schwarcenberkk
16.7.2020
Kategorie: Politika

Karel Schwarzenberg: Gipsy Lives Matter

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonOhlášený odchod Karla Schwarzenberga z poslanecké sněmovny vzbudil zájem o jeho osobu a na iDnes.cz s ním vyšel obsáhlý rozhovor. V něm tvrdí, že ho Miloš Zeman zklamal víc, než čekal.

Pod titulkem Schwarzenberg: V Čechách Gipsy Lives Matter. Zeman je horší, než jsem čekal vyšel na iDnes.cz velmi zajímavý rozhovor s Karlem Schwarzenbergem. Vybírám některé zajímavé názory s komentářem.

Když šel nedávno na americkou ambasádu prezident Miloš Zeman, řekl tam, že název hnutí Black Lives Matter je rasistický a že All Lives Matter (Na všech životech záleží).

Samozřejmě na všech životech záleží, i na životech hovad, která se tím ohánějí. To bych nepopíral. I na jejich životu záleží. To neznamená, že hnutí Black Lives Matter nemá oprávnění vzhledem k blbé situaci lidí s tmavší pletí v Americe. V Čechách bych řekl Gipsy Lives Matter.

Výše uvedená otázka a její odpověď ukazují Schwarzenberga v ne zcela lichotivém světle. Označuje totiž implicitně, tj. nepřímo, současnou hlavu státu jako „hovado, které se tím ohání“. Již dlouho pozoruji, že Schwarzenbergovy výrazy zhrubly, zřejmě pod vlivem dalšího experta na všechno – Miroslava Kalouska. Co se týče dovětku, že u nás záleží na životech Romů, je to další všeobsažná a současně bezobsažná floskule. Romové dokázali v jistém čase vygenerovat i několik známých politiků, od té doby ale uplynulo hodně vody. Vždy záleží na tom, jak ke svému životu každý jedinec přistupuje. Těch plně začleněných Romů do naší společnosti je skutečně výrazná menšina a většina se v tom „plácá“ tak, jak to viděla u svých rodičů. Heslo Na romských životech záleží je jen líbivou nálepkou pro „pokrokáře“ kolem TOP 09.

K budoucí volbě prezidenta:

Nemáte nějakého favorita?
Ne. Uvidíme, kdo se ještě vynoří. Bylo by blbé, kdyby opozice zase postavila nějakého nevinného profesora, který se v politice nevyzná. To nemá smysl. Může být osobně ctihodný, ale v okamžiku, kdy musí býti zvolen všeobecnou volbou, tak to musí být někdo, kdo na to má politické charisma a kdo opravdu může zvítězit.

Řekl bych, že zde Schwarzenberg pláče na velmi špatném hrobě. Nejhlasitějšími podporovateli neúspěšného vyzývatele Miloše Zemana prof. Jiřího Drahoše byla právě pokroková TOP 09. Pokud Schwarzenberg nyní tvrdí, že to musí být někdo s politickými zkušenostmi, má stoprocentně pravdu. Je proto s podivem, proč právě TOP 09 a on osobně věnoval tolik energie pro zvolení nepolitika Drahoše. Na závěr pak Schwarzenberg hodně přemýšlí nad otázkou, co se mu v politice nepovedlo. Právě v prezidentské volbě on i jeho strana úplně selhala. To si ale nepřipouští.

O předvolební situaci v Česku:

Takže podle vás jsou cestou i Piráti a STAN?
Za každou cenu tam musí být i STAN. S nimi jsme svého času spolupracovali, i když je to někdy obtížný partner. Ale ve straně mají vynikající lidi, jako je například Rakušan nebo Farský. Já osobně bych je měl po boku velice rád. Piráti spolupracovat nechtějí, takže o nich ani neuvažuji, ale bylo by dobré, kdyby se připojili.

Myslíte, že k utvoření nějakého takového bloku pomůže, když u toho nebude Kalousek? Toho dost lidí uznává, ale zároveň je spousta lidí, kteří ho nenávidí.
Největší předsudky proti němu měli lidovci. Když jsem to poprvé navrhli, tak prohlásili, že s Kalouskem do toho nikdy nepůjdou. Teď Kalousek ohlásil, že nebude kandidovat, tak doufám, že budou ochotnější.

Koalice opozičních stran proti hnutí ANO je samozřejmě diskutována před každými volbami. Odstoupení Miroslava Kalouska je jistě míněno jako „ulehčení“ situace. Nicméně pokud možná koalice nepočítá s Piráty, kteří podle některých průzkumů figurují na druhém místě volebních preferencí a sám Kalousek je označuje jako „moderní levici“, nic smysluplného nevznikne. ODS se do koalice nikdy nepřidá, protože si „věří“. STAN, TOP 09 a KDU-ČSL mají tak odlišné spektrum voličů, že jejich sloučením (koalicí) se žádného synergického efektu nedosáhne. Voliči lidovců sotva budou chtít hlasovat pro „pokrokové topkaře“.

Politická kariéra Karla Schwarzenberga tak skončí bez nějakého hlubšího zápisu do české politiky. Svou prezidentskou kandidaturu si pokazil relativizováním Benešových dekretů. TOP 09, údajný projekt někdejšího předsedy ODS Mirka Topolánka a Kalouska poté, co byl doslova vyhozen od lidovců, tak sotva přežije odchod dvou význačných osobností z politiky, tj. Kalouska a Schwarzenberga. Markéta Pekarová Adamová byla a je pouze „převodovou“ pákou Kalouska, který bude TOP09 stále zpovzdálí řídit. Formálně ale bude, mimo a mimo poslaneckou sněmovnu zřejmě skončí i tato strana na jedno krátkodobé použití. Na rozdíl od Zemana, který ve své funkci naopak prokazuje věrnost tomu, co sliboval, mě Schwarzenberg zklamal tím, že to, co sliboval, nezrealizoval a zbylo po této straně jen jediné. Společně s ODS a lidovci prosadila církevní restituce a vše ostatní, co bylo vládou Petra Nečase učiněno, je v troskách. I díky Schwarzenbergovi je na tom česká pravice tak, jak je, a to bídně.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 795 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,04 out of 5)
Loading...
96 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)