LGBT-Poland-640x480
15.8.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Katolický arcibiskup varuje před “duhovou ranou” ohrožující Polsko

Sdílejte článek:

RT

Krakovský arcibiskup v jižním Polsku čelí odporu za porovnávání “červené zkázy” komunismu s hnutím za práva gayů, které popsal jako “duhový neduh” vymývající mozky jeho krajanům.

“Naše země již není zasažena červenou ranou, což neznamená, že zde není žádná jiná, která chce ovládat naše duše, srdce a mysli,” řekl ve čtvrtek arcibiskup Marek Jedraszewski během projevu u příležitosti 75. výročí varšavského povstání proti nacistické okupaci.

Jedraszewski tvrdil, že komunistická ideologie a LGBT myšlenky podporující stejná práva pro sexuální menšiny mají ve skutečnosti stejný zdroj.

“Není marxistická, bolševická, ale zrodila se ze stejného ducha, je neomarxistická,” řekl, přičemž světovou kampaň za práva gayů, která se Dovalila do Polska, nazval “duhovou chorobou.”

Výlev hněvu tohoto duchovního podle očekávání vyvolal hněv liberální opozice a kritiku vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS).

Robert Bierdon, první polský homosexuální politik a vůdce proevropské strany Jaro, nazval arcibiskupa “ztělesněním zla” a obvinil ho z překročení červené čáry “která se v demokratickém státě nepřekračuje.”

“Jsem gay a dovolím mu, aby mi do tváře řekl, že jsem pohroma. Řekl bych mu o mém dětství a o tom, jak jsem chtěl spáchat sebevraždu, když jsem se dočetl, že být gayem je nemoc, “řekl politik a dodal, že napíše dopis papeži Františkovi v naději, že” zasáhne “do situace.

V tomto roce otřáslo silně katolickým Polskem několik kontroverzních situací týkajících se LGBT. Minulý měsíc konzervativní polské noviny vyvolaly hněv pak, když vydaly nálepky “zóna bez LGBT”, které byly ihned přirovnány k nacistickým plakátům označujících Židy, aby “nevstupovali.”

V květnu byla zatčena polská LGBT aktivistka za urážku náboženského přesvědčení, když vytiskla plakáty znázorňující malého Ježíše a Pannu Marii s duhovou svatozáří kolem hlav.

Akce za práva gayů v Polsku často maří násilí. Pochod hrdosti ve městě Bialystok koncem července se rychle zvrhl v chaos poté, co aktivisty za práva gayů konfrontovala skupina anti-LGBT demonstrantů, kteří na ně házeli kameny, láhve a petardy.

Zdroj: RT

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 172,00 Kč
Vybráno 29.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 701 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.