kuciakvrazda
3.9.2020
Kategorie: Společnost

Kauza vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky: Kočner i Zsuzsová soudem osvobozeni

Sdílejte článek:

COM

Drama, které zasáhlo celé Slovensko. Padla kvůli němu i vláda. Výsledek? Specializovaný trestní soud v Pezinku vynesl rozsudky v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Mariana Kočnera a jeho pobočnici Alenu Zsuzsovou osvobodil. Spoluúčast na vraždě se podle soudu podařilo prokázat jen Tomáši Szabóovi, který dostal trest 25 let vězení.

Skutek se stal, ale nepodařilo se prokázat, že ho spáchali Kočner se Zsuzsovou, zaznělo u soudu. Podle Denníku N při rozhodování o vině přehlasovali dva členové soudního senátu předsedkyni, což je podle něj neobvyklé. Právě předsedkyně totiž podrobně studuje spis k případu.

Ve chvíli, kdy už bylo zřejmé, že Kočner od soudu odejde jako nevinný, odešli rodiče zavražděných mladých lidí ze sálu. Emocí bylo příliš mnoho. „Jsou vinní, jsem o tom přesvědčená,“ uvedla matka Kušnírové Zlatica.

Soudci v Pezinku Kočnera odsoudili jen za trestný čin nedovoleného ozbrojování, za což má zaplatit 5 tisíc eur.

V případu Kuciak soudci osvobodili i Kočnerovu milenku Zsuzsovou, která byla obviněná z toho, že objednávku vraždy předala  Zoltánu Andruskóovi, který pak najal bývalého policejního vyšetřovatele Tomáše Szabóa, jenž pak na provedení zločinu  spolupracoval s bývalým vojákem Miroslavem Marčekem.

Toho soud v dubnu poslal do vězení na třiadvacet let. Za mřížemi už dříve skončil také Andruskó. Zbývali už jen Kočner se Zsuzsovou a Szabóem. Jen ten byl nakonec ve čtvrtek odsouzen v souvislosti s touto kauzou. Za spoluúčast na vraždě obou mladých lidí a účast na vraždě podnikatele Petra Molnára, která se stala součástí případu, si má odsedět pětadvacet let.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 450 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,93 out of 5)
Loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)