si to nedovedou spočítat, i když “je” vakcín dost, “jen” mají opožděný dovoz, mutace viru, které se šíří, jako by se to nedalo očekávat, atd.

Nyní sledujeme spíše politický než věcný spor o “nouzový stav”. Nejsem příznivcem lock-downově pojatého nouzového stavu. Spíše nějakého konkrétního souboru logických a dobře vysvětlených a hlavně dlouhodobě udržitelných opatření. Což se neděje a ani se k tomu vláda nechystá. Vůbec nechápu proč. Ale pak se premiér nemůže (ale děje se tak) divit, že mu sněmovna neschválila další prodloužení nouzového stavu, stavu zjevně nesměřujícího k úspěšnému překlenutí pandemického období (prosím všímejte si, že nepoužívám a nikdy jsem nepoužíval termín “porazíme virus”). A už jsme slyšeli i z úst místopředsedy vlády, co vše nepůjde. Ale co půjde, to neslyšíme. Jak dál, nevíme. Nyní je to prý v rukách hejtmanů. Prý se musí dohodnout. Osobně to pokládám za další nuvěřitelný trik, jak odpovědnost vlády hodit na někoho jiného. V pondělí (teprve, ne již) má ministr zdravotnictví představit tzv. Pandemický zákon, tedy něco, co by nahradilo nouzový stav. Jsem zvědav, jak bude vypadat. Ale zřejmě nic nového. Mělo to být předložené již na podzim a schválené po důkladné diskuzi, nikoliv pod tlakem okolností. Zrovna tak návrat dětí do škol měl být připraven již dávno a nyní realizován…

Nenechme se přesvědčit, že za vše může někdo jiný. Za současný neuspokojivý stav může premiér, který neřídí stát jako firmu a ani jinak, neřídí jej vůbec!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 077 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...
politicon.cz
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.