market-crash-loss-down-bankrupt-100613861-primary-idge
11.9.2020
Kategorie: Ekonomika

Katastrofický scénář: Peníze ztratí kupní sílu, ceny akcií padnou

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

V pravicovém BVoltaire ekonom a bývalý vysoký hospodářský činitel Marc Rosset s globálním nadhledem o ekonomické perspektivě. Západ podle něj čeká deflace, nezaměstnanost a pak se to zakončí hyperinflací. Mezinárodní měnový fond původně predikoval pro rok 2020 3.3% růst, místo toho přišla recese a předvídá se růst až v 2021, nic není jisté kromě toho, že 2020 padne světová produkce o 7.6%.

Recese postihla všechny, je paradoxní, že severoevropské země, které to postihlo nejméně, jsou velmi znepokojeny vyhlídkami na rok 2021. Před 20 lety CAC40 (francouzský burzovní index) dosahoval 7000, dnes 5000. CAC40 stejně jako NASDAQ a S&P 500 by měly mít podstatně menší hladinu, dnešní výše je důsledkem tvorby peněz a hyperzadlužení všech azimutů. Podniky s luxusním zbožím reprezentují 30% CAC40, tj. víc než 500 miliard eur a technologická hodnota GAFAM (Google, Apple, Facebook, Amazon, Microsoft) v USA je jediným důvodem proč Wall Street prosperuje. Stromy ovšem nerostou do nebe, tento týden poprvé jejich technologická hodnota padla, promítlo se to do indexu NASDAQ. Někteří ekonomové evokují tzv. symptom Minsky, americký ekonom ruského původu psal o momentu, kdy ceny aktiv jsou na pokraji brutálního zhroucení. Ale systém zády u zdi je pochopitelně odhodlán ke všemu, je jisté, že americký FED a Evropská centrální banka vyplivnou ještě víc likvidity, aby zabránily výbuchu burzovní bubliny.

Spojené státy musí restaurovat 10%-20% své ekonomické aktivity, aby se vrátily k předkrizové úrovni, v důsledku koronaviru ztratily 20 milionů džobů, podle ministra financí Mnuchina jich bylo znovu obnoveno pouze 41%. Aby zabránil rýsující se katastrofě, prezident Trump do konce roku 2020 nadekretoval zákaz výpovědí nájemníků. V důsledky toho nejsou schopni majitelé nemovitostí splácet kredity a čelí bankrotům a zabavování svého majetku bankami. Další finanční injekce od FED nebo americké vlády bude nutná, aby se zachránili majitelé nemovitostí, znamená to ještě větší stupeň státního zadlužení..

Ve Francii se v režimu stávající legislativy očekávají bankroty od 7. října. Jsou tlaky na snížení mezd, průmysl není přesvědčen o rychlém návratu k normálu, očekává se snížení spotřeby, stavebnictví ve velmi fragilní situaci, turistika a restaurační zařízení nevidí žádné světlo v tunelu. Vize deflace a pád cen straší Evropu. Pokud inflace úplně vymizí, pak Evropská centrální banka nebude mít jinou možnost než generovat další peníze a již tak negativní úrok učinit ještě negativnějším, což nemá v historii světové ekonomiky obdobu. Nárůst burzovních indexů v dané situaci je šílenstvím spekulativních bublin, které stojí na písku. Jedinou možností pro centrální banky a vlády je úprk dopředu generováním dalších peněz a do většího zadlužení. Ekonomičtí komentátoři předvídají, že se nacházíme ve schematu Minsky, pouze ceny nemovitostí, akcií a zlata rostou, ale v další perspektivě to bude pouze zlato, které poroste a peníze ztratí kupní sílu, ceny akcií padnou a v menší míře ceny nemovitosti též půjdou dolů.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 594 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)