KARABACHWAR
2.10.2020
Kategorie: Politika

Karabach

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Dnes se vrátíme k Náhornímu Karabachu, kde Turci poštívají další válku a zkoušejí se pomocí granátů dostat z pasti, do které se sami chytili Erdoganovým velikášstvím. Nejprve shrnu události posledních dnů a pak bych rád přidal jedno zamyšlení.  

 

Velmi rychle se vyplnila moje předpověď o veteránech Islámského státu, kterých má Turecko velké zásoby. Údajně nějaké tisícovky z nich byly promtně odtransportovány do Azerbajdžánu na pomoc bratrům Azerům proti Arménům. 

Stejně rychle se vyplnil i můj druhý odhad, kdy se po prvních hrozivých zprávách ukázalo, že místo velkých pohybů pěchoty a techniky se především pořádně střílí na obou stranách hranice, dochází k leteckým soubojům a bombardování. Karabach je skutečně náhorně hornatý, všechny silnice jsou v údolí a co se nevybojuje rychlou akcí a momentem překvapení, to se nevybojuje. 

Turci už oficiálně prohlásili, že Azerbajdžán dostane veškerou vojenskou pomoc o kterou si řekne – to znamená, že už si řekl a tak se s tureckým vojskem a ropným zlatem Azerbajdžánci pokoušejí dělat hrdiny. 

Stejně tak je vidět, že prozatím nedorazily noty našim vždy pravdomluvným reportérům, protože hoši nějak nevědí, jak mají o celé věci informovat. Už jsme se samozřejmě dozvěděli o “Arménských separatistech” – díky Novinky a Sezname, ale pořád to nějak není ono. 

Arménie je samozřejmě fuj, protože se drží s Ruskem, ale ono se dost blbě informuje o hodných Turcích, kteří chtějí zcela pokojně, mírově a demokraticky dělat v regionu hegemona. Bude muset přijít větší impuls zřejmě až od velkého bílého otce ve Washingtonu, který jim přímo nařídí, koho milovat a koho nenávidět. 

Podívali jste se na mapu toho Karabachu a Azerbajdžánu? Pokud ano, zjistili jste, že Azerbajdžán má na druhé straně Arménského území ještě svojí enklávu Nachičevan. O této enklávě se zarytě mlčí a přitom tohle bude zřejmě rozhodující. Uvedená enkláva je má hranici s Tureckem. Jestli se tam teď hromadí turecké síly, mohou spolu s Ázerbájdžánem sevřít Armény v kleštích a umenšit jim tu jejich minirepubliku víc než u nás za Protektorátu. Takže z fronty máme obrázků dost, ale z enklávy ani ň. Žádný reportér, žádné youtube. Doporučil bych Arménům, aby se přesně na tohle zaměřili, protože to v praxi může být tak, že se počká, až arménská armáda naleze do Karabachu a pak je Turci vezmou do kleští nějakým velkolepým útokem. Určitě se touto variantou Erdogan opájí. 

Samozřejmě všechno je blízko Íránu, který určitě situaci bedlivě sleduje a určitě nemá zájem, aby se mu u hranic soustřeďovala silná turecká armáda a určitě nestojí ani o silný Azerbajdžán. Myslel bych si proto, že celé divize, muniční vlaky i náklaďáky směřují do relativně malého prostoru ze všech stran a postačí malá jiskra v prachárně a průser je na světě 

A ještě jedna zajímavost… Při první válce o Karabach v devadesátých letech měl Azerbajdžán dvojnásobnou armádu, měl i mnohem víc spojenců, měl dost peněz (ať žije ropa), měl zdrcující přesilu v technice a stejně Karabach neobsadil a vlastně si ani neškrtl. Arméni neměli nic. Ani lidi, ani munici ani vojenská letiště, nic. Přesto vyhráli. 

Troufám si vidlácky tvrdit, že vyhráli jednoduše proto, že bojovali o holé životy a to je vždycky ta největší motivace. Bojovali, aby nedopadli jak za genocidy za První světové. Bojovali, protože věděli, co se s nimi stane, pokud prohrají. Že se s nimi nikdo párat nebude a s chutí si je zotročí nebo rozvěsí po stromech. A tak bojovali dobře. 

Troufám si tvrdit, že tentokrát to bude stejné. Azerbajdžánci ani Turci žádnou velkou motivaci nemají. Prostě jsou dobře placení, ale o holé životy jim nejde. Ještě tak střílet z děl, raketometů a bombardovat z letadel. To by jim šlo. Ale riskovat kulku od nějakého arménského snajpra při plazení se útokem vpřed, to je jiná věc. 

Putin určitě také koná a i když velkohubě nevyhlašuje pomoc Arménům, určitě už všemi možnými kanály Arméni dostávají zpravodajské informace, protože i Rusko má špionážní družice a letadla včasné výstrahy. Svým způsobem to možná bude stačit. Rusko nikdy nedělalo vědu z nějakých obětí. Prostě svoboda je posvěcená krví a východní měřítka nejsou nijak útlocitná. Aby byla uhájena svoboda, musí vytéct nějaká krev, která ji posvětí… 

Jinak Rusko jako obvykle vyčkává na to, až všichni ukážou karty a pak se teprve vytasí s trumfy. Ale jsem tedy fakt zvědavý, jak se Putin pokusí tento nový propletenec rozmotat. 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 449,00 Kč
Vybráno 55.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 888 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)