papez
20.5.2019
Kategorie: Společnost

Kardinál Burke (a evangelium) kontra papež

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

O jednom faktu se už nedá pochybovat, papež a jeho věrní nevěří v spásonosnou roli Krista a dvojjedinost jeho podstaty. Nikdo se nediví (kromě věřících), naopak, jsou přece moderní a tak (naoko) sociální. Papež poslal svého almužníka kardinála Krajewského do jednoho domu v Římě, který je od 2003 neoprávněně okupován převážně imigranty, aby jim zaplatil elektriku. Šek na 300000 eur, vybíralo se na to i v Praze. Papeženec, opticky evidentně poživačný farář z Lampedusy, mával v sobotu Evangeliem v přístavu u německé lodi s imigranty a vykřikoval, že si je Salvini má otevřít. Horda papeženců, která znectila Vangelo, v překladu poselství, kolika imigrantům tento lampedusský farář, jeho nadřízený biskup a Argentinec ve Vatikánu otevřeli pravdu Kristovy zvěsti.


Používají Evangelium podobně jako dozorci v gulagu, ti mávali vězňům u raportu Marxovým Kapitálem. Podle sv. Pavla je člověk spasen vírou v Boha, ne dodržováním příkazů. Luther: “Kdyby bůh chtěl světu vládnout evangeliem, bylo by to totéž, jako kdyby pastýř do jedné stáje instaloval vlky a ovce a řekl buďte zbožní a mírumilovní“.

V sobotu na stotisícovém shromáždění patriotů v Miláně Salvini při vyslovení papežova jména vyvolal v davu hromadnou zápornou reakci, Salvini řekl, že spousta kněží, jeptišek i biskupů mu píší a prosí ho, aby ve sporu s papežem a levičáky neustupoval a v imigrantské otázce byl neoblomný.

Americký kardinál Burke minulý týden na římské konferenci o rodině prohlásil, že patriotismus vyplývá z přirozeného zákona, Bůh nelegitimuje žádnou globální vládu. To je asi nejsprávnější odpověď papeži a jeho nohsledům v Lampeduse a jinde. Kristova zvěst míří do duše a srdce člověka a nikoliv do globální politiky. Podle kardinála obrana proti masové muslimské imigraci je nezbytným a oprávněným důsledkem patriotismu.

Kardinál Burke je v pochopení Písma jiný kalibr než papež a jeho nohsledi. „Bůh v souladu s řádem, který je vepsán do lidského srdce, nedává žádné oprávnění globální vládě“. Podle kardinála protiřečí božské autoritě ti, kteří pracují pro globální vládnutí, pro eliminování národních vlád a považují věrnost své vlasti a patriotismus za špatné. „Božský zákon, který osvětluje naši mysl a naše srdce, nás dovede k poznání, že globální vládnutí je totalitární“. Kardinál srovnává globální vládu se stavbou babylonské věže, namyšlenost dnešní doby se tomu blíží. Bůh nás potkává, otvírá se nám dobrem, rodinou a vlastí. Láska k vlasti není hříchem, ale příkazem, který plyne ze 4. přikázání. Kardinál Burke připomněl, že ve známé New Catholic Encyclopedia je ukázáno, že praktikování patriotismu „je formou lásky k bližnímu skrze níž žijeme v pravdě našeho bytí ve vztahu s Bohem a zbytkem jeho tvoření“.

Kardinál Burke prohlásil, že odpor k muslimské masové imigraci je oprávněný. Podle jiného preláta se musíme postavit i proti vytváření muslimských enkláv v evropských zemích, kde si zavedou vlastní morálku a zákony.

Autor: LC


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 147,00 Kč
Vybráno 37.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 269 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.