SVOBSLOVA
20.10.2018
Kategorie: Společnost

Kazatelská klání

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

ALEXANDER TOMSKÝ

Kázání Petra Piťhy v katedrále sv. Víta proti Istanbulské úmluvě (Rady Evropy) by českou veřejnost nijak nezaujalo a týden o něm nikdo ani nevěděl, kdyby tolik nerozčílilo feministky (Česká ženská lobby) a nepodaly na kněze trestní oznámení. Na podporu svobody slova se ozvalo mnoho křesťanů v čele s kardi-nálem Dukou, ale ostře jej napadl známý kazatel Tomáš Halík, který se také „zamýšlí”, zda nepatří Piťha před soud za poplašnou zprávu. Jsem přesvědčen, že se naše rozumná justice pitváním slov zabývat nebude, apokalyptická nadsázka o konci světa nikoho neplaší, patří do kategorie symbolické náboženské poetiky. Piťha je češtinář a lehce by se obhájil.

Je tu ale závažnější politický problém, pokus umlčet oponenta. Už několik deseti-letí vzrůstá v západním světě úsilí kriminalizovat konzervativní názory, začínáme se pomalu podobat Číně, jež zavádí bodový systém a postih (kupříkladu zamítnutí výjezdní doložky na cestu do ciziny) za špatný náhled na svět. Na humanitních západních univerzitách se běžně svoboda projevu považuje za nepřípustný buržoazní přežitek podvracející pokrok. Cenzuru politické korektnosti podporují zuřivé miniaturní lobbystické (agitační) skupiny a vyvíjejí ideologický vliv na vládu a zákony státu. Ještě nedávno se lidé nad praštěnými feministkami mohli u nás blahovolně usmívat, ale dnes? Aktivistky se samy chlubí, že pomohly prosadit podpis české vlády pod onu kontroverzní úmluvu, že se zúčastní jednání v Radě vlády pro rovnost žen a mužů a podílí se na státní rodinné koncepci. 

.

O čemže to tedy rokují? O rovnosti mužů a žen před zákonem (soudní při), v naší civilizaci (na rozdíl od islámu, kde má slovo ženy jen poloviční hodnotu) nikdo ani ve středověku nepochyboval (Justiciánův Corpus iuris civilis), přestože to byla společnost založená na privilegiích a ženy neměly stejné společenské postavení, což je rozdíl. Politická a společenská emancipace žen za poslední století i tuto nerovnost smetla. Ženy dědí, studují, volí vládu, své partnery i profesi, za stejnou práci ve stejném postavení dostávají stejný plat (neplést s průměrem, čili volbou méně placené profese). V čem tedy spočívá ona nerovnost, která probouzí takový fanatismus? Zdá se, že jde o rovnostářské blouznění. 

Džendrismus totiž nadále bojuje z neexistujícím patriarchátem a jako každá budovatelská ideologie se opírá o pseudovědu. Považuje sexuální rozdíly mezi pohlavím za zanedbatelné, odlišnost za pouhou společenskou typizací (konstrukci). Historie už od pravěku dokládá mnoho forem zdůrazňujících odlišnou roli muže a ženy, čili dělbu práce vycházející ze sexuální dannosti, jedno mají proto společné – patriarchát. Mužům přísluší lov, politika a válka, ženám výchova dětí, starost o domov a rodinu (Yuval N. Harari – Sapiens). Západní civilizace patriarchát zrušila, ale radikální feministky na základě přirozených výjimek (homosexuality) a hormonálních oscilací prosazují totální záměnu společenské role mužů a žen, čímž popírají biologii. Z obavy před postihem politické korektnosti mlčí často i vědci. Zvláště neurologové by se měli k odlišným vlastnostem maskuliního a femininího mozku častěji vyjadřovat. S občanskými právy, natož schopností obou pohlaví vykonávat stejně kvalitně téměř všechna povolání, to nemá nic společného, ideologie libovolné sexuální orientace zato ohrožuje rodinu i plodnost, neboť je to právě onen napadaný přirozený „stereotyp”, jenž modeluje výchovu k manželství i rodičovství. Role otce jako otce a matky jako matky jsou nezastupitelné i v nepatriarchální společnosti. Připomeňme odporný pseu-doskandál s básničkou pro děti oslavující mateřskou lásku. 

Kdo by si nepřál, aby bylo možné diskutovat věcně a bez emocí, ale se zastánci šílené džendrové ideologie, popírající biologii, zkušenosti i rozum, kteří ohrožují normální rodinu i budoucnost společnosti lze debatovat jen stěží. A tak se všichni dnes bohužel stáváme kazateli.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 150,00 Kč
Vybráno 6.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.