papez
20.5.2019
Kategorie: Společnost

Kardinál Burke (a evangelium) kontra papež

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

O jednom faktu se už nedá pochybovat, papež a jeho věrní nevěří v spásonosnou roli Krista a dvojjedinost jeho podstaty. Nikdo se nediví (kromě věřících), naopak, jsou přece moderní a tak (naoko) sociální. Papež poslal svého almužníka kardinála Krajewského do jednoho domu v Římě, který je od 2003 neoprávněně okupován převážně imigranty, aby jim zaplatil elektriku. Šek na 300000 eur, vybíralo se na to i v Praze. Papeženec, opticky evidentně poživačný farář z Lampedusy, mával v sobotu Evangeliem v přístavu u německé lodi s imigranty a vykřikoval, že si je Salvini má otevřít. Horda papeženců, která znectila Vangelo, v překladu poselství, kolika imigrantům tento lampedusský farář, jeho nadřízený biskup a Argentinec ve Vatikánu otevřeli pravdu Kristovy zvěsti.


Používají Evangelium podobně jako dozorci v gulagu, ti mávali vězňům u raportu Marxovým Kapitálem. Podle sv. Pavla je člověk spasen vírou v Boha, ne dodržováním příkazů. Luther: “Kdyby bůh chtěl světu vládnout evangeliem, bylo by to totéž, jako kdyby pastýř do jedné stáje instaloval vlky a ovce a řekl buďte zbožní a mírumilovní“.

V sobotu na stotisícovém shromáždění patriotů v Miláně Salvini při vyslovení papežova jména vyvolal v davu hromadnou zápornou reakci, Salvini řekl, že spousta kněží, jeptišek i biskupů mu píší a prosí ho, aby ve sporu s papežem a levičáky neustupoval a v imigrantské otázce byl neoblomný.

Americký kardinál Burke minulý týden na římské konferenci o rodině prohlásil, že patriotismus vyplývá z přirozeného zákona, Bůh nelegitimuje žádnou globální vládu. To je asi nejsprávnější odpověď papeži a jeho nohsledům v Lampeduse a jinde. Kristova zvěst míří do duše a srdce člověka a nikoliv do globální politiky. Podle kardinála obrana proti masové muslimské imigraci je nezbytným a oprávněným důsledkem patriotismu.

Kardinál Burke je v pochopení Písma jiný kalibr než papež a jeho nohsledi. „Bůh v souladu s řádem, který je vepsán do lidského srdce, nedává žádné oprávnění globální vládě“. Podle kardinála protiřečí božské autoritě ti, kteří pracují pro globální vládnutí, pro eliminování národních vlád a považují věrnost své vlasti a patriotismus za špatné. „Božský zákon, který osvětluje naši mysl a naše srdce, nás dovede k poznání, že globální vládnutí je totalitární“. Kardinál srovnává globální vládu se stavbou babylonské věže, namyšlenost dnešní doby se tomu blíží. Bůh nás potkává, otvírá se nám dobrem, rodinou a vlastí. Láska k vlasti není hříchem, ale příkazem, který plyne ze 4. přikázání. Kardinál Burke připomněl, že ve známé New Catholic Encyclopedia je ukázáno, že praktikování patriotismu „je formou lásky k bližnímu skrze níž žijeme v pravdě našeho bytí ve vztahu s Bohem a zbytkem jeho tvoření“.

Kardinál Burke prohlásil, že odpor k muslimské masové imigraci je oprávněný. Podle jiného preláta se musíme postavit i proti vytváření muslimských enkláv v evropských zemích, kde si zavedou vlastní morálku a zákony.

Autor: LC


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 7 966,00 Kč
Vybráno 22.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 231 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.