kotlebmigr
19.8.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Kardinál Francis Arinze: Nepodvádějte africkou mládež, v Evropě nerostou peníze na stromech

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

V záplavě neuvěřitelných tlachů a už ani nezastíraných podvodů o uprchlících, které chrlí kanceláře Evropské unie a její servisní agentury v členských zemích plus František z Vatikánu, nigerijský kardinál velké reputace Francis Arinze tyto bláboly odkopne pár větami, které vyjasní vše podstatné. Kardinálovi je sice už 87 let, ale pokud nahradí současného, poněkud sklerotičtějšího nájemníka, věci se dají do pohybu. Kardinál je prefektem kongregace božího kultu ve Vatikánu, v hovoru s Catholic Herald.
„Nepodvádějte mládež (africkou), v Evropě nerostou peníze na stromech. Evropa i Amerika mohou velmi pomoci, když nebudou vybízet mladé, aby přišli do Evropy, jako by tam kvetla rajská zahrada a peníze rostly na stromech, ale když pomohou jejich zemím“.

1Arinze_CardinalKaždá země – řekl africký kardinál – musí pochopit koho může přijmout. Ale nejen přijmout, ale dát mu bydlení, práci, pomoci rodině, kulturně začlenit. Přijetí imigranta musí znamenat integraci a ne pouze jednoduché využití.

Podle kardinála, země, které ztrácí své mladé, ztrácí kapacitu konstruovat svoji budoucnost. „Je lepší, když osoba zůstane ve vlastní zemi – vesnici, městě, oblasti – a pracuje tam. Generelně nelze negovat právo osoby hledat si jinou oblast, kde se najde klid, lepší vzdělání, kultura a ekonomická příležitost. Ale když vyslovíme slovo imigranti, měli bychom se ptát, jaká je jejich budoucnost, rodinný život, kultura, náboženství. Musíme poděkovat těm, kteří jsou k nim laskaví, kteří je přijmou, učí to Bible. Ale nesmíme ztratit ze zřetele předchozí úvahy”.

Jednoduchá jsou kardinálova slova, ale velmi hluboká. Generelně nelze odmítnout právo osoby, jednotlivce, hledat si své místo pod sluncem. Ale odmítnou prolhanou politiku Evropské unie masové imigrace a nahrazení evropské populace ve velkém. To je zločin proti historii i Bibli. Právo osoby není totéž co právo milionů. Evropskounijní byrokraté hodlají integrovat mezi sebe černochy, jejichž převoz z Afriky nepřímo nebo i přímo organizují? Začlenit kulturně je podle kardinála jeden z imperativů. Jak začlenit miliony muslimů do evropské kultury není zatím vyřešeno a zde vyplývá z kardinálových slov, i jeho předchozích vyjádření, nutnost extrémní obezřetnosti.

Ovšem nejen masová migrace je tématem, ale kardinál možná mimoděk otevřel jeden z velkých problémů Evropy. Migrace a vylidňování vesnic, malých měst a celých periferních regionů. Všichni do hlavních měst. S fatálním důsledkem ztráty kultury, přirozené zkušenosti a dovednosti, tradičního průmyslu a kreativity. Důsledkem je možná též kolaps porodnosti v evropských zemích, v hlavních městech se moc nerodí. Lepší pro národ a stát, a konečně i pro ně samotné, když mladí budou budovat svůj domov, město, vesnici a oblast, kde se narodili, to je též implicitně obsaženo v kardinálových slovech.

Autor: Libor Číhal

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 171,54 Kč
Vybráno 43.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 231 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.