larsens-large
31.8.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Katoličtí filmaři proti diktatuře gender

Sdílejte článek:

MARCO RESPINI

 

Manželé Carl a Agel Larsenovi jsou filmaři a natáčejí profesionálně publicistické šoty a krátké filmy. Jako praktikující katolíci nechtěli natáčet sňatky gayů a šoty pro LGBT a byli tak ve státě Minesota odsouzeni za diskriminaci. V odvolání však soudce Ryan Stras připomněl platnou náboženskou svobodu, zaručenou v tzv. První dodatkem ústavy a rozsudek zrušil.

Je to další důležité vítězství proti tyranii gender. Tito manželé jsou provozovateli Telescope Media Group a St. Cloud, nel Minnesota. Jsou ochotni natočit komukoliv cokoli, pokud to nenarušuje principy, které vyznávají. Tak by tomu bylo, kdyby natáčeli páry LGBT, od kterých přicházejí nejčastější požadavky u příležitosti jejich gay sňatků. Původní rozsudek přikazoval Larsenovým, aby jednali proti svému svědomí. A nejen to, měli natáčet videa, která by prezentovala homosexualitu v pozitivním světle, a informovala křesťanské filmaře, že homopáry mají právo si stěžovat, když jim odmítnou své služby.

V roce 2016 předložili Larsenovi Komisi pro lidská práva své odvolání a v říjnu 2018 s přispěním Alliance Defending Freedom, velmi záslužné neziskové organizace, která poskytuje legální podporu v případech, kdy je ve hře náboženská svoboda a lidský život od početí až po přirozenou smrt nebo řádná rodina. Nyní konečně odvolací soud v osmém okrsku USA dal manželům filmařům zapravdu a potvrdil, že jejich Telescope Media Group představuje formu vyjadřování, plně chráněnou Prvním dodatkem federální ústavy USA, zaručující náboženskou svobodu a politická práva občanů USA, včetně svobody slova. Ústavní text je velmi tvrdý. Náboženská svoboda není pouhá prostá svoboda věřit, nýbrž zaručuje také svobodu podle víry veřejně jednat; všem občanům USA je zaručena svoboda veřejně svou víru projevovat. Bez takové možnosti vyznávat veřejně svou víru by neexistovala civilizace.

Soudce David Ryan to řekl přímo a zdůraznil, že formy sňatků, které natáčejí Larsenovi, jsou koncipovány jako vyprávění poučných příběhů láskyplné oběti a slibu mezi mužem a ženou uskutečněných uzavřením svatební smlouvy, jak to chce Bůh.

Problém silně připomíná případ Jacka Philipse, majitele cukrářství v Lakswoodu v Coloradu, a vlastně všech křesťanských cukrářů, kteří odmítali zhotovit dorty pro tyto „svatby“. Klíčovým bodem, jak poznamenává David French v National Review, je skutečnost, že ve více než jednom případě vládní americké organizace nadřadily zákon proti diskriminaci homosexuálů nad federální ústavu a nad První dodatek politických práv USA. Kdyby byli Larsenovi stíháni, apelační soud osmého okrsku by schvaloval toto jasné překročení federální ústavy USA. Bylo by to něco jako puč, kterému nicméně předešel soudce, který má v pořádku své svědomí, ví, co je jeho povoláním, a neslouží dvěma pánům.

Levice uvažuje zcela opačně: Zastává názor, že První dodatek ústavy USA, tj. základu každého veřejného práva, se týká pouze věřících. David French naopak dokládá, že První Novela je součástí dokumentu, který se týká bez výjimky všech občanů USA, nejen věřících. Levice zde představuje něco jako nepřátelský vpád. Pravděpodobně se celá záležitost ocitne záhy před Nejvyšším soudem.

Autor: Marco Respini, Nuova Bussola Quotidiana

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 119 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.