larsens-large
31.8.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Katoličtí filmaři proti diktatuře gender

Sdílejte článek:

MARCO RESPINI

 

Manželé Carl a Agel Larsenovi jsou filmaři a natáčejí profesionálně publicistické šoty a krátké filmy. Jako praktikující katolíci nechtěli natáčet sňatky gayů a šoty pro LGBT a byli tak ve státě Minesota odsouzeni za diskriminaci. V odvolání však soudce Ryan Stras připomněl platnou náboženskou svobodu, zaručenou v tzv. První dodatkem ústavy a rozsudek zrušil.

Je to další důležité vítězství proti tyranii gender. Tito manželé jsou provozovateli Telescope Media Group a St. Cloud, nel Minnesota. Jsou ochotni natočit komukoliv cokoli, pokud to nenarušuje principy, které vyznávají. Tak by tomu bylo, kdyby natáčeli páry LGBT, od kterých přicházejí nejčastější požadavky u příležitosti jejich gay sňatků. Původní rozsudek přikazoval Larsenovým, aby jednali proti svému svědomí. A nejen to, měli natáčet videa, která by prezentovala homosexualitu v pozitivním světle, a informovala křesťanské filmaře, že homopáry mají právo si stěžovat, když jim odmítnou své služby.

V roce 2016 předložili Larsenovi Komisi pro lidská práva své odvolání a v říjnu 2018 s přispěním Alliance Defending Freedom, velmi záslužné neziskové organizace, která poskytuje legální podporu v případech, kdy je ve hře náboženská svoboda a lidský život od početí až po přirozenou smrt nebo řádná rodina. Nyní konečně odvolací soud v osmém okrsku USA dal manželům filmařům zapravdu a potvrdil, že jejich Telescope Media Group představuje formu vyjadřování, plně chráněnou Prvním dodatkem federální ústavy USA, zaručující náboženskou svobodu a politická práva občanů USA, včetně svobody slova. Ústavní text je velmi tvrdý. Náboženská svoboda není pouhá prostá svoboda věřit, nýbrž zaručuje také svobodu podle víry veřejně jednat; všem občanům USA je zaručena svoboda veřejně svou víru projevovat. Bez takové možnosti vyznávat veřejně svou víru by neexistovala civilizace.

Soudce David Ryan to řekl přímo a zdůraznil, že formy sňatků, které natáčejí Larsenovi, jsou koncipovány jako vyprávění poučných příběhů láskyplné oběti a slibu mezi mužem a ženou uskutečněných uzavřením svatební smlouvy, jak to chce Bůh.

Problém silně připomíná případ Jacka Philipse, majitele cukrářství v Lakswoodu v Coloradu, a vlastně všech křesťanských cukrářů, kteří odmítali zhotovit dorty pro tyto „svatby“. Klíčovým bodem, jak poznamenává David French v National Review, je skutečnost, že ve více než jednom případě vládní americké organizace nadřadily zákon proti diskriminaci homosexuálů nad federální ústavu a nad První dodatek politických práv USA. Kdyby byli Larsenovi stíháni, apelační soud osmého okrsku by schvaloval toto jasné překročení federální ústavy USA. Bylo by to něco jako puč, kterému nicméně předešel soudce, který má v pořádku své svědomí, ví, co je jeho povoláním, a neslouží dvěma pánům.

Levice uvažuje zcela opačně: Zastává názor, že První dodatek ústavy USA, tj. základu každého veřejného práva, se týká pouze věřících. David French naopak dokládá, že První Novela je součástí dokumentu, který se týká bez výjimky všech občanů USA, nejen věřících. Levice zde představuje něco jako nepřátelský vpád. Pravděpodobně se celá záležitost ocitne záhy před Nejvyšším soudem.

Autor: Marco Respini, Nuova Bussola Quotidiana

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč

Celkem za měsíc: 10 312,44 Kč
Vybráno 29.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 072 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.