24.1.2014
Kategorie: Ekonomika

Každé násilí v Evropě způsobili socialisté. Čeká nás to i s eurem?

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK MATĚJKA 24|01|2014

 

Řecko, Francie, Španělsko, nebo Portugalsko. Kdekoli vidíte v Evropě násilí v ulicích, vždy uvidíte na začátku socialisty. Všude mají svoje Zaorálky, kteří razí heslo „není jiná alternativa“. Pouliční bitky, vypálené obchody, tisíce vyhořelých aut, násilí ze strany přistěhovalců vůči starousedlíkům, nebo útoky na vládní budovy. Všemu z toho předcházelo v různých státech vládnutí socialistů, nevyjímaje vznik druhé světové války, nebo válečný konflikt v Jugoslávii.

 

 

„Budeme působit na koaliční partnery a hlavně jim vysvětlovat, že to nekonečné zvažování plusů a minusů není správné. Pro Česko není žádná jiná alternativa. Nemůžeme sázet na to, že to celé nevyjde. My musíme dát najevo, že na tom budeme trvat,“ říká Lubomír Zaorálek na obhajobu svého návrhu přijmout euro co nejdříve. „V poslední době to vypadá, že by některým členům vyhovovala myšlenka dvourychlostní Unie, kdy by se zase vyčlenilo nějaké jádro, a některé země by se ocitly bokem. Jsem proti tomu. Jestliže se bude integrovat eurozóna, bude se zvětšovat vzdálenost mezi zeměmi v ní a zbytkem, pro který bude těžší do toho jádra později vstoupit. Hrozí, že o všem bude rozhodovat jádro a že ostatní budou druhořadí členové. Netýká se to jen České republiky. Německo na toto rozdělování v posledních letech nepřistupovalo, což je dobře, ale nemusí to tak být pořád. Nemůžeme se spokojit s rolí okraje Evropy,“ dodává.

 

Zeměpis a přírodovědné předměty zřejmě nebyly nejsilnější stránkou budoucího ministra zahraničí. Obávám se, že dnes už je pozdě na to, aby pochopil, že vzdálenost mezi zeměmi je konstantní (což je ze strategického a hospodářského hlediska velmi důležitá informace), a že ji neovlivňuje zpravidla nic jiného, než případný válečný konflikt a nové uspořádání hranic. Stejně tak je hloupé myslet si, že by se kdy Česká republika mohla ocitnout na kraji Evropy. Pokud existuje stát ve středu Evropy, pak je to právě Česká republika (což je ze strategického a hospodářského hlediska velmi důležitá informace i pro ostatní státy v Evropě). Nic na tomto faktu nezmění ani skutečnost, že socialisté všech zemí, kteří se spojili, si název Evropa přisvojili jako synonymum pro novodobý Svaz evropských socialistických republik, aby mohli strašit lidi tím, že ti, co nebudou mít euro, budou z mapy Evropy vymazáni.

 

 

Odhlédnu od jeho výše uvedené neznalosti. Na co by ale každý socialista slyšet měl, to je hlas lidu. A hlas lidu, který zajišťuje oblibu či neoblibu, je přece pro socialisty hlas Boží. Co říká hlas Boží na euro? Naposledy se vyslovil v polovině minulého roku, a protože od té doby by to bylo jenom horší, přičemž obliba eura u občanů je rok od roku menší, už se o další průzkum raději nikdo nepokusil. V polovině minulého roku se vyslovilo „rozhodně proti přijetí“ 48 procent dotázaných, dalších 29 procent bylo „spíše proti“. Jen 4 (!) procenta občanů byla „rozhodně pro přijetí“, zatímco 14 procent „spíše pro“. Na jednoho zastánce přijetí tak připadají tři odpůrci.

 

Je zjevné, že nepřijmout euro si přejí lidé napříč politickým spektrem, napříč věkem, pohlavím i postavením. Je zjevné, že před téměř každou katastrofou, ať už celoevropskou, nebo lokální, stály na začátku kroky a rozhodnutí socialistů. Přijmout euro a neručit za průsery ostatních upadajících států v eurozóně prostě nejde. Nechci euro v České republice, stejně jako většina lidí u nás. Bylo by proto fajn, aby vzal socialista Zaorálek zpátečku, což by v jeho případě nebylo nic výjimečného. Nechci tu násilí v ulicích jako poslední možnost oprávněného vzdoru proti zvůli, o které říkají, že je „politickým rozhodnutím“. Socialistická „politická rozhodnutí“ totiž nakonec přinesla v Evropě historicky vždy jen násilí, ať už mělo jakoukoli podobu.

 

Stačí, když se Zaorálek jen podívá na průzkumy a zařídí se podle nich. To mu šlo vždycky dobře. A pro obhajobu žádoucí zpátečky může použít památná slova svého stranického předsedy, která lze v podstatě užít na většinu jejich kroků: „Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí.“

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 26 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...