5.3.2015
Kategorie: Ekonomika

Každá “dotace” smrdí korupcí

Loading...
Sdílejte článek:

RUDOLF KLEMENT 05|03|2015

Trh zachráníte jen zrušením nesmyslných dotací. Pravda, chyběly by přebytečné pekárny, předražené skiareály a cyklostezky odnikud nikam, ale vytvořil by se čistý a nezdeformovaný trh. Na tu cyklostezku by každá obec peníze nakonec taky našla, kdyby živnostníci odváděli do společné pokladny daně, ovšem není-li živnostníka, nejsou daně, zůstanou jen ruce natažené ke státu.

Eurodotace v současné podobě jsou jedna velká nemravnost. Je to jako raut, kde se každý snaží co nejvíc nacpat, když už tam to jídlo je – minimálně čeští politici a novináři se neustále strachují, aby nám, ó hrůzo, neunikly nějaké potenciálně dostupné eurodotace. Kdyby Řekové neměli možnost díky dotacím utrácet nad poměry, dneska nemuseli řešit státní bankrot. Věděli by přesně, jak si stojí a co mohou od své ekonomiky očekávat.

KORUPCESTUL

Už na začátku to smrdí korupcí

Evropské dotace jsou de facto vázány na požadavku zpracovaném akreditovaným pracovištěm – a to je takřka hned první přímá výzva ke korupci. Právě šlendrián v přidělování je hlavním důvodem, proč zejména menší obce na tenhle způsob získání prostředků příliš nereflektují nebo rovnou rezignují. Slušný starosta malé obce, prostě na provize pro sprostředkovatele nemá peníze v kase, ani žaludek a o malém živnostníkovi ani nemluvíme. On je slušný prales i v dotacích z krajů. Tam jde zase o politické body a nejeden hejtman si tak vylepšuje volební kampaň. Lék je nasnadě – krajské dotace zrušit, navýšit příjmy obcí a nechat každé zastupitelstvo jednat zodpovědně – šetření, úvěry, jako kdokoli jiný. A co se týká unijních příspěvků – výrazně zjednodušit a zprůhlednit. Jasná pravidla a jednoduchost, to je pro korupci mor.

Zrušit dotace na podporu hotelů, hospod a sjezdovek?

Řešení je několik, ta současné cesta vede do pekla. Například omezení zásahu státu do ekonomiky a obnovení přirozeného ekonomického prostředí, jako je volný přístup na trh, obnovení konkurence, tržní stanovení úrokové míry, zrušení výroby peněz z ničeho atd atd. Jinou alternativou je pokračování v tom, co se děje nyní až k úplné destrukci trhu a nastolení centrálního plánování a reálného socialismu. Druhou možnost považuji v současné době bohužel za pravděpodobnější.

ZDROJ: Rudolf Klement, zivnostenskelisty.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 7 393,00 Kč
Vybráno 21.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 14 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
4 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.