larsens-large
31.8.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Katoličtí filmaři proti diktatuře gender

Sdílejte článek:

MARCO RESPINI

 

Manželé Carl a Agel Larsenovi jsou filmaři a natáčejí profesionálně publicistické šoty a krátké filmy. Jako praktikující katolíci nechtěli natáčet sňatky gayů a šoty pro LGBT a byli tak ve státě Minesota odsouzeni za diskriminaci. V odvolání však soudce Ryan Stras připomněl platnou náboženskou svobodu, zaručenou v tzv. První dodatkem ústavy a rozsudek zrušil.

Je to další důležité vítězství proti tyranii gender. Tito manželé jsou provozovateli Telescope Media Group a St. Cloud, nel Minnesota. Jsou ochotni natočit komukoliv cokoli, pokud to nenarušuje principy, které vyznávají. Tak by tomu bylo, kdyby natáčeli páry LGBT, od kterých přicházejí nejčastější požadavky u příležitosti jejich gay sňatků. Původní rozsudek přikazoval Larsenovým, aby jednali proti svému svědomí. A nejen to, měli natáčet videa, která by prezentovala homosexualitu v pozitivním světle, a informovala křesťanské filmaře, že homopáry mají právo si stěžovat, když jim odmítnou své služby.

V roce 2016 předložili Larsenovi Komisi pro lidská práva své odvolání a v říjnu 2018 s přispěním Alliance Defending Freedom, velmi záslužné neziskové organizace, která poskytuje legální podporu v případech, kdy je ve hře náboženská svoboda a lidský život od početí až po přirozenou smrt nebo řádná rodina. Nyní konečně odvolací soud v osmém okrsku USA dal manželům filmařům zapravdu a potvrdil, že jejich Telescope Media Group představuje formu vyjadřování, plně chráněnou Prvním dodatkem federální ústavy USA, zaručující náboženskou svobodu a politická práva občanů USA, včetně svobody slova. Ústavní text je velmi tvrdý. Náboženská svoboda není pouhá prostá svoboda věřit, nýbrž zaručuje také svobodu podle víry veřejně jednat; všem občanům USA je zaručena svoboda veřejně svou víru projevovat. Bez takové možnosti vyznávat veřejně svou víru by neexistovala civilizace.

Soudce David Ryan to řekl přímo a zdůraznil, že formy sňatků, které natáčejí Larsenovi, jsou koncipovány jako vyprávění poučných příběhů láskyplné oběti a slibu mezi mužem a ženou uskutečněných uzavřením svatební smlouvy, jak to chce Bůh.

Problém silně připomíná případ Jacka Philipse, majitele cukrářství v Lakswoodu v Coloradu, a vlastně všech křesťanských cukrářů, kteří odmítali zhotovit dorty pro tyto „svatby“. Klíčovým bodem, jak poznamenává David French v National Review, je skutečnost, že ve více než jednom případě vládní americké organizace nadřadily zákon proti diskriminaci homosexuálů nad federální ústavu a nad První dodatek politických práv USA. Kdyby byli Larsenovi stíháni, apelační soud osmého okrsku by schvaloval toto jasné překročení federální ústavy USA. Bylo by to něco jako puč, kterému nicméně předešel soudce, který má v pořádku své svědomí, ví, co je jeho povoláním, a neslouží dvěma pánům.

Levice uvažuje zcela opačně: Zastává názor, že První dodatek ústavy USA, tj. základu každého veřejného práva, se týká pouze věřících. David French naopak dokládá, že První Novela je součástí dokumentu, který se týká bez výjimky všech občanů USA, nejen věřících. Levice zde představuje něco jako nepřátelský vpád. Pravděpodobně se celá záležitost ocitne záhy před Nejvyšším soudem.

Autor: Marco Respini, Nuova Bussola Quotidiana

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 549,00 Kč
Vybráno 52.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 174 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
26 komentářů