SCHWARZENBERGBABIS
23.11.2018
Kategorie: Politika

Karel Schwarzenberg Babišovi: „Vyzývám vás, osvoboďte tuto zemi a odstupte!“

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

Karel Schwarzenberg ve svém vystoupení před poslaneckou sněmovnou vyzval Andreje Babiše k odstoupení, protože tu „získal občanství, jmění“. Odstoupení Babiše by bylo „výrazem vděčnosti“.

Antibabišovská opozice už celé hodiny diskutuje ve sněmovně na téma Babiš a Čapí hnízdo. Podle některých je Babiš temnou postavou z Harryho Pottera. Velmi „ohleduplně“ kritizoval Babiše i někdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Využil přitom Babišův slovenský původ.

„Nejsem soudce, ale vy, pane premiére, jste v této zemi nejprve dostal občanství, pak jste zde nabyl jmění a pak se dokonce stal předsedou vlády. Nyní by bylo přinejmenším projevem vděčnosti, kdybyste odstoupil,“ řekl Schwarzenberg směrem k nepřítomnému Babišovi.„Vyzývám vás, osvoboďte tuto zemi a odstupte,“ uzavřel svou řeč.

K tomu bych rád dodal jeden docela podstatný fakt. Schwarzenberg totiž naznačuje, že zde Babiš nežije od malička a je původem slovenské národnosti. Tvořivě k tomuto faktu přistupují ti komentátoři, kteří na základě toho označují Babiše za „ekonomického imigranta“, který proti ekonomické ilegální imigraci bojuje.

Před rokem 1989 a i po něm až do rozdělení České a Slovenské Federativní Republiky na dva samostatné státy, jsme měli všichni občanství československé. Pak jsme podle svého trvalého pobytu obdrželi v nových občanských průkazech občanství buď české, nebo slovenské. Nepamatuji se alespoň, že bych o české občanství musel v roce 1993 žádat.

Vinit Babiše z toho, že po rozdělení federace přijal české občanství a nezůstal raději na Slovensku, je docela „dobrým “příspěvkem k jitření česko-slovenských vztahů. Babiš poté nabyl obrovské jmění zejména svou aktivitou, nespadlo mu do klína díky občanství, ale díky ekonomické a politické situaci v Česku po roce 1989. Premiérem se Babiš stal díky vítězství ve volbách. Netuším, proč by měl Babiš z pozice premiéra odstupovat jako „projev vděčnosti“ českému státu. Ano, máme premiéra, který zřejmě netrpí velkými morálními zábranami, nicméně byl zvolen výraznou většinou voličů. Přeložíme-li Schwarzenbergovu řeč do normální češtiny, říká Babišovi: Už sis nahrabal dost, to stačí, odstup! A buď rád, že jsi ještě stále na svobodě!

Jenže se ukazuje, že se Babišovi ve funkci premiéra docela líbí a odstoupit nechce. Sám říká, buď mě odvolejte, nebo mě porazte ve volbách. Je to holt paličák.

barton

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 215 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 3,11 out of 5)
Loading...