DOSTALOVA
8.6.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Katastrofický bubák od ministryně Dostálové

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKR„Kdybychom všechno odsouhlasili, co v auditu je, může jít až o 30 miliard a bude to mít nedozírný dopad do stovek firem v České republice,“ říká ministryně Dostálová.


Tak nějak tomu nerozumíme. Zatím od EU žádné číslo ve výši 30 miliard korun podle médií nepadlo. Navíc k auditu se máme vyjádřit, což obvykle znamená oponenturu s vysvětlením. Nepochybně EU s nějakým souhlasem předem nepočítá. Ale k připomínkám, pokud nebudou věcné a podložené nepochybně nepřihlédne. A konečné slovo přináleží institucím v EU.

„České zákony může vykládat jen český soud,“ tvrdí dále Dostálová. Nejenže ústava v článku 10 stanoví, že vyhlášené mezinárodní smlouvy jsou součástí našeho právního řádu, ale stanoví-li mezinárodní smlouva něco jiného než zákon, použije se mezinárodní smlouva. Evropská komise může podat žalobu k Soudnímu dvoru Evropské unie prakticky bez omezení a rozhodnutí SD EU je konečné a český soud s tím nic nezmůže.

„Demonstrace nejsou kvůli auditu, Babiš hájí tvrdě zájmy Česka,“ pokračuje ministryně pro místní rozvoj Dostálová a tohle tvrzení je úsměvné. Nepochybně jí nikdo nesvěřil mandát hovořit za demonstranty.

„Premiér je od toho, aby hájil české zájmy, jednání probíhají hlavně v kuloárech, dodává,“ Dostálová a lze s ní souhlasit, že každý zvolený politik má hájit zájmy naší země. Ale to, že by se audity řešily někde v kuloárech zní nepřesvědčivě. A zda Babiš ve věci dotací postupoval tak, jak měl a zda to bylo v souladu s českými zákony a evropskými předpisy je právě předmětem auditu. Dostálová se domnívá, že postupoval správně, ale zdá se, že v EU je jiný názor. Vyčkáme tedy výsledku. Ale Dostálová svými výroky působí komicky a směšně. A dodejme, že Dostálové vyjadřování se k auditu vůbec nepřísluší.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 7 966,00 Kč
Vybráno 22.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 238 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 3,62 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.