______pavel
7.11.2019
Kategorie: Politika

Kandidáti na prezidenta se ozývají

Sdílejte článek:

J3K

Blíží se monstrakce Milionu chvilek pro demokracii a rázem se začínají dít věci. Nedostudovaný mladík a aktivista Minář stojící oficiálně v čele této skupiny svolává všechny ovce na Václavské náměstí na dne 16.11.2019 a pokusí se vyvolat český Majdan. Pokud se ptáte, proč o den dříve před oficiálním dnem 30tiletého výročí od tzv. Sametové revoluce, vysvětlením je pravděpodobně nemožnost zabrat si Václavák o den později. Ono to však má pro tyto kazatele pokřivené demokracie několik výhod.

Minář se vůbec netají tím, že se bude snažit zneužít významné výročí k dalšímu pokusu o odstranění Miloše Zemana z funkce prezidenta republiky a Andreje Babiše z vlády. Kdysi by za tyto snahy putoval minimálně na týden po dobu aktuálního nebezpečí zneužití oslav někam do chládku. Doba pokročila a každý, kdo hlásá jediný správně liberální názor, si může otvírat ústa dle libosti. Neúspěšná parlamentní opozice mu navíc vyslovuje podporu, protože sama o sobě není dostatečně početná a oblíbená na to, aby politickou cestou a pomocí parlamentní demokracie dokázala ovlivnit chod této země. Řekneme li to polopaticky, u voleb nedostaly nynější opoziční politické strany od občanů dostatečnou důvěru a prostě vyhořely.

To samé v trochu menší míře se stalo i v komunálních volbách, v nich však rozdíl nebyl tak velký a ODS a Topka se místy v klidu spojily i přes své údajné pravicové směřování s ultralevicovými Piráty do různých koalic. I díky tomu se z Prahy stala bašta idiocie a arogance bující na jejím magistrátu a některých městských částech. V celorepublikovém měřítku však ANO nadále vládne, a pokud se budeme zabývat prezidentem, ten i přes obrovskou mediální podporu protikandidátů obhájil svůj mandát a podruhé se stal hlavou státu. I to o něčem svědčí. A aby toho nebylo málo, v posledních výzkumech veřejného mínění, byť jim úplně věřit nemůžeme, ANO nadále drtí ostatní strany a jediný, komu stoupají reference, jsou spolustraníci exodéesáků Václava Klause mladšího a Zuzany Majerové-Zahradníkové. Ostatně jejich tour mimo obvyklý termín voleb vedoucí k seznámení širší veřejnosti s programem strany Trikolóra vede ke stoupajícím preferencím. Teď neudělat chybu s výběrem kvalitního týmu, ale dětské nemoci ještě přijdou. Lecos lze již vnímat, ale je otázkou času, kdy se podaří chybná rozhodnutí eliminovat.

Ptáte li se, v čem lze spatřit výhodu pořádání toužebně liberály vyhlížené demonstrace, tak těch ukazatelů je více. Především je jasné, že o den později budou lidé rozmělněni na více místech. 16.11. nikoliv. Dále je tu jistá představa, že by se dění ze 16. mohlo přesunout i do dalšího dne a vyvolat dvoudenní pogrom. Přestože množství voličů opozice spojené s probruselsky přizvukujícími liberály není zdaleka tak velké, jakou silou vládne vládní seskupení a odpůrci podřizování se Bruselu, ochota sejít se ve velkém počtu na Václaváku tu jistě bude. A nepřijdou jen skalní odpůrci Zemana a Babiše, jistě se opět objeví řada zvědavců a ekoaktivistů. Dá se totiž očekávat, že shromáždění se ponese i v duchu greténismu a genderu, to aby se spojilo několik skupin a vytvořily tak dostatečně početně mohutnou masu. On totiž Miloš Zeman uvažuje ještě dost reálně a nevyslovuje podporu klimatické hysterii, migraci, mnoha různým derivátům úchylek se sexuálním zaměřením a eurounijní expanzi protiruských a protičínských nálad předkládaných veřejnosti, byť v zákulisí se čile v EU s těmito zeměmi obchoduje dále. Takže o to jednodušší je dát dohromady na první pohled nesourodou masu lidí, zvláště, když se přidají rebelující studenti a absolventi škol napadených neziskovkami.

Další pozoruhodností je vylézání z děr těch, kteří mají nějaké ambice. Jestliže Minář a jeho investoři touží svrhnout vládu a prezidenta, pak se nelze divit výrokům exčlena KSČ a dle liberálů procitnuvšího generála Petra Pavla o možné kandidatuře na prezidentskou funkci. To není o neudržení nervů, ale o vlastní propagaci pro případ, že by se skutečně něco podařilo rozjet. Náhodou není ani zmrtvýchvstání Kocába a jeho teorie o potřebě rozložit V4, u jejíhož vzniku byl i Havel, který se dle Kocába údajně nyní obracel v hrobě. Pokud se tomu tak fakt děje, pak je V4 tím nejlepším, co v EU je, a Kocáb známý svým probruselským a kolaborantským přístupem ukázkou defraudace ideálů tzv. Sametové revoluce. Což platí v nebývalé míře i pro Šimona Pánka. Všimněme si také toho, že je zase více slyšet Drahoš, vnímat lze aktivitu Hilšera a Halíka, jistě se objeví další, jejichž příznivci se sejdou pod praporem Milionu chvilek pro demokracii.

Je pravděpodobné, že 16.11. se rozjede další vlna ofenzívy neomarxistů a evropských liberálů. Opět se bude menšina snažit hovořit o demokracii a nedemokratickým procesem převzít vládu. S listopadem 1989 to nemá nic mimo datumu společného. Tehdy se již počítalo se změnou režimu a přípravy byly v plném proudu s dostatečným předstihem, přičemž na tyto změny čekaly více, jak 2/3 obyvatelstva. Nyní se poměr k této hodnotě ani zdaleka nepřibližuje, přestože agitace jede na plné obrátky. Takže i když na Václaváku bude možná 200 000 lidí, najdeme tam takovou směs, která bude v důsledku naprosto nehomogenní a po rozchodu domů bude preferovat různé zájmy. Lze čekat cokoliv, ale těžko s abdikací prezidenta či odchodem Andreje Babiše. Sněmovna, která by mohla vyslovit nedůvěru vládě, na to prostě nemá. Opozice je slabá a zbabělá, líná a neschopná. Spoléhat se na dav je toho důkazem. Andrej Babiš bude nadále i přes své prohřešky tam, kde je. Politici selhali a masa pod hlavičkou Milionu chvilek není dostatečnou zárukou budoucí kvality života. Takže jde jen o drahou komedii s nádechem zoufalství.

 

Pomalu se začíná mluvit o možných kandidátech na presidenta ČR. Který z již zmíněných by se vám nejvíce na Hradě líbil?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 802 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,23 out of 5)
Loading...
128 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)