kotlebmigr
19.8.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Kardinál Francis Arinze: Nepodvádějte africkou mládež, v Evropě nerostou peníze na stromech

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

V záplavě neuvěřitelných tlachů a už ani nezastíraných podvodů o uprchlících, které chrlí kanceláře Evropské unie a její servisní agentury v členských zemích plus František z Vatikánu, nigerijský kardinál velké reputace Francis Arinze tyto bláboly odkopne pár větami, které vyjasní vše podstatné. Kardinálovi je sice už 87 let, ale pokud nahradí současného, poněkud sklerotičtějšího nájemníka, věci se dají do pohybu. Kardinál je prefektem kongregace božího kultu ve Vatikánu, v hovoru s Catholic Herald.
„Nepodvádějte mládež (africkou), v Evropě nerostou peníze na stromech. Evropa i Amerika mohou velmi pomoci, když nebudou vybízet mladé, aby přišli do Evropy, jako by tam kvetla rajská zahrada a peníze rostly na stromech, ale když pomohou jejich zemím“.

1Arinze_CardinalKaždá země – řekl africký kardinál – musí pochopit koho může přijmout. Ale nejen přijmout, ale dát mu bydlení, práci, pomoci rodině, kulturně začlenit. Přijetí imigranta musí znamenat integraci a ne pouze jednoduché využití.

Podle kardinála, země, které ztrácí své mladé, ztrácí kapacitu konstruovat svoji budoucnost. „Je lepší, když osoba zůstane ve vlastní zemi – vesnici, městě, oblasti – a pracuje tam. Generelně nelze negovat právo osoby hledat si jinou oblast, kde se najde klid, lepší vzdělání, kultura a ekonomická příležitost. Ale když vyslovíme slovo imigranti, měli bychom se ptát, jaká je jejich budoucnost, rodinný život, kultura, náboženství. Musíme poděkovat těm, kteří jsou k nim laskaví, kteří je přijmou, učí to Bible. Ale nesmíme ztratit ze zřetele předchozí úvahy”.

Jednoduchá jsou kardinálova slova, ale velmi hluboká. Generelně nelze odmítnout právo osoby, jednotlivce, hledat si své místo pod sluncem. Ale odmítnou prolhanou politiku Evropské unie masové imigrace a nahrazení evropské populace ve velkém. To je zločin proti historii i Bibli. Právo osoby není totéž co právo milionů. Evropskounijní byrokraté hodlají integrovat mezi sebe černochy, jejichž převoz z Afriky nepřímo nebo i přímo organizují? Začlenit kulturně je podle kardinála jeden z imperativů. Jak začlenit miliony muslimů do evropské kultury není zatím vyřešeno a zde vyplývá z kardinálových slov, i jeho předchozích vyjádření, nutnost extrémní obezřetnosti.

Ovšem nejen masová migrace je tématem, ale kardinál možná mimoděk otevřel jeden z velkých problémů Evropy. Migrace a vylidňování vesnic, malých měst a celých periferních regionů. Všichni do hlavních měst. S fatálním důsledkem ztráty kultury, přirozené zkušenosti a dovednosti, tradičního průmyslu a kreativity. Důsledkem je možná též kolaps porodnosti v evropských zemích, v hlavních městech se moc nerodí. Lepší pro národ a stát, a konečně i pro ně samotné, když mladí budou budovat svůj domov, město, vesnici a oblast, kde se narodili, to je též implicitně obsaženo v kardinálových slovech.

Autor: Libor Číhal

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč

Celkem za měsíc: 10 312,44 Kč
Vybráno 29.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 177 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.