vlasakjidlo
28.4.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Kauza vlašák: Kontrolujeme, co jíte

Sdílejte článek:

NAFTALI

Nabídka bufetu v nemocnici v České Lípě ignoruje zdravé pokrmy. Experti na výživu tvrdí, že pacienty tamní jídelniček neléčí, ale vyrábí. Majonézové saláty, chlebíčky, šlehačkové zákusky, bagety, slazené limonády, čokoládové tyčinky. Takový je sortiment bistra, které slavnostně otevřela ve svých prostorách českolipská nemocnice.

.

Vyvolala tím zděšení některých odborníků na stravování. Podle nich tímto přístupem nemocnice sama vytváří prostředí pro vznik cukrovky, obezity a jiných civilizačních nemocí. „Jsou to doslova pekelné věci. V podstatě nevidím rozdíl mezi tímto a klasickým bufetem,“ zděsil se výživový specialista Petr Havlíček, známý například z pořadu Jste to, co jíte. Škoda jen, že specialistovi na výživu nevadí ten potravinový odpad, co se k nám vozí už elá léta přes hranice s požehnáním Bruselu.

Nemocnice ale poslušně srazila patky a v reakci na tato zjištění přislíbila, že sortiment obohatí o zdravější pokrmy. „Teprve se rozjíždíme, fungujeme zatím jen týden. Máme v plánu zařadit i vegetariánská a bezlepková jídla,“ podělalo se vedení nemocnice. Zároveň ale odmítlo, že by nezdravá jídla zcela nahradilo. Nemocnice měla s takzvanými odborníky na zdravé stravování vyrazit dveře.

Nemine snad týden, aby se neobjevil v mediálním prostoru nějaký pomatený fanatický aktivista, který je ochoten zakázat nám cokoliv, s tím, že je to pro naše dobro. Bývalá komunistická totalita chtěla ovládat naše myšlení, současné totalitě to nestačí. Chce kontrolovat naše žaludky, naše zadky a nakonec i ložnice. Předpokládám, že nemocnice v Lípě otevřela bufet z důvodů podnikání. Pokud by chtěla provozovat charitu, mohla otevřít veganskou kavárnu s obilnými klíčky a provoz dotovat , protože těch pár aktivistů batikového vyznání co si tam přijdou bafnout trávu, by tržby nezachránili.

Pokud vím, do nemocničního bufetu nechodí jen pacoši, ale i zdravotnický personál, který je, doufám svéprávný. Nechápu kde bere výživový aktivista drzost zakazovat doktorovi po několikahodinové operaci, aby si v bufetu nekoupil hrnec kafe a pár chlebíčků. Jakým právem chce výživový pomatenec nařizovat zdravotní sestře po namáhavé noční směně aby místo zákusku na posílení nervu žvýkala naklíčené obilí. I co se týče pacientů, tak i ti jsou většinou svéprávní. V nemocnici neleží jen otylí cukrovkáři, ale i lidé, co se zranili při práci nebo sportu, nemocní se zlomeninou, očaři, ušaři, matky po porodu. Co se týče těch otylých cukrovkářů, pak je nikdo nenutí s pistolí u hlavy aby se cpali zákusky se šlehačkou. Jestli mají rozum, tak na takovou kalorickou bombu ani nepomyslí, jestli na něco nezdravého mají chuť, tak bez ohledu,co nabízí nemocniční bufet, si mlsky nechají přinést od příbuzných z nejbližšího supermarketu. Způsob stravování je dlouhodobou záležitostí životního stylu, rodinných zvyků, denního stresu, psychiky a bohužel i peněz. Ke změně myšlení nad tím, co jí, macatého tlouštíka rozhodně nepřiměje zavřený bufet v nemocnici.

Takže od dětské pamlskové vyhlášky ve školách přejdeme plynule k pamlskové vyhlášce pro dospělé. Nebude to zřejmě trvat dlouho, kdy nám při odchodu z nákupu bude speciální komando šacovat tašky, kontrolovat, co si neseme domů, pokutovat nás za nezdravé potraviny, či nám je rovnou zabavovat. Protože podle názoru neziskových aktivistů jsme nesvéprávní a musíme být pod nepřetržitou kuratelou. Stravování je každého osobní věc a jak ukazuje čas, nemá na zdraví zas takový vliv. Není to dávno, co nám výživoví pomatenci radili, že když se budeme cpát německým margarinem, dožijeme se stovky, a to jen proto, že bylo potřeba ten hnus u nás prodat. Dnes se ukazuje, že vás tenhle odporný kunerol s příchutí vyjetého oleje nás zabije dřív, a spolehlivěji než kilo sádla. Znám lidi, co se stravovali zdravě a zemřeli a rakovinu v padesáti i takové co se špekem prožrali skoro do stovky.

Postupně se k nám plíží demokratická diktatura. Už nemůžete dělat to, co není zákonem zakázáno, ale musíte dělat to, co vám sociální sítě/média/experti/odborníci/neziskovky a jiné nátlakové skupiny vnutí tak, že vás veřejně zostudí. Možná by měl jít výživový pomatenec příkladem a otevřít si v České Lípě vedle toho nezdravého bufetu svůj vlastní s naklíčenou pohankou. Svobodná ruka trhu si vybere.


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 213 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
107 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.