5.3.2015
Kategorie: Ekonomika

Každá “dotace” smrdí korupcí

Sdílejte článek:

RUDOLF KLEMENT 05|03|2015

Trh zachráníte jen zrušením nesmyslných dotací. Pravda, chyběly by přebytečné pekárny, předražené skiareály a cyklostezky odnikud nikam, ale vytvořil by se čistý a nezdeformovaný trh. Na tu cyklostezku by každá obec peníze nakonec taky našla, kdyby živnostníci odváděli do společné pokladny daně, ovšem není-li živnostníka, nejsou daně, zůstanou jen ruce natažené ke státu.

Eurodotace v současné podobě jsou jedna velká nemravnost. Je to jako raut, kde se každý snaží co nejvíc nacpat, když už tam to jídlo je – minimálně čeští politici a novináři se neustále strachují, aby nám, ó hrůzo, neunikly nějaké potenciálně dostupné eurodotace. Kdyby Řekové neměli možnost díky dotacím utrácet nad poměry, dneska nemuseli řešit státní bankrot. Věděli by přesně, jak si stojí a co mohou od své ekonomiky očekávat.

KORUPCESTUL

Už na začátku to smrdí korupcí

Evropské dotace jsou de facto vázány na požadavku zpracovaném akreditovaným pracovištěm – a to je takřka hned první přímá výzva ke korupci. Právě šlendrián v přidělování je hlavním důvodem, proč zejména menší obce na tenhle způsob získání prostředků příliš nereflektují nebo rovnou rezignují. Slušný starosta malé obce, prostě na provize pro sprostředkovatele nemá peníze v kase, ani žaludek a o malém živnostníkovi ani nemluvíme. On je slušný prales i v dotacích z krajů. Tam jde zase o politické body a nejeden hejtman si tak vylepšuje volební kampaň. Lék je nasnadě – krajské dotace zrušit, navýšit příjmy obcí a nechat každé zastupitelstvo jednat zodpovědně – šetření, úvěry, jako kdokoli jiný. A co se týká unijních příspěvků – výrazně zjednodušit a zprůhlednit. Jasná pravidla a jednoduchost, to je pro korupci mor.

Zrušit dotace na podporu hotelů, hospod a sjezdovek?

Řešení je několik, ta současné cesta vede do pekla. Například omezení zásahu státu do ekonomiky a obnovení přirozeného ekonomického prostředí, jako je volný přístup na trh, obnovení konkurence, tržní stanovení úrokové míry, zrušení výroby peněz z ničeho atd atd. Jinou alternativou je pokračování v tom, co se děje nyní až k úplné destrukci trhu a nastolení centrálního plánování a reálného socialismu. Druhou možnost považuji v současné době bohužel za pravděpodobnější.

ZDROJ: Rudolf Klement, zivnostenskelisty.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 628,00 Kč
Vybráno 38.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 34 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz