gott2
3.10.2019
Kategorie: Politika

Karel Gott, státní pohřeb a ilumináti

Sdílejte článek:

COM/ZAV

Zesnulý zpěvák Karel Gott bude mít v České republice státní pohřeb. Oznámila to česká tisková kancelář ČTK, která také uvedla , že “Den pohřbu bude Rovněž dnem Státního smutku. Na návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) to dnes na mimořádné jednání schválila vláda. Rozhodnutí je podmíněno souhlasem Gottovy rodiny, řekl na tiskové konferenci předseda vlády. Gott zemřel ve věku 80 let v úterý krátce před půlnoci doma v kruhu své rodiny. “Na první pohled se výkonná složka politické moci v zemi ležící na západ od Moravy rozhodla pohotově, rozumně a chvályhodně. Mělo to však háček.

 Rozhodnutí české vlády předcházely ostré kuloárech debaty o vhodnosti uspořádání státního pohřbu osobnosti, která sice byla jedinečným umělcem, ale ne státníkem. Umělcem – dramatikem a esejistou – byl i Václav Havel, ale ten udělal kariéru jako disident a stal se prezidentem. Byl poslední osobností, která měla (23. prosince 2011) státní pohřeb. Česká ultraliberální a politicky uvědomělá kulturní obec by se snad i smířila se státním pohřbem takové pěvecké legendy, jakou byl ” Božský Kája “, kdyby si on sám nepoštval proti sobě neoliberální mocenské kruhy stojící vysoko nad českou kotlinou i Evropskou unií. 

Kritika života a projevených postojů národního umělce Karla Gotta probíhala v Čechách a na Moravě na dvou rovinách. 

1. Starší se táhne do ledna 1977, kdy podepsal tzv. Antichartu. Byla to státem dirigováná kampaň pod názvem “Za nové tvůrčí činy ve jménu socialismu a míru”. Tisíce umělců v ní odsoudilo prohlášení občanské iniciativy Charta 77 , aby potvrdili požadovanou politickou uvědomělost. 

Bylo mi jasné, že jsem se musel přizpůsobit poměrům v naší zemi, pokud jsem nechtěl dostat zákaz vystupování, nebo přijít o kariéru, jako mnozí jiní umělci”, vysvětloval v Německu mimořádně oblíbený zpěvák tento svůj krok v rozhovoru pro hamburský týdeník Die Zeit Tamní gramofonová společnost Polydor s ním uzavřela smlouvu už koncem 60. let a později mu ji prodloužila s doživotní platností. Byla to nesmírná pocta a uznání nadčasových kvalit jeho pěveckého umění. Nekrology, které vyšly ve středu německém, rakouském, švýcarském a lichtenštejnském tisku, připomínají, že v listopadu 1989 zazpíval spolu s Karlem Krylem na Václavském náměstí před dvousettisícovém davem státní hymnu. Z toho se dá usoudit, že jeho prorežimní loajalita před listopadem 1989 nevytáčela současnou pražskou havlérku do takové míry jako některé jeho polistopadové postoje. 

2. Závažnější je mladší rovina. Má natolik zásadní význam, že zalarmovala nadnárodní oligarchické klany, protože jim mistr Gott pozvedl oponu, zpoza které řídí svět. Ukázalo se, že během šesti desetiletí vystupování na pěveckých pódiích se seznámil s příslušníky světových mocenských elit a dozvídal se postupně o skutečném způsobu, jakým spravují planetu. Své poznatky dlouho vůbec nemedializoval, jelikož viděl, že by narazil na nepochopení a hluboký údiv. Zařadili by ho v lepším případě za mezi zhýčkaného excentrika, co flirtuje s konspirací. 

Když 8. června 2001, tři měsíce před zlomovým jedenáctým listopadem 2001, poskytl rozhovor Lidovým novinám, vyznívala jeho varování o nastupující technokratické totalitě jako dystrofické sci-fi.

Po šestnácti letech – 10. listopadu 2017 – se lidovky vrátili k jeho výrokům. Článek se nachází na webové stránce zde. Vyšel pod titulkem v bulvárním stylu ” Běh světa řídí vysoké nadstátní kruhy, tzv. ilumináti, tvrdil před lety Karel Gott “. 

Autorka Jana Machalická uvedla svůj článek tímto ustaraný tónem: ” Matador pop-music Karel Gott o krizi moderní společnosti a příchodu nové totality v rozhovoru z 8. června 2001. … Před šestnácti lety udivil čtenáře svou náklonností ke konspiračním teoriím. Zlatý slavík vyprávěl třeba o tom, že všichni jsme jen pouhých figurkami, kterými manipulují tajemné skupiny mocných finančníků a okultistů a varoval, že se řítíme vstříc nové orwellovské totalitě. 

Zveřejněnou částí rozhovoru před šestnácti let vyvolala zřejmě širokou vlnu zájmu čtenářů. O šest týdnů později, 16. prosince 2017, se osmělila k publikování pravděpodobně celého rozhovoru pod titulkem “Současné dění směrem k totalitní světovládu, hlásal Gott v roce 2001 “. Z webové adresy https://www.lidovky.cz/lide/soucasne-deni-smeruje-k-totalitni-svetovlade-hlasal-gott-v-roce-2001.A171111_135648_lide_ele je už ale dnes, 2. října 2019, vymazán. 

Dovolím si proto na závěr pro jistotu citovat klíčové výroky mistra Gotta ze zkrácené verze, která je na webu k dnešnímu dni stále dostupná: 

LN: Dokáží se voliči poučit ze svých omylů?
Jsem přesvědčený, že zvlášť v posledních stoletích nejde o žádné omyly, naopak politika se odvíjí podle přesných scénářů, nic se neděje náhodou, i to nejhorší jako války. Vždy je o vítězích rozhodnuto dávno předtím. Stejné banky podporovaly toho, kdo je rozpoutal, a vyjednávaly s tím, kdo byl napaden. Domlouvaly se, čím budou platit, až jim budou posílat zbraně. Běh světa řídí tyto vysoké nadstátní kruhy, tzv. ilumináti nebo osvícenci, a také svaté řády a lóže až po mysticko-okultní organizace.

LN: Mohl byste to nějak upřesnit?
Jde o osoby, které tím pádem určují, kdo bude dělat politiku, a to ostatní už je jenom velké divadlo.

LN: Není to poněkud vykonstruované? To by znamenalo, že jedinec, dokonce ani skupina nemá šanci cokoliv ovlivnit…
Dal bych několik příkladů z historie. Pět synů jednoho slavného frankfurtského bankéře si rozdělilo sféry vlivu – jeden zůstal v domě svého otce, druhý odešel do Londýna, třetí do Paříže, další do Vídně a poslední do Neapole a financovali všechny znepřátelené strany v napoleonských válkách. Posílali si zprávy o situaci na bitevním poli po poštovních holubech, protože ti byli rychlejší než kurýři. A tak jen vyvolení byli správně informovaní, že u Waterloo byl Napoleon definitivně poražen. Jen oni mohli dělat výhodné finanční operace a ostatní utřeli nos. Anebo takové vítězství proletariátu, který vedla ruská inteligence, placená nejvyššími západními finančními a průmyslovými kruhy. Zakladatel Rudé armády Lev Trockij a jeho soudruzi byli vycvičeni na území Standard Oil v New Jersey a vysláni prezidentem newyorské banky Jacobem Schiffem do Petrohradu s podporou pro revoluci ve výši dvaceti milionů dolarů ve zlatě. Němečtí průmysloví magnáti a poradci císaře zase vybavili Lenina a jeho apoštoly z Curychu, aby pak Rusko muselo podepsat brestlitevský mír a oni mohli opustit východní frontu, kde měli zbytečné ztráty. Lenin byl vynikající spoluhráč a německý agent, Trockij zase špatný herec z Brooklynu, ale výborný řečník. Tihle hoši uměli všechno velmi dobře vyložit lidem a v jakékoliv době. Ovšem když se bolševismus nebo jiné „revoluce“ rozmontují, najednou spatříte lidi, kteří vypadají stejně jako Trockij a zjistíte, že jste zase za blbce.

Zažil jste vy sám někdy nečekané překvapení takového druhu?
Když jsem poprvé odjel na Západ, zmínil jsem se o našich poměrech a byl jsem kritizován, že to špatně vidím. Všichni byli levicoví, měli Che Guevaru a mleli, že je třeba myslet na většinu. Těšil jsem se do svobodného světa, že se konečně nadechnu, a místo toho jsem koukal jako blázen, kde to jsem. Chápal jsem tyto po stoje v Americe v souvislosti s válkou ve Vietnamu, vždyť tam posílali umírat své kluky. Logicky proti každé akci, která se vede, vzniká protireakce. Nemohl jsem ale s nimi diskutovat, byli strašně radikální, nesmiřitelní až zlí, ale poučil jsem se z toho.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Iva Janouchová 100,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 18 855,00 Kč
Vybráno 53.87%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 174 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
politicon.cz
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.