krylk
4.3.2020
Kategorie: Historie

Karel Kryl: Umlčené výročí …

Sdílejte článek:

JIŘÍ FIALA

… umlčené svědomí národa. 

 Vzdor celodennímu dešti jsme se včera v menším počtu sešli odpoledne na břevnovském hřbitově u hrobu Karla Kryla položit květinu k uctění památky tohoto stále živého svědomí národa. 

Byl to on, kdo jasně a naplno demaskoval nejen režim Husákovy normalizace, ale také naplno i havlistického podvodu zvaného sametová revoluce. Proto se dnes na něj nesmí oficiálně vzpomínat. Proto nikde nenajdete v oficiálních médiích ani čárečku k jeho jménu, natož k jeho odkazu. 

Krátký projev k připomenutí jeho památky pronesl kolega Staník a v něm připomenul zejména onu pověstnou Havlovu větu : Ty, Karle, hraj… 

V době, kdy už to nebylo potřeba a potřebí bylo něčeho zcela jiného : Spolehlivých lidí s pravicovým přesvědčením k demontáži socialistické normalizace. Lidí s čistým štítem. Ten Kryl měl. Na rozdíl od naprosté většiny jiných, kteří zabrali funkce, jež mohl a měl vykonávat on. 

O srovnání s tímto morálním velikánem, který viděl daleko dopředu (což je hlavní schopnost odlišující skutečné politiky od kašparů), nikdo z nových vládců nestál, věděli dobře, že by sotva obstáli – a tak ho odstavili – a – pro budoucnost zamlčeli. 

Dnes už naprosto nepokrytě a otevřeně. 

Mj. právě na Krylovi můžete dobře vidět, nakolik zásadně se havlistický režim liší od husákovského : O Krylovi mlčí oba dva stejně a nejradši by ho vymazali když ne z historie, tak aspoň z živého povědomí národa. 

Je smutné, že se jim to daří … Na Krylově hrobu dnes byly jen dvě kytice, třetí – ta naše – jediná bílá růže – vypadala ještě nejdůstojněji, už tím, že byla čerstvá. 

Na povadlé, umolousané kytici starších růží zářila stužka “Město Kroměříž” – a, nutno dodat, že město Kroměříž to muselo – pod vedením ANO a s Babišovým koncernem v zádech – dotáhnout k naprostému krachu, jestliže se nevzmohlo na důstojnější kytici než tuhle. 

Skoro bych řekl, že kdyby tam nedalo nic, udělalo by lépe. Protože za takovou kytku by se musel stydět i bezdomovec. (Po dodání foto doplním…) 

Inu, tak vypadá osud skutečného hrdiny v zemi, kde většina se drží hesla : Hrát dvojí – trojí – hru, a o čtvrtou se snažit… Bambitku odjistit, a dožíti se zítřka, vždy státi na výhru – a z mrtvýchvstání zažít… 

V zemi, kde smrt je poslem lásky. 

Po pietě u hrobu Karla Kryla jsme se přesunuli do klášterní restaurace Břevnovského kláštera – připomenout si druhý důvod, proč jsme dnes tady  – a sice 16. výročí založení K 213. 

Symbolicky vzniklo v den 10. výročí úmrtí Karla Kryla. A na jeho životní filosofii a postoje bezprostředně navazuje.

Jsme jeho přirozenými pokračovateli:

Za chvíli rozsudek 

hlasitě přednesou

a potom poběží 

pro sako z pruhů… 

Prý pro můj posudek

více mne nesnesou 

a naší mládeži 

půjde to k duhu… 

Není to náhodou o nás ??? 

 

Prší, a venku se setmělo… 

Bratříčku, zavírej vrátka – a nepouštěj k nám jezdce na koních, ani ty, co by přijeli v zelených špinavých maringotkách…. 

 

V sobotu, 7. března bude v břevnovském kostele sv. Markéty zádušní mše za Karla Kryla (od 18-ti hodin) – a poté, naproti klášteru, v restauraci, asi od 19-ti hod., vzpomínka za zpěvu kytar… 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 736,00 Kč
Vybráno 13.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 480 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
loading...
51 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.