krylk
1.10.2020
Kategorie: Politika

Karel Kryl … a zakázali zpívat

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonDoba tropí hlouposti. Když ministr zdravotnictví s vážnou tváří (sic z pod roušky!) tvrdil, že se na čtrnáct dní zakazuje v hodinách hudební výchovy zpívat, jen jsem si povzdechl.

Česká vláda schválila návrh ministra zdravotnictví Romana Prymuly na vyhlášení nouzového stavu. Na tiskovou konferenci přišel Prymula spolu s ministrem školství Robertem Plagou, který děkoval za to, že děti mohou chodit do školy. Jenom v hodinách hudební výchovy se zakazuje zpívat a v hodinách tělesné výchovy jsou povoleny procházky. Prymula s vážnou tváří a ustaraným hlasem tvrdil, že již v mnoha pěveckých souborech došlo k přenosu infekce, že zpívání je „rizikové“. Je povoleno pouze v činohře, pokud nepřesáhne dvě minuty. Tak detailně to má nekorunovaný český premiér nouzového stavu vymyšlené. Z tohoto důvodu se zakazují na čtrnáct dní opery a muzikály, a jestli jsem to dobře pochopil po dotazu novináře, jsou zakázány i zkoušky těchto inscenací. Pěvec si tak může zazpívat maximálně tak doma před zrcadlem u umyvadla.

Premiér nouzového stavu Prymula byl sice pokárán českým premiérem Andrejem Babišem, a sice že „komunikuje přespříliš“. Nejprve by měl své návrhy projednat se členy vlády a teprve potom je vykládat médiím. Prymula to ale udělal právě tak, že všechno do médií roztroubil, aby tím de facto vyřadil premiéra a českou vládu ze hry. Vždyť kdo by si odvážil snad jen i ceknout (kromě mimořádně „odvážné“ ministryně financí Aleny Schillerové, která nechtěla schválit nic, co by poškodilo ekonomiku).

Česká opozice v poslanecké sněmovně opět naprosto propadla. Kritizovala údajnou nepřipravenost vlády (opět, podzimní zvýšení počtu infikovaných v Evropě je naprosto běžnou záležitostí a vlády se s ním potýkají v celé Evropě), místo aby se zaměřila zejména na to, zda je situace skutečně zralá na mimořádná opatření typu nouzového stavu. V zásadě, jak vyplynulo z projevu Prymuly na tiskové konferenci po jednání vlády, vláda potřebuje nouzový stav k tomu, aby mohla nařídit pracovní povinnost medikům a aby mohla výrazně zredukovat „volnočasové aktivity“. K ničemu dalšímu nouzový stav nepotřebuje. Opozice ale nemá nikoho, kdo by dokázal racionálně vystoupit s tím, že situace není zdaleka tak kritická, jak to Prymula líčí a že především Prymula nedodržel svá prohlášení o tom, že je potřeba každému opatření dát asi 14 dní čas na to, aby se projevilo. O to se mohli pokusit zejména lékaři, kteří jsou v opozičních stranách zastoupení. Na nic zásadního se ale nezmohli. Poslanecká sněmovna se tak opět projevila jako „žvanírna“ a opozice jasně pocítila, co to je nemít vládní moc. Nicméně, a to je potřeba jasně říci, každá vláda by musela reagovat jak na jarní část virové pandemie, tak na tu současnou. Prymulovi se podařilo svým naprosto nečekaným tahem těsně před volbami postavit nejen vládní, ale i opoziční strany před hotovou věc. Dokonce je možné konstatovat, že závěr volební kampaně je plně v Prymulově režii. On jasně národu sdělil, že mu jde o „záchranu lidských životů“ a že ho nějaká politika v podstatě nezajímá.

Jsem zvědav na volební výsledky. Někteří odhadují velmi nízkou volební účast s tím, že se zejména starší lidé budou bát k volbám zajít právě z důvodu možné infekce. Nevím, uvidíme. Fakt je ten, že z lidí v karanténě využilo tak zvané drive in volební místnosti velmi málo osob, spíše ve stovkách, tj maximálně do dvaceti procent osob v karanténě. Na nízkou volební účast by podle jiných mohlo doplatit vládní hnutí ANO a levice obecně, protože její voličský kádr tvoří především starší lidé. V senátních volbách očekávám zejména spojenectví proti kandidátům ANO v druhém kole voleb, pokud se do něho kandidáti ANO probojují.

Virová pandemie je dnes celosvětově obrovské politikum. Byla jednou ze stěžejních otázek i v první debatě kandidátů na amerického prezidenta. Pokud naše média píší o tom, že tato debata byla „chaotická“ a neinformují o jasném vítězství opozičního kandidáta Joe Bidena, dovedu si tu „chaotičnost“ velmi dobře představit. U nás to Prymula vyřešil za všechny politiky tím, že prosadil nouzový stav. Babišem počínaje přes opozici a předsedou ČSSD Hamáčkem konče tak mají úplně všichni nabito na to, proč ve volbách neuspěli, alespoň podle svých představ. Za všechno může covid!

Takže pozor – od 5.října se ve školách a v divadlech zakazuje zpívat. A bacha, ministr Prymula to myslí smrtelně vážně!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 449,00 Kč
Vybráno 55.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 250 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,11 out of 5)
Loading...
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)