milionchd
29.2.2020
Kategorie: Společnost

Kašleme na Staromák. Choďme hlavně k volbám!

Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

Až potom mají právo organizovat demonstrace za lepší zítřky. Zatím jen rozdělují společnost, která by měla v těchto těžkých evropských dobách držet spolu. A nechávají si za toto vyvolávání vášní, které nemohou změnit vůbec nic, nemravně platit z neveřejného (!!!) účtu. Co bych tedy řekla na přímou otázku k nedělní demonstraci? Kašlete na Staromák. Choďte hlavně k volbám! A snažme se o to, abychom měli koho volit. Protože jen volbami se vyhrává v demokracii souboj o funkce.

Babiš to ví, a proto mlčí. Trikolóra to ví, a proto usilovně tvoří klasickou stranickou strukturu po celé republice. Ví to všechny ostatní strany strany, a proto vytvářejí volební programy a kandidátky do krajů, a chystají se na volby tzv. velké – do sněmovny. Chvilkaři zatím jen mluví a dělají Babišovi neuvěřitelnou kampaň, protože čím víc do něho buší, tím víc mu rostou procenta. Tak proč by se zlobil? Stal se ohranou písničkou, skoro mučedníkem, a nové šlágry jako Rada ČT, ombudsman a Polsko s Maďarskem lidi na ta náměstí tak netáhnou. Naopak – i fanoušky chvilek postavily do pozoru a rozdělily. My se máme odklonit od svých sousedů? My máme rozbíjet v těchto neklidných dobách V4? My máme odsuzovat Polsko a Maďarsko?

Turecko dnes oznámilo, že nebude bránit milionům migrantů zamířit nelegálně do Evropy. Prostě jim otevře hranice směrem k hranicím našim. A my máme v neděli 1. března poslouchat stále stejnou písničku oněch umanutých dětí, které chtějí mít důvod k další výplatní pásce? A které za tím účelem klidně i lžou? Mám na mysli „zaplněné“ plzeňské náměstí… Mají přitom plná ústa ústavních práv. Ano, těch, jež jsou zakotvena v Ústavě České republiky, kterou pan Minář roztrhal v přímém přenosu. Ať už jde někam… Situace je moc vážná na tyto nezralé hry.

V tyto dny jako občan České republiky očekávám, že česká vláda zaujme jasný postoj k ochraně našich (i evropských hranic) před další vlnou nelegálních migrantů z Turecka i odjinud. Očekávám, že se sejde V4, a učiní společně opatření pro ochranu hranic zemí Střední Evropy. Tedy nás. To kdyby EU opět selhala. A Chvilky? Ať si jdou do kina třeba na svého maskota maxipsa Fíka. Nebo ať jdou slepit tu roztrhanou Ústavu. Tady se teď musí řešit vážné věci.

A to, kdo bude řídit náš stát, naše kraje a naše obce a města, to se musí rozhodnout hlavně ve volebních místnostech. Ty by Češi měli vzít útokem, ať ta doba přijde. A nemusí se přitom ani překřikovat a hádat a urážet – stačí jména těch, která chtějí, hodit do uren. A vítěze voleb respektovat.

Jen aby těch jmen bylo dost. Protože to, co se děje nyní díky řadě aktivistů, slušné a normální lidi od politiky odrazuje. O nástup do funkce za účasti policie totiž nikdo nestojí. Ať je to nový ombudsman, nebo hejtman, nebo starosta. Nebo třeba prezident. Chceme tu přece demokracii. Co chtějí chvilkaři, to mi od okamžiku roztrhání Ústavy není vůbec jasné. Demokracie to ale rozhodně není.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Anonym 400,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 771,54 Kč
Vybráno 47.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 567 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
politicon.cz
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.